reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja

larvuniu staram się karmić raz z jednej a przy następnym karmieniu z drugiej. Ale Marysia ostatnio urządza wojny przy cycu i próbowałam jej dawać najpierw jedna, a jak zaczyna krzyczeć to druga i niestety często to działa. STwierdzam, że mojemu małemu leniuszkowi po prostu nie chce się ssać kiedy mleko zaczyna wolno płynąć. Ale na dłuższą metę to chyba nie jest dobre rozwiązanie...
 
reklama
ja również średnio co 2 godziny, choć czasem ma dzien, że woła co 1,5 albo częściej (ale wtedy cycochy ledwo zipią a na drugi dzień mam nadprodukcję), albo co 3-4; i tez raz jedną, raz drugą;
 
ja tez daję raz jedną raz 2 pierś ale przy jednym karmieniu, mój jest taki głodomor że w dzień potrafi nawet jeść co 30 minut, moje cycki aż czasami nie wyrabiają, czuje jak by miały mi odpaść, z reszta jak doszły kolki u małego to ma tak że złapie porządnie cycka i macha głową ze złości na wszystkie strony masakra jakaś :szok:
 
ja też daje raz 1 raz 2 ale mó je co 2 lub 2i pół godz jadłby częściej ale daje mu herbatke w międzyczasie. Najgorzej w nocy bo mój śpioch to przesypia 7 godz albo i więcej na raz. I np jak z jednej pije o 19 z drugiej o 21 to potem dopiero pije o 5 rano!!!
więc ja zanim ide spać to ściągam z tej pierwszej. Musze bo mam tyle mleka - masakra ja chyba bym bliźniaki wykarmiła :szok:
a jak sie domaga co 1 godz np jak jesteśmy gdzieś a nie mam herbatki to też mi z cycków leci. Ja tam ciągle coś mam!

Mamusia mój przy kolce też tak robił wtedy ściągałam laktatorem i podawałam mu z butelki, chyba mu z cyca wolno leciało
 
mój właśnie z butelki nie chce w ogolę pić 3 razy cycnie i się zaraz skapnie że to nie cycek i drze się w niebo głosy, nawet herbatkę jak mu się podaje to trzeba sposobem na przemian z cyckiem albo coś bo inaczej się z nim nie da, mały cwaniak
 
Ja w dzień też raz jedna raz druga, wieczorem natomiast daję do opróżnienia prawą a lewa zostaje na noc bo bierzemy wtedy Małą do łóżka i śpi między nami po mojej lewej stornie właśnie i jakbym w nocy miała dać prawą to byłoby za dużo zabawy bo i Tomek musiałby się przenosić na moją stronę łóżka i poduszki musielibyśmy zmieniać bo każde z nas ma swoją inną więc taki mam sposób na życie :)

Mamusia też polecam zmienić butelkę. My najpierw mieliśmy jakąś zwykłą firmy bliżej nieokreślonej a w zeszłym tygodniu kupiłam butlę Avent i do niej smoczek 1m+ czyli z dwiema dziurkami i Maja pięknie ciągnie herbatki i już nie ma nerwów że nie leci :)
 
Ostatnia edycja:
my właśnie mamy cały zestaw startowy aventu i laktator tez tej firmy i chyba Małemu nie podchodzi zależy jaki ma humor,
właśnie odciągnęłam 250 ml mleka z obu piersi to mój rekord jestem happy
 
reklama
no właśnie mi też leci i leci; pamietam jak jechałam do Dziekanowa jak Leoś na OIOMie jeszcze leżał - droga w 1 stronę (środkama komunikacji miejskiej) trwała prawie 2 godz. Więc odciagnęlam w domu przed wyjazdem a potem dopiero po powrocie, tj. po ponad 5 godzinach; i już skm do Pruszkowa wracalam z 2 plamami wielkości pomarańczy - przecieklo mi przez wkladki laktacyjne, bluzkę i marynarkę, czujecie? a ja to zauwazylam dopiero w skm - ciekawe co sobie ludzie myśleli mijając taką "elegantkę":-p
 
Do góry