reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

A w jakiej części Niemiec mieszkacie? Zgadza się, że Niemcy są zdecydowanie bliżej od Anglii, co widać w wakacje nad polskim morzem albo Sudetach, gdzie mozna spotkać "tlumy" niemieckich turystów i że w Polsce źle się dzieje, jak się nie ma sensownej pracy, że jak się już lepiej zarabia to albo się przesiaduje całymi dniami w pracy, albo następuje zachłyśnięcie dużą kasą i sodóweczka odbija nowobogadzkim do głowy.
Przynajmniej zapracujecie sobie na godziwą emeryturę, z której będzie was stać na wakacje, bo u nas nawet jeśli teraz się w miarę dobrze zarabia, to z tego emerytury dostanie się ze 30-40% i to jest najbardziej absurdalne w tym kraju!
 
reklama
Mieszkamy w okolicach Hamburga -małe spokojne miasteczko . Do mojego domu rodzinnego w PL mamy 800km . Zajmuje nam to 6-8 h jazdy-zależy ile postojów zrobimy i ile korków na swojej drodze spotkamy :-D Ewitka z emeryturą masz racje , jeszcze te stare kopalniane emerytury były sensowne w PL a teraz to już nawet śmiesznym nie można nazwać . No i ta polityka pro rodzinna . Tutaj do 18 roku życia nie płace za lekarstwa dla Leny , nawet czopki czy głupi syrop ci lekarz wypisuje na receptę . Do tego rodzinne 184 euro za które możesz zawsze dzieciaka okupić a potem jeśli się uczy to zostaje mu to rodzinne i może sobie za to np, wykupić bilet miesięczny czy **** wie co . No i jedna wypłata męża jeśli ma już normalną i sensowną prace pozwala na utrzymanie, wynajęcie mieszkania i odłożenia kasy. I chodź w Pl biedy nie mieliśmy i M dobrze zarabiał to z jednej było nam ciężko a nie wynajmowaliśmy mieszkania .


Tak sobie myślę że jutro pójdę do apteki sobie kwas foliowy kupić . Ciekawa jestem swojego cyklu po odstawieniu tabletek. Wszystko sobie będę zapisywać i badać/obserwować swoje ciało ;-).
 
Kwas foliowy koniecznie zacznij sobie wcześniej łykać! Super z tymi świadczeniami socjalnymi! Ech, u nas można sobie pomarzyć. Niektóre gminy wprowadzają zniżki dla rodzin 5+, ale my się nie łapiemy. Odpis od podatku na dzieci śmieszny, socjal na dziecko to tylko najbiedniejsi dostają, becikowe też ukrócili... Leki dla dzieci cholernie drogie. Kurna tak wychwalają Donalda T., że dobrze rządzi Polska, to i Unią będzie, a tu jak było źle tak jest jeszcze gorzej. Jedynie matki mają roczne urlopy macierzyńskie, ale potem juz żadnego wsparcia finansowego...
No to ponarzekałam :-) A my niebawem zaczynamy wielkie przedsięwzięcie, czekamy na pozwolenie na budowę i startujemy niebawem jak tylko znajdziemy ekipę.
 
Do góry