reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Misia cieszymy się Twoim szczesciem! Jakie denerwowac! Super że się wyspalas, pieknie! [emoji173]
My dziś na urodzinach w gości pięknie ubrani - mi ulala na całe plecy a na męża zrobila zielona kupę jak ja przewijal[emoji16]

Przyszła mamusia moja tylko raz do tej pory zwymiotowala tak mocno jak położna pokazywała nam chwyty do kapieli:/ masakra.. współczuję stresów!

Patuszka u mnie to samo - teraz już rzadko ale wcześniej miała nie tyle kolke co płakała tak kilkanaście minut zanim zrobiła kupę. A jak zrobiła to zasypiala.

Ewella dziś w domu:) udało sie, z resztą była partnerka mojego taty i nosila młoda jak marudziła więc pięknie powiedzieliśmy od 16 do 20:-) dopiero przed 20 marudziła a tak to spala jadła i się usmiechala:D
To ja chyba moja źle trzymam bo ja opieram o siebie plecksmi i trzymam w pionie żeby jej wszystko pokazywać w domu. Hmm

Maziajka kopsne się do lumpka a noz coś znajdę:-)
Oo dobrze wiedzieć z tym mlekiem, ja pierdziele ja na równe 37 podgrzewalam. Czyli tragedii nie będzie jak raz podam chłodniejsze?:D a używasz jakiś termotoreb?

Judith ja szczepilam na rotawirusy i robiłam to wtedy kiedy 6w1 bo ona jest doustna. A pneumokoki robimy po 2 tygodniach.

Liluli dzięki za info. Ja sobie podgrzewacz zakupiłam nawet ale do kościoła to nie wezmę [emoji16]
Mój też mówi że cyca wyciągnę:D




Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Maziajka, ona się męczy nawet przy butelce jak jest za twardy smoczek. Przy piersi męczyła się od początku, 2-3 minuty ssania i sen i tak w kółko. Fakt, że przybierała na wadze, ale karmienie trwało między 1 a 2 godziny. W 2 tygodnie na piersi przybyło jej 450g, w 10 dni na piersi i butelce 600g, z czego 3 dni na mm. Miałam wrażenie, że brakuje jej powietrza w trakcie jedzenia z piersi, bo się zapowietrzała i próbowała złapać oddech. Przy butelce potrafi być podobnie. Ogólnie mam przeczucie, że kłopoty z oddychaniem i brzuszkiem są ze sobą ściśle powiązane. Co tylko zauważyłam, że spokojniej śpi po butelce niż piersi. Mam lekarza w czwartek i choćbym miała tam siedzieć do wieczora to musi mi odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zresztą dzisiaj pierwszy raz była niania do małej, bo miałam 2 makijaże slubne i na koniec pytała mojej mamy czy jest zdrowa, bo opiekowała się już kilkoma niemowlakami i pierwszy raz widziała coś takiego. Martwię się o nią bo coś się dzueje, a ja nie umiem ulżyć własnemu dziecku. Mam kryzys.
Co do prania to ostatnio wyprałam przez przypadek jej skarpetki z moimi rzeczami i oczywiście była reakcja skóry na inny płyn[emoji26] także my póki co Jelp i prasowanie wszystkich rzeczy.

Ale! Jest jeden mały sukces! Zamotalam w chustę elastyczną Antosię i po paru minutach usunęła[emoji4] tak spokojnie, że byłam zaskoczona. Chustę wyhaczyłam w lumpku, jest w moim ulubionym szarym kolorze z firmy Funky Flamingo.

Tutaj Pola pytanie do Ciebie, co jest źle? Wiem, że powinny być mocniej naciagnięte ramiona, ale teraz bałam się, że zgniotę dziecko. Muszę koniecznie poszukać doradcy chustowego w okolicy, bo zrobię wszystko żeby jej nieco ulżyć i żeby się wyciszyła. Ogólnie super sprawa z tą chustą[emoji6] Mam węzeł z przodu, bo z tyłu końce chusty dotykały podłogi.

