reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarka skreśliła moją ciążę a dwóch lekarzy nie jest pewnych...

ElaMaja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Maj 2019
Postów
192
Bardzo proszę o poradę,

Pojawiłam się u Ginekologa bardzo wcześnie 4 tydzień ciąży... był pęcherzyk i w następnym tygodniu rósł i w następnym rósł. Byłam wczesnie bo mam bardzo duży mobing w pracy i chciałam się zwolnić ale zrobiłam test no i wzięłam się na wstrzymanie. 03.05 moja ginekolog (która traktuje mnie bardzo przedmiotowo a nie mogę zmienić bo jestem w Niemczech i tu mogę dopiero po 3 m-cach zmienić) powiedziała ,że widziała bijące serduszko ok 6 tyg...W książeczce nic nie zapisała i potem sama niewiedziała ,który to tydzień...12.05 zauważyłam plamienia bardzo delikatne, brązowe. Pojechaliśmy do szpitala. Tam przemiła ginekolog zrobiła USG i stwierdziła ,że wszystko się dobrze rozwija ale nie widzi zarodka i z mojej książeczki jej się terminy nie zgadzają i zaleciła BETA Hcg. Na następny dzień poszłam do tej swojej ginekolog na co ona powiedziała, że jak plamiłam to jest po ciązy ,zrobiła USG i powiedziała ,że ciąża obumarła bo nie widzi serduszka. Dała skierowanie do szpitala i powiedziała ,że ona w sumie nie jest pewna ale tak lepiej a BETA hcg bezsensu.... Poszłam do jeszcze jednego ginekologa i powiedział ,że zrobimy BETA hcg i poczekamy bo trzeba być na 100% pewnym żeby się zdecydować na szpital. Powiedział ,że BETA hcg jest wysoka i wszystko jest jakby dobrze ale nie widzi zarodka(to samo co kobieta w szpitalu)....więc jak ona mogła zobaczyć bicie serca???(kobieta ze szpitala też była zdziwiona ). Ciąża ma 7 tyg. Beta rośnie ale zarodek się nie pojawił-będzie sprawdzany w przyszłym tygodniu.

Czy jest szansa ,że pojawi się zarodek ? czy ona miała rację? jestem lekko zdezorienotwan

Bardzo proszę o porady :)
 
reklama
reklama
@Martyna84 bol moze byc mocny ze skurczami nawet. Wtedy po prostu bierzesz przeciwbolowe. Ale ten bol to dzien, 2, gora 3. Ale taki mega, to w zasadzie niecaly dzien. A moze go zupelnie nie byc. Tak wiec nie nastawiaj sie, a jak czujesz, to niestety normalne. Polecam srodki przeciwbolowe. Ja ronilam wysoka ciaze stad bol, bo ok 10t.
 
A ból? Bo ja wczoraj miałam tylko lekkie plamienie, ale za to straszny ból pleców i podbrzusza i takie dziwne kłócie w macicy, dziś w sumie brak bólu tylko krwawienie. Też miałyście podobnie?
Ja opisywałam dolegliwości we wcześniejszych postach w tym wątku.

Największy ból przyszedł z nasilającym się krwawieniem.
 
Dzięki, ja już liczę, że najgorsze za mną. Rozmawiałam tel dziś z moją ginekolog i powiedziała, że beta hcg bardzo szybko spada więc powinno być wszystko dobrze i bezproblenowo, i że śmiało możemy jechać na urlop i odpocząć. Jakieś perspektywy na lepsze jutro są....
 
Dzięki, ja już liczę, że najgorsze za mną. Rozmawiałam tel dziś z moją ginekolog i powiedziała, że beta hcg bardzo szybko spada więc powinno być wszystko dobrze i bezproblenowo, i że śmiało możemy jechać na urlop i odpocząć. Jakieś perspektywy na lepsze jutro są....
To masz jakaś fajna Ginekolog :)
A w jakim regionie Niemiec jesteś? ( jak można wiedzieć). Ja jestem 20km od Koblenz. Może ta Twoja Ginekolog jest z moich okolic?

Moja pierwsza Ginekolog była tragiczna :( bardzo źle mnie potraktowała. Z moim narzeczonym napisaliśmy 3 pisma w jej sprawie : dwa do dwóch Dyrektorów szpitali z którymi jej praktyka współpracuje i 1 do jej przełożonego.
 
To masz jakaś fajna Ginekolog :)
A w jakim regionie Niemiec jesteś? ( jak można wiedzieć). Ja jestem 20km od Koblenz. Może ta Twoja Ginekolog jest z moich okolic?

