reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator

K

Kasia 77

Gość
Cześć dziewczyny.Czy udało się Wam pobudzić laktatorem laktację w 4 miesiącu życia dziecka?
 
reklama
Moja laktacja to wielka niewiadoma. Tydzień jest posucha miękkie piersi,krótki wyrzut mleka ,ssanie przez 2 nminuty,złość przy piersi,intensywna praca malucha.Po tym czasie następuje przepełnienie ,maluch ssie mniej ,następuje zwolnienie produkcji i znowu wracamy do początku.Chce wesprzeć laktację tak aby za każdym razem maluch najadal się i karmić go minimum do 6 miesiąca.Kupilam laktator medela na dwie piersi .Mogę go jeszcze zwrócić .Nie chcę kończyć kp,dziecko nie lubi mm -wypluwa.Do tej pory przybierał dobrze ,ostatnio 450 na 20 dni ale z 5 razy w akcie desperacji namówił się na 40 ml mm.Chce dawac tylko cyca .Dodam że karmie w nocy 2 razy ok 1 i 4godziny.
 
Ale tak to wygląda, to normalne. Skok, stabilizacja. Wystarczy pozwolić ssać na żądanie. Złości się i przestanie. Miękkie piersi to dobre piersi. Wyrzutu z czasem możesz nawet w ogóle nie czuć. A fochy na pierś jeszcze nie jedne przed wami. Tak jak i fale mniejszego i większego zapotrzebowania. Uważałabym tu z laktatorem, bo zrobisz sobie nadprodukcję i dopiero będziesz płakać.
 
W 3 miesiącu byłam u międzynarodowego doradcy laktacyjnego. Jej zdaniem wiara czyni cuda - czyli po 12 tygodniu nie da się doprowadzić do nadprodukcji. Szczerze powiedziawszy wolę jak mleka jest za dużo niż za mało_Ostatnie 3 miesiące piersi z nocy i rano były przepełnione więc mały najadal się w nocy. Jak pokusze się na odciąganie przez 7 dni systemem Power lub 7-5-3 dam znać jak zareagowały moje piersi. Jakbym od początku opróżniłala piersi to teraz być może miałabym rzekę mleka a nie dylematy.Pierwsze dziecko pilnowałam aby oprozniala pierś do końca a synek ciągle się niecierpliwił a ja mu podawałam pełne piersi.Dzieki
 
Wspomnę że po pierwszym miesiącu miałam zapalenie piersi to rzeczywiście płakałam,gorączka 40 stopni,gorąca piers.
 
Piersi nie da się opróżnić do końca. Dobra laktacja to taka gdy piersi są miękkie (po ok 3m jest stabilizacja). Mleko produkuje się na bieżąco, podczas ssania. Trzeba dziecku więcej - więcej/częściej/dłużej ssie.
 
Może to ci też nieco wyjaśni


Za mną już 3 laktację i jedna w trakcie. Przy skokach, zębach bywają różne cyrki czy chwilowe przepełnienie, potem wraca do normy. Najważniejsze to zaufać. A jeśli się martwisz to sprawdzaj wskaźniki skutecznego karmienia piersią.
 
reklama
Szczerze powiedziawszy czytałam ten i inne artykuły dlatego byłam u doradcy.Ciezko mi zrezygnować z karmienia bo mały uparł się na cyca i cudowne smoczki ,mleka itp mu nie pasują.Moja laktacja też jest 3 .Pierwsza skończyła się po dwóch tygodniach od urodzenia dziecka. Tydzień była karmiona cycem .Po tygodniu okazało się że w macicy pozostały duże elementy łożyska.No i na tydzień wypadłam z życia mojego dziecka.Sepsa ,41 gorączki,brak sił na pracę z laktatorem.Po drugim porodzie uparłam się że wykarmie malucha.Przybierala po 900 gr o okolice 4 miesiąca po 600 miesięcznie.Wytrwalysmy do 2 lat.Trzrecia obecna miała być jak bułka z masłem.Zaskoczyla mnie cesarka,mały urodził się za mały 2970 .I trafiłam na położne które uwielbiają mieć spokój na oddziale więc podają mm.I robiły to w tajemnicy przed mamą..I tak to wygląda.Sa też kobiety które do 6 miesiąca mają pełne piersi i zero stabilizacji.Bylam ciekawa na forum czy którejs mamie udało się wymusić na piersi zwiększoną produkcję poprzez użycia laktatora. Co nie oznacza że na mnie tak to zadziała.Choc do tej pory jak mały więcej ssie to nadal się przepełniają.Jest nadzieja.
 
Do góry