1503170736-aaaaaa.jpeg
1503170746-aaaaaa.jpeg
 
Pumelova, nam chirurg zakazał noszenia przodem do świata ze względu na bioderka, mam nosić przodem do siebie i nieco szerzej nóżki trzymać i pilnować, by plecki się układały w literkę C.
Co specjalista to inna opinia jak nosić dziecko.
Ja nieraz podaje w temp pokojowej i jest ok. Mam torbę termiczną z Tommy tippie i nawet trzyma ciepło.

Przyszła Mamusia, współczuję przeżyć. Mi tak zwymiotowała ostatnio w nocy i też się nieźle wystraszyłam.

Co do karmienia piersią w kościele to trudno mi to sobie wyobrazić żebym miała to zrobić, ale nawet na obrazie Maryja karmiąca Jezusa ma widoczną pierś i kawałek sutka, więc można to uznać za przyzwolenie[emoji6]
 
Pumelova, nam chirurg zakazał noszenia przodem do świata ze względu na bioderka, mam nosić przodem do siebie i nieco szerzej nóżki trzymać i pilnować, by plecki się układały w literkę C.
Co specjalista to inna opinia jak nosić dziecko.
Ja nieraz podaje w temp pokojowej i jest ok. Mam torbę termiczną z Tommy tippie i nawet trzyma ciepło.

Przyszła Mamusia, współczuję przeżyć. Mi tak zwymiotowała ostatnio w nocy i też się nieźle wystraszyłam.

Co do karmienia piersią w kościele to trudno mi to sobie wyobrazić żebym miała to zrobić, ale nawet na obrazie Maryja karmiąca Jezusa ma widoczną pierś i kawałek sutka, więc można to uznać za przyzwolenie[emoji6]
Nam fizjoterapeuta zakazał nosić przodem do siebie, nakazał przodem do swiata.. alw trzymanie jakie pokazywal bylo w literke C ale ja go nie ogarniam więc nosiłam trochę inaczej ale niezbyt poprawnie.
bądź tu mądry człowieku:D

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Patuszka juz widze miny ludzi jakbym w kosciele wyciagnela cyca [emoji23]

Fajne macie te lumpki,u mnie te najlepsze pozamykali wiec juz nie chodze.

We wtorek mamy szczepienie a ja juz od tygodnia przerazona i mojemu kazalam brac urlop bo sama nie pojade szczepic.
 
Maziajka będę czekać, w dzień się tyle mleka nie zbiera co nocą. Ja jeszcze robię osobne pranie x tym że czasem swoją rzecz dorzucę :)
Judith rota razem z 6w1 a pneumokoki 2 tyg później. Tak w mojej przychodni jest.
Pumelova mleko z cycka podaję się w temperaturze pokojowej :). Coraz bardziej lubię tę Agatkę, niezła z niej agentka :D
Patuszka współczuję tego niepokoju.
No i Grześ obsikal mnie po raz trzeci dziś :) po kąpieli. Ale tak się cieszył z tego powodu, że ja głupia razem z nim. Odbiło mi na jego punkcie.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wracamy z wesela. Od rana wielkie szykowanie. Dlaczego nie mam 3 chlopcow?? Byłoby łatwiej:D
Ale ogarnelam. Śpią teraz wszystkie, wymeczone. Starszymi nie musieliśmy się opiekowac bo była animatorka. Pola troszkę marudzila ale po prostu ciężej jej bylo zasnąć a jak zaczęły się tańce śpiewy to spała w najlepsze. Jestem najedzona jak nie wiem... choć obiadu nie pojadlam a później chyba była 2 godzinna przerwa i dopiero kawa. Ale kolacja nadrobilam.
Fajne miejsce na przyjęcia, super hotel bo na karmienie korzystaliśmy z pokoju... tylko ten dojazd 2 godzinny, około 2 bedziemy w domu. Ale spać poza domem nie lubię...
Pogoda dopisała, wszystko fajnie dobrze ze bez orkiestry, głowa nie pęka.
Jutro chyba dzień spania będzie u nas:) o ile dzieci pozwolą...
 