Moja pierwsza Ginekolog była tragiczna :( bardzo źle mnie potraktowała. Z moim narzeczonym napisaliśmy 3 pisma w jej sprawie : dwa do dwóch Dyrektorów szpitali z którymi jej praktyka współpracuje i 1 do jej przełożonego.
Jestem z pod Monachium, a ginekolog z Starnberg, ja pierwszą też miałam tragiczną, poszłam z plamieniami a ona mnie nawet nie zbadała.... Więc zmieniłam, był problem bo musi być nowy kwartał, ale tamta naszczęście nie założyła mi karty ciąży więc się udało zmienić.

A tobie współczuję takich doświadczeń....
 
Cześć dziewczyny :))

Dzisiaj odwołałam wizytę kontrolną bo przyszła miesiączka. Nie powiem ,że jestem bardzo nieszczęśliwa.... ale mam nadzieję, że miesiączka kiedyś @ nie przyjdzie :p

Jak tylko będę miała jakąś wyznaczoną wizytę to napiszę. Może czytanie tego wątku komuś się przyda. Także czekam na to kontrolne usg : bo w szpitalu było pierwsze dwa dni po i było wszystko w porządku ( żadnych pozostałości) i po takim czasie i po miesiączce to tam chyba będzie idealnie czysto :D
 
Cześć dziewczyny :))

Dzisiaj odwołałam wizytę kontrolną bo przyszła miesiączka. Nie powiem ,że jestem bardzo nieszczęśliwa.... ale mam nadzieję, że miesiączka kiedyś @ nie przyjdzie :p

Jak tylko będę miała jakąś wyznaczoną wizytę to napiszę. Może czytanie tego wątku komuś się przyda. Także czekam na to kontrolne usg : bo w szpitalu było pierwsze dwa dni po i było wszystko w porządku ( żadnych pozostałości) i po takim czasie i po miesiączce to tam chyba będzie idealnie czysto :D
A czy tobie też dali zielone światło na staranie się o kolejną ciąże zaraz po poronieniu, mój rozmawiał z dr z Niemiec i powiedziała mu że można odrazu działać... Bo nic nie zostało uszkodzone i oni teraz to uważają jako normalną miesiączkę i jeżeli dochodzi do jajeczkowania to znaczy, że organizm jest gotowy. Ja jestem przerażona za tydzień idę do polskiego mojego lekarza i jestem ciekawa jego opinii...
Już tylko dziś lekko plamie, ale wcześniejsze dni były ciężkie. Pozostał tylko ból głowy
 
A czy tobie też dali zielone światło na staranie się o kolejną ciąże zaraz po poronieniu, mój rozmawiał z dr z Niemiec i powiedziała mu że można odrazu działać... Bo nic nie zostało uszkodzone i oni teraz to uważają jako normalną miesiączkę i jeżeli dochodzi do jajeczkowania to znaczy, że organizm jest gotowy. Ja jestem przerażona za tydzień idę do polskiego mojego lekarza i jestem ciekawa jego opinii...
Już tylko dziś lekko plamie, ale wcześniejsze dni były ciężkie. Pozostał tylko ból głowy
Napiszę Tobie ,że też tak usłyszałam i to od kogoś z doświadczeniem kto już się postarał o kolejnego dzidziusia. Dobrze jest mieć opinie od lekarza ale równie ważna jest opinia kogoś z doświadczeniem :) I to brzmi logicznie-bo nic nie zostało nauszone to nie był zabieg. Też miałam wątpliowości i dowiedzałam się ,że jak organizm jest jeszcze nie gotowy to w ciąże nie zajdziesz i to wszystko brzmi logicznie i ma spójność. Ja już popróbowałam współżycia bo mnie nic nie bolało i nie miałam krwawień.

Chyba najlepsza rada którą otrzymałam: to wsłuchać się w swój organizm.
 
reklama
Napiszę Tobie ,że też tak usłyszałam i to od kogoś z doświadczeniem kto już się postarał o kolejnego dzidziusia. Dobrze jest mieć opinie od lekarza ale równie ważna jest opinia kogoś z doświadczeniem :) I to brzmi logicznie-bo nic nie zostało nauszone to nie był zabieg. Też miałam wątpliowości i dowiedzałam się ,że jak organizm jest jeszcze nie gotowy to w ciąże nie zajdziesz i to wszystko brzmi logicznie i ma spójność. Ja już popróbowałam współżycia bo mnie nic nie bolało i nie miałam krwawień.

Chyba najlepsza rada którą otrzymałam: to wsłuchać się w swój organizm.
Świetnie napisane, dziękuje za rady, zobaczymy i poczekam na wizytę i podsumuje wszystko co usłyszę....
 
Do góry