reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L-4

czesc dziewczyny,nie wiem juz sama co mam robic!!!!!!!!!!!!!wy zawsze ratujecie z opresji wiec moze i tym razem?!jestem na L4 wlasnie w srode moj gin ma wypisac mi dokumenty na swiadczenie rehabilaitacyjne juz i tak troszke za pozno!!!!a moj szef z jego tz podobno nasza ksiegowa stwierdzili ze to nie ma sensu bo kobiety w ciazy tego nie dostaja tylko chorzy!!!rozmowa i nimi i tlumaczenie im mija sie z celem wiec tylkom poprosilam zeby mi to wypisali ajak nie dostane to juz moj problem bo tak jest!!!Problem polega na tym ,ze juz 3 tygodnie czekam na te dokumenty i nic!!szef odsyla mnie do ksiegowej a ona zbywa mnie ze nie ma czasu ,jak juz puscily mi nerwy i powiedzialam ze laski mi nie robi ze je wypisze to wogole teraz nie odbiera telefonow i co ja mam zrobic?jak nie dostane tych dokumentow to moj gin nie zlozy wniosku do zus?!i tym samym zostane bez zwolnienia,bez pieniedzy i nie wiem co mam zrobic w tej sytuacji pomocy bo zwariuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 
reklama
Nie bardzo się na tym znam, ale na Twoim miejscu wziełabym swojego faceta ze sobą- faceci inaczej podchodzą do wielu rzeczy i poszła osobiście do szefa i tej księgowej.Łaski nie robi- a twój luby wykłóci się. Ja naprzykład nie umiem się kłócić i dlatego poszłabym z mężem żeby zrobil z tym porządek!
 
To gnojki, co oni sobie myślą.
Może spróbuj się dowiedzieć, co na ten temat ma do powiedzenia Zus, bo to zus wypłaca ten zasiłak, tak?
 
Albo niech Ci ta pani "księgowa" poda podstawę zgodnie z którą zasiłęk rehabilitacyjny przysługuje chorym.
 
dzieki dziewczyny !!Izabelka juz tez myslalam zeby z mezem sie tam wybrac tylko ,ze tam gdzie pracujemy nie ma ksiegowej ,trzeba do niej dojechac a gdzie dokladnie to sama nie wiem,a jesli chodzi o zus to on czeka na dwa wnioski jeden od pracodawcy a drugi od gin i na tej podstawie dopiero przyznaje albo i nie przyznaje tego zasilku wiec tego nie przeskocze!!najgorsze dziewczyny jest to ,ze oni maja to w dupie!!dla nich to zaden problem !!moj szef nie liczy sie z drugim czlowiekiem taki juz jest sama sie dziwi ze tyle tam wytrzymalam az1,5 roku wiec chociazby dla tego jakic szacunek mi sie nalezy ,przeciez ja nie prosze o pieniadze,wsparcie tylko o wypisanie papierow to takie upakarzajace!!
 
Paluch!
Ten twój szef razem ze swoją księgową powinni się wybrać na dodatkowe przeszkolenie, bo widać że na przepisach się nie znają. Kobiecie w ciąży jak i każdej osobie przebywającej an długotrwałym zwolnieniu lekarskim przysługuje zasiłek rehabilitacyjny. A warunkime jego otrzymani jest złożenie wniosku do ZUS , tak jak pisałaś ,jedną część wypełania lekarz ginekolog , drugą pracodawca. Twój pracodawca ma obowiązek wypełnić te papiery , łaski żadnej ci nie robi.
życzę powodzenia w pozałatwainiu tych formalności i współczuję takiego szefa.
 
Dziewczyny maja racje Twoj pracodawca musi ci wypisac wniosek ,po pol roku L4 musisz miec wypisana zdolnosc do pracy a nikt ci jej nie da w Twoim przypadku chyba ze pracodawca da ci platny urlop na te 3 miesiace hehehe :)
Paluch mam ksiazke w domu o wszsytklich zasilkach i wszsytkie paragrafy wioec pod wieczor ci to podesle teraz musze uciekac do Aleksa jak wroce to zjme sie tym pozdrawiam i trzymam kciuki .
 
paluch tutaj na stronie zusu masz wszsytko napisane
http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm
a tutaJ masz wycinek gdzie pisze ze masz miec 100% platne swiadczenie rehabilitacyjne

Podstawa wymiaru i wysokość świadczenia

Świadczenie wypłacane jest w wysokości 90% wynagrodzenia lub przychodu, które stanowiło podstawę wymiaru zasiłku chorobowego za okres pierwszych 90. dni pobierania świadczenia, a jeśli niezdolność do pracy przypada na okres ciąży (świadczenie rehabilitacyjne z ubezpieczenia chorobowego) oraz gdy niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową (świadczenie rahabilitacyjne z ubezpieczenia wypadkowego) - w wysokości 100% tego wynagrodzenia; w pozostałych przypadkach 75%.

Dla celów obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego podstawa wymiaru zasiłku chorobowego przyjęta do obliczenia tego świadczenia podlega waloryzacji od pierwszego dnia okresu, na który świadczenie zostało przyznane.

jak nie pomoze mowienie do szefa do odeslij go na ta strone albo wydrukuj sobie i rzuc mu to no poiwiedzmy na biurko :)
 
reklama
Dzioobku dziekuje bardzo,szkoda ze nie mialam tej stronki wczesniej napewno bym ja wykorzystala w rozmowie z moim wybitnie inteligentnym szefem!Wogole dziewczyny bardzo wam dziekuje za pomoc i wsparcie!!!!!!!!Jestescie suuuper!Opowiem wam tylko jeszcze jak sie zakonczyla moja przygoga:po wielu ,wielu telefonach do ksiegowej odebrala i uslyszalam ze ona sie nie gniewa ze ja tak atakuje bo nawet mnie rozumie?!i ze oczywiscie wyda mi te dokumenty ale wiczorem ?pytam dlaczego wieczorem niech poda mi swoj adres ja podjade i je odbiore osobiscie,ale ona nie wieczorem mi podrzuci,no ok mowie jej wiec ze mieszkam teraz gdzie indziej i podaje jej adres pod ktorym jestem obecnie,ale wszystkie dane sa takie same jeszcze bo nie zmienilam dowodu{jestem w trakcie}ale ona jeszcze zadzwoni wiec czekam i czekam dzwoni i informuje mnie ze jest u szefa ,bo musial podpisac te papiery-dopiero dzis je wypisywala!!no to zagonilam meza i jadziemy w umowione miejsce,jest!!Wzielam te papiery juz nic nawet nie mowilam pozegnalam sie i do domku !!Czytam po drodze a ta baba wpisala adres pod ktory kazalam jej przyjechac bo tam mieszkamy ale zameldowana jestem pod starym adresem!Dzwonie do niej ale juz tradycyjnie nie odbiera ,ja juz nie mam sily chyba poprostu korektorem zamaze i wpisze prawdziwy adres !Nie zycze nikomu takich przebojow!!!
 
Do góry