reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Ja tylko pregna plus i gin i endo mi to polecali. Nie patrzę na skład ufam dr. Powiem wam że ja ciążę z córkami prowadziłam prywatnie u bardzo cenionego profesora, jest ordynatorem i on mi mówił żadnych Wit. Tylko kwas foliowy 3 mce, jeżeli badania ok, jest warzywa i owoce i nie łykać tabsow.
Ciekawe
 
reklama
Co do tsh, mi skakało między 4,2 a 3,5.
Dostałam euthyrox na zbicie za darmo. Na wizycie byłam 4 tygodnie temu, więc to jeszcze było przed wizytą u gina. Ale wzięłam ze sobą wynik bhcg i to wystarczyło. Wrzucam co jest napisane na recepcie😉
Ja nie mogłam zajść i dostałam właśnie ten euthyrox w dawce zmiennej raz 50 raz 70. I za dwa miesiące zobaczyłam pozytywny test. 😀
 
Co do TSH, to od 10 lat leczę się na gravesa basedowa (autoimmunologiczna choroba tarczycy u mnie w fazie nadczynności). Tsh i ft4 muszę badać co tydzień, ostatnio "podskoczyło" mi do 1,6 i teraz jestem na euthyroxie 100/75.
Dawki euthyroxu i poziom tsh są bardzo zależne od wcześniejszej historii choroby. U "zdrowej" pacjentki ten wynik 1,6 byłby idealny, w moim przypadku już musiałam zacząć przyjmować leki, żeby poziom nie szybował dalej w górę.
 
Kto jest tutaj założycielem grupy? (Aplikacja.mi szwankuje i nie mogę wcześniejszych postów wczytać). Zakładamy grupę zamknięta? Nie ma sensu dłużej czekać, a zawsze można nowe osoby po czasie dopisać. Musimy stworzyć listę osób, które chcą należeć do grupy (z terminem lipcowym) i wysłać do Aniaslu z prośbą o wątek zamknięty.

Dobra, weszłam przez przeglądarkę i widze, że osoba, która założyła grupę usunęła konto i wykropkowala swoje wypowiedzi. Moderatorem (o ile dobrze rozumiem ) jest @A może by.... Czy Ty zajmujesz się tworzeniem listy osób, które chcą przejść na forum zamknięte?
Spoko :) mogę stworzyć listę. Wyślijcie mi może na priv po kolei wiadomości, mam nadzieję, że nikogo nie pominę, ja też jeszcze spojrzę ile mi się uda i postaram się do końca tygodnia wysłać ;) albo lepiej. Dawajcie like do tej wiadomości i ja sobie to spiszę później a tu będę wpisywać osoby, które widzę :) .

@Majaga
@Lauantai
@Wajfaj
@Roma123
@Coff
@NattNatt
@StaramSie
@Marta1raz
@Dreamy
@Nadzieja*
@Aaagaa
@CiagleNiewyspana
@Wer-ka
@Madzia86G
@Merlot
@Ironka
@Maarimbaa
@Mania995
@martusiagajda
@Modena.
@Helenka36
@Jessi123
@Minka92!
@Alicjaaa85
@Malgos123
@StKarolina
@ana_banana
@natala123456
@jazz_joanna
@Iwona121
@Hanaśmietana
@katrine
@JnaKoa
@Paw2021
@roxxi
@Miazolinka
@Majka92
@justyska89
@daariaa9
@Ewelina-elf
@AnnMar88
@Justyna85.12
@Ewelina&
@Aksamitka28
@Alicjaaa85
@Monia9301
@Andziulka30+
@KarolinaNowa
@AnnMar88
@Minka92!
@Jessi123
@Helenka36
@Modena.
@martusiagajda
@marta021993
@truskawkowa_
@Melisa8
@Aurora84
@Gryfin
@blondynka28
@Alia119
@PregnantOla2022
@AgnieszkaGda
@HappyBabyMama
@Malgos123
@Miazolinka
@Roma123
@Herdzix
@Minona
@Wintera92
 
Ostatnia edycja:
Słuchajcie czy te co biorą