reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja

my też tylko cycusiamy i jak przez moment pediatra wspomniała, że jak mała nie przybierze to trzeba będzie dokarmiać mieszanką to strasznie smutno mi się zrobiło. Nie ma w butli nic złego oczywiście ale jak cycusia to wtedy czuje z nią ogromną bliskość i jakoś strasznie by mi tego brakowało i póki co bardzo się cieszę, że mleczka pod dostatkiem mam.
 
reklama
Aestima a widzisz, a mój krasnal jest cwany i nauczył się, ze przy butli TT wystarczy zaciskać dziąsła i leci...a cycek tak nie działał, to się chłopak wkurzał.
Blusia ja po karmieniu tj. po ok 30 min. ściągam średnio 60-70 ml z obu piersi razem.
 
My niestety powoli rezygnyjemy z karmienia piersia. Raz czuje ulge a raz mi jakos smutno.
Narazie po butelce spi ok.4 h a po piersi ok. 40 min i juz jest głodny. Mam nadzieje, ze uda mi sie tak to wypracowac bym miała troche mleka i nad ranem jak sie budzi to w łozku go do cyca bede przylulac by sobie troche possał. Czuje sie winna, ze nie daje dziecku tego co najlepsze ale nie potrafie sie zmusic do zmiany decyzji.
Zdecydowalismy sie na mleko Gerbera i butelki tt z taka rurka przeciwkolkowa.
Ciekawe co na to pediatra - we wtorek mamy wizyte.
 
dla mnie karmienie jest cudownym przeżyciem i nawet gdyby nie miało tylu plusów ile ma to chciałabym karmić:)
otóż to:tak:bezcenne i dziękuję bogu/losowi, że mimo takiego startu jest to u nas możliwe; i naprawdę czuję, że dzięki temu mam więź emocjonalną z synkiem - bo mogło być różnie, zważywszy, że przez 3 tyg. nie mogłam go wziąć na ręce i przytulić; to nasze karmienie jest rekompensatą tego wszystkiego co się zadziało 3 m-ce temu;
 
Ostatnia edycja:
Andariel- my żelazo podajemy strzykawką w policzek- o wiele szybciej niz z butli, bo strzykawki po jednym użyciu wyrzucamyi już. A jaką Twój Leoś ma hemoglobinę??
Aestima nie wiem dokładnie jaki poziom, bo wszelkie wyniki zostają w naszej przychodni (co mnie szczerze wkurzało zawsze, ale tak jest i już), ale lek. powiedział, że przy dolnej granicy - mimo suplementacji:-(; mi jest łatwiej podać żelazo (mamy Actiferol, a Wy?) z butli, ponieważ wraz z nim od razu daję wit.B6 z kw.foliowym (wspomagają wchłanianie Fe); więc 1 butla z odrobiną wody z glukozą i z głowy;
 
Heh, a mi karmienie piersią nie sprawia przyjemności...Karmię, bo tak najlepiej dla Edgara i najtaniej dla nas. Ale nie odnajduję w tym żadnej przyjemności...
 
mnie wrecz o łzy przyprawiało...przy drugim na pewno nie bede chciala karmic piersią bo dla mnie to tylko trauma ;)
 
reklama
Do góry