Misia już szczepilas? Też byłas przekonywania aby szczepic skojazonymi czy sama chciałaś? I jak przebiegło szczepienie jeśli było, bo nie pamiętam. Ja mam na 31.08 pierwsze. Mnie też obakikal przykapieli i na kanapie w salonie ;) JAK WAZ STRAŻACKI to się cieszą.

Paninka to dobrze że się wybawilas. I ten pokój. Ja się zastanawiam jak będzie 16.09 gdzie idę na wesele. Czy w ogóle o mnie to pamiętają, bo w kiblu czy na sali nie będę karmić. Mojej rodziny 30 osób, a z 90 od tej drugiej strony obcy ludzie. Na zaproszeniu widniał Artur więc raczej coś powinni wymyśleć.

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Maziajka, ona się męczy nawet przy butelce jak jest za twardy smoczek. Przy piersi męczyła się od początku, 2-3 minuty ssania i sen i tak w kółko. Fakt, że przybierała na wadze, ale karmienie trwało między 1 a 2 godziny. W 2 tygodnie na piersi przybyło jej 450g, w 10 dni na piersi i butelce 600g, z czego 3 dni na mm. Miałam wrażenie, że brakuje jej powietrza w trakcie jedzenia z piersi, bo się zapowietrzała i próbowała złapać oddech. Przy butelce potrafi być podobnie. Ogólnie mam przeczucie, że kłopoty z oddychaniem i brzuszkiem są ze sobą ściśle powiązane. Co tylko zauważyłam, że spokojniej śpi po butelce niż piersi. Mam lekarza w czwartek i choćbym miała tam siedzieć do wieczora to musi mi odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zresztą dzisiaj pierwszy raz była niania do małej, bo miałam 2 makijaże slubne i na koniec pytała mojej mamy czy jest zdrowa, bo opiekowała się już kilkoma niemowlakami i pierwszy raz widziała coś takiego. Martwię się o nią bo coś się dzueje, a ja nie umiem ulżyć własnemu dziecku. Mam kryzys.
Co do prania to ostatnio wyprałam przez przypadek jej skarpetki z moimi rzeczami i oczywiście była reakcja skóry na inny płyn[emoji26] także my póki co Jelp i prasowanie wszystkich rzeczy.

Ale! Jest jeden mały sukces! Zamotalam w chustę elastyczną Antosię i po paru minutach usunęła[emoji4] tak spokojnie, że byłam zaskoczona. Chustę wyhaczyłam w lumpku, jest w moim ulubionym szarym kolorze z firmy Funky Flamingo.

Tutaj Pola pytanie do Ciebie, co jest źle? Wiem, że powinny być mocniej naciagnięte ramiona, ale teraz bałam się, że zgniotę dziecko. Muszę koniecznie poszukać doradcy chustowego w okolicy, bo zrobię wszystko żeby jej nieco ulżyć i żeby się wyciszyła. Ogólnie super sprawa z tą chustą[emoji6] Mam węzeł z przodu, bo z tyłu końce chusty dotykały podłogi.

1503170736-aaaaaa.jpeg
1503170746-aaaaaa.jpeg
Patuszka super:) zwroc tylko uwage zeby nozki byly rowno (na zdjeciu widac ze jedna stopka jest wyzej a druga nizej) i na ramionach rowno. Jak dziecko nie trzyma jeszcze samo glowki (a nie chcemy jej asekurowac), to na warsztatach chustonoszenia uczono zeby glowke ukladac tak policzkiem do naszego ciala i okrywac jedna pola chusty z ramienia (tak gdzies do ucha dziecka).
 
Do góry