reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarz nie widzi ciąży 5+5

Dołączył(a)
24 Lipiec 2023
Postów
8
Dzień dobry, pisze ten post ponieważ nie mam kogo się poradzić a jestem w ogromnym stresie. Jakiś czas temu robiłam testy wszystkie wychodzą po paru sekundach pozytywne, według ostatniej miesiączki jestem w 5 tygodniu ciąży (dokładnie 5+5). Dziś byłam u ginekologa potwierdzić, lekarz po zrobieniu usg dopochwowego powiedział ze on ciąży nie widzi, ani pęcherzyka. Jest to moja pierwsza ciąża, nie wiem co mam o tym myśleć bardzo się boje. Proszę powiedzcie co myślicie…
 
reklama
Pierwszy test wskazujący bardzo jasne dwie kreski wyszedł mi 8 października dzień po spodziewanej miesiączce. Teraz gdy je robię dwie kreski są bardzo mocne i pokazują się od razu
 
A potwierdzalas owulacje u lekarza? Może po prostu była później niż założyłaś :) u mnie początkowo na usg ciąża wychodziła ciagle 1.5 tygodnia młodsza niż wg terminu miesiączki, późno był pęcherzyk i zarodek z serduszkiem, też się denerwowałam, ale późnej się wszystko szybciutko wyrównało. Ale ja właśnie nie mam pojęcia kiedy dokładnie miałam owulacje, test w dniu miesiączki też wychodził blady a betę dzień po miałam zaledwie 14.
U Ciebie ciąża jest bardzo wczesna, zbadaj betę, przyrost i poczekaj na następna wizytę.
 
Właśnie owulacji nie jestem pewna, tak wynika z obliczeń ale niczym ona nie była potwierdzona. Modlę się żeby była wczesna lub żeby okazała się wina starego sprzętu…
A potwierdzalas owulacje u lekarza? Może po prostu była później niż założyłaś :) u mnie początkowo na usg ciąża wychodziła ciagle 1.5 tygodnia młodsza niż wg terminu miesiączki, późno był pęcherzyk i zarodek z serduszkiem, też się denerwowałam, ale późnej się wszystko szybciutko wyrównało. Ale ja właśnie nie mam pojęcia kiedy dokładnie miałam owulacje, test w dniu miesiączki też wychodził blady a betę dzień po miałam zaledwie 14.
U Ciebie ciąża jest bardzo wczesna, zbadaj betę, przyrost i poczekaj na następna wizytę.
 
reklama
Właśnie owulacji nie jestem pewna, tak wynika z obliczeń ale niczym ona nie była potwierdzona. Modlę się żeby była wczesna lub żeby okazała się wina starego sprzętu…
Poczekaj jeszcze troszkę, przy tak wczesnej ciąży obraz na usg może ulec zmianie na przestrzeni 2 dni.
Zbadaj sobie betę i po 48 godzinach przyrost. Dopiero przy becie 1000 i więcej widać cokolwiek na usg. Chcesz to dorzuć ten progesteron, chociaż dla mnie to tylko dodatkowy czynnik stresowy, ale wiem, że tu jest boom na badanie go przy każdej możliwej okazji, więc to już twoja decyzja.
Kiedy masz następna wizytę ? Myśle, że jak pójdziesz za 2 tygodnie to będzie widać dużo więcej :)
 
Do góry