reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Najgorzej jest z rodziną, po 10 razy musisz powtarzać że nie możesz jeść wszystkiego a oni wraz będą próbować "to może taka kasza, może inaczej tego ziemniaczka, to tylko kotlecik tam jest mało bułki, to może jabłko, a to banana a to a a tamto". I z łzami w oczach muszę odmawiać a tak bym to zjadła. Wiedzą jak na to reaguje ale wraz próbują "dawac złote rady". Najgorzej jest z babcią męża- wprost mi powiedziała że to moja wina bo się odchudzałam w ciąży zamiast jeść za dwóch bo się bałam przytyć...
 
reklama
Trochę u mnie cyrk z tą cukrzycą. Z krzywej wyszła cukrzyca. Z krwi i moczu wszystko idealnie, cały dzień cukry super oprócz rano na czczo. Mogę zjeść talerz frytek, smażonego mięska i surówki cukier 113 a jak zjadłam owsianke rano pół mleka bez laktozy/pół wody i kilka truskawek- Cukier 205. Dobija mnie to, jak mówię że na drugie dziecko się nie zdecyduje przez takie problemy to każdy mnie wyśmiewa. Mam ochotę strzelić taka osobę w twarz. Hormony szaleja, nie mogę zjeść tego co chce tylko ciągle te warzywa aż żołądek boli. Owoce i nabiał mogę tylko na 2gie śniadanie. Płakać mi się chce
Spróbuj sobie może z jogurtem ? Ja znalazłam taki kokosowy w lidlu, mało cukru ma. Wrzucam łyżkę masła orzechowego i trochę musli. Co prawda zrobiłam to wczoraj wieczorem i zjadłam około 21.30 jako ostatni posiłek i cukier rano był ok.
 
Spróbuj sobie może z jogurtem ? Ja znalazłam taki kokosowy w lidlu, mało cukru ma. Wrzucam łyżkę masła orzechowego i trochę musli. Co prawda zrobiłam to wczoraj wieczorem i zjadłam około 21.30 jako ostatni posiłek i cukier rano był ok.
Próbowałam, nie smakują mi :( próbowałam kolacje o 20, 21,22,23. Próbowałam kolacje 20 i kanapkę o 23 bo i tak wtedy biorę leki na nadciśnienie. W nocy o 3 budzi mnie głód ale diabetolog zabroniła mi jeść w nocy a wiem że przez to może być wyrzut cukru rano właśnie.
 
Próbowałam, nie smakują mi :( próbowałam kolacje o 20, 21,22,23. Próbowałam kolacje 20 i kanapkę o 23 bo i tak wtedy biorę leki na nadciśnienie. W nocy o 3 budzi mnie głód ale diabetolog zabroniła mi jeść w nocy a wiem że przez to może być wyrzut cukru rano właśnie.
Mi też sam jogurt nie smakował, dopiero z masłem orzechowym lepiej weszło... ja od wczoraj się uczę, będę próbowała stałe godziny w miarę..
Ja tych cukrów nie ogarniam zupełnie 😂 teraz zjadłam łososia z piekarnika, ryż brązowy i brokuł i po godzinie miałam 95... Zastanawiam się czy to aby nie za mało.
 
Byle nasze buby były zdrowe 😉 jak ja nie mogę się doczekać ciepła, mam tyle sukienek kupionych na lato. A jak na zewnątrz będzie można chodzić bez maseczek to całkiem przejdą mi smutki. Więc przepraszam, nie chce by zabrzmiało to jak moje wyrzuty wyżej 😅
 
Mi tez tak wywala na czczo i po śniadaniu. A potem mogę jeść dużo więcej różnych rzeczy. Na kolacje frytki spoko a na śniadanie kromka na żytnim z warzywami i 180 Np. Tez próbuje już wszystkiego, dziś o 3 w nocy byłam taka głodna ze jadłam jajko na twardo 🤷🏻‍♀️ a kanapkę przed snem jem na sile. Poniżej 70 jest za nisko ale ja koło 80 już czuje się słabo i drżą mi ręce.
 
@Holle , ja mam teoretycznie na 8, ale marzy mi się szybciej, bo mam juz totalnie dość tej ciąży i patrząc tylko pod tym względem, mogłabym rodzić nawet dzisiaj.
No ale wiadomo, dla dziecka to jeszcze za wcześnie, więc staram się jakoś trzymać i nie myśleć, że to jeszcze aż tyle czasu do terminu, bo inaczej zwiariuję.
W ogóle, gdyby się okazało, że urodzę np w 42 tyg, to chyba zapłakałabym się na śmierć.
Oj tak ja też już mogłabym juz rodzic bo brzuch bardzo mi ciąży i mam dość ale wiadomo trzeba jeszcze wytrzymać dla dobra dziecka . Oby szybko zleciało ; ) jak chcesz napisz na priv to pogadamy więcej;)
 
Póki co ani jednego przekroczenia, a na diecie jestem od ponad 3 tygodni [emoji6] więc nie jest źle, diabetolog powiedziała że wyniki mam genialne [emoji28]
I jak sobie radzicie ? Ja tego zupełnie nie ogarniam, narazie mam samą dietę ale ciężko mi idzie. Wczoraj ładnie po posiłkach , dziś rano 90, a po śniadaniu (zjadłam prawie to samo co na kolację - 118) 166 :o


Na kiedy masz termin, że to już 30 tydzień ? :D
 
reklama
Mi ostatnio bardziej się wierci niz kopie , pewnie ma już mało miejsca, zazwyczaj ruchy czuje na dole , jutro mam usg III trymestru (30 tydzień i 2 dni) wiec się dowiem ile przybrała i jak się rozwija . Odliczam tygodnie do porodu , już męczy mnie ten brzuch .
Mój Niuniak wierci się po prawej stronie, czuję ją od dołu aż do żeber. Wcześniej czułam ją też czasem w poprzek brzucha ale teraz już głównie po prawej od dołu do góry.
Ja mam usg we wtorek 29+5. Zobaczę jakim jest slodkim pulpecikiem 😁.
Też już czekam na godzinę zero 😂.
 
Do góry