reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Liceum czy technikum?

reklama
Dokładnie, zgadzam się
Każdy jest inny i musi wybrać swoją drogę w życiu, a najgorzej to swojemu dziecku wybrać szkole potem studia i partnera na życie
 
Polecam technikum. Liceum jest dla "niezdecydowanych". Po technikum nabierze i charakteru i zawód wyuczony i najwazniejsze przepustka dalej. Ale jak by zrezygnowała z jakichs przyczyn na tym etapie to nie zostanie "z niczym".
Sama jestem po technikum ekonomicznym, ukonczylam uniwerek i polibude na dziennych. Radziłam sobie w huk lepiej niz ci po Lo
Mamy taki rodzinny dylemat, właściwie to córka ma ale my ją wspieramy i chcemy coś doradzic ale sami dobrze nie wiemy co :( chodzi o wybór szkoły czy liceum czy technikum. Z jednej strony liceum chyba z zasady jest trochę lepszą szkołą, oczywiście zalezy jakie ale jednak kształci ogólnie jak nazwa wskazuje, ale z drugiej strony dobrze by było mieć zawód po skonczeniu szkoły i w razie jakby nie chciała albo nie mogła iść na studia żeby mogła już pracować. Córka jest zdolna, może nie przodowniczka z czerwonym paskiem ale radzi sobie i nie miała nigdy żadnych zagrozeń ani nic. Co byscie radzili? Jak się zapatrujecie na taki dylemat?
 
@marzencia77 Tak jak wyzej @SalsaPL pisze LO dla niezdecydowanych. Pytanie czy Twoja córka jest zdecydowana.
Ja nie byłam zdecydowana i nie wiedziałam co chce robić w życiu. Poszłam do LO humanistycznego , bo myślałam trochę o dziennikarstwie. Ostatecznie skończyłam studia leśne i pracuje w Lasach Państwowych i nie zamiebiłabym tego za nic.
I chce zdemontować plotki, ze na studiach Ci po technikum byli lepsi. Otóż nie ma różnicy. To zależy kto jak się uczy [emoji6]
Oczywiście można iść do technikum jakiegoś, A na studia całkiem inne.
W LO bardziej przykladaja się do matury, a w technikum są jeszcze praktyki zawodowe.
Pytanie czy cos pociąga Twoja corke?
 
Mamy taki rodzinny dylemat, właściwie to córka ma ale my ją wspieramy i chcemy coś doradzic ale sami dobrze nie wiemy co :( chodzi o wybór szkoły czy liceum czy technikum. Z jednej strony liceum chyba z zasady jest trochę lepszą szkołą, oczywiście zalezy jakie ale jednak kształci ogólnie jak nazwa wskazuje, ale z drugiej strony dobrze by było mieć zawód po skonczeniu szkoły i w razie jakby nie chciała albo nie mogła iść na studia żeby mogła już pracować. Córka jest zdolna, może nie przodowniczka z czerwonym paskiem ale radzi sobie i nie miała nigdy żadnych zagrozeń ani nic. Co byscie radzili? Jak się zapatrujecie na taki dylemat?
A myśleliscie o Liceum profilowanym? Moj syn dostal sie 2 lata temu do ekonomika i LO...wybral LO o kierunku mundurowym.

Zawsze szkole moze zmienić..jezeli w technikum kierunek ja bardziej interesuje niech próbuje
 
Byłam w licum, nie polecam. Co prawda, miałam bardzo fajną klasę i z punktu widzenia zawartych znajomości było warto, ale z punktu widzenia przygotowania do pierwszej pracy był to zmarnowany czas.

No chyba, że jak napisano wyżej, liceum jest profilowane i pomaga zdobyć konkretne umiejętnoóści, to co innego.
 
Myślę, że jeżeli chce iść na studia i jest 100% pewna, że pójdzie, to powinna iść do liceum. Jeżeli nie, to warto ja wysłać do technikum.
 
Warto iść do liceum. Przygotuje dużo lepiej do matury, a wiadomo, że na 30% każdy zdać umie. Jednak jeżeli chce się dostać na naprawdę dobre studia to żadne 30% nie wystarczy. Studia dają większe perspektywy i zarobki. Jestem technikiem i osobom młodym, dobrze uczącym się polecam wybór liceum, a potem studiów. To właśnie tam zdobywa się wiedzę i buduje swoją karierę. Jeżeli nie jest się jeszcze w wieku 14/15? lat zdecydowanym to jak najbardziej liceum. U mnie w technikum po 4 latach nauki w "dobrej" (zdaniem nauczycieli) szkole kwalifikacji zawodowej na ostatnim roku nie zdała nawet połowa uczniów... . Tak efektywne są technika....
 
reklama
Dużo zależy od placówki, są świetne technika i świetne licea, zależy co chcesz później.

Ja poszłam do lo, bo u nas były tylko technikum samochodowe i technikum włókiennicze (chłopcy, dziewczynki)...
 
Do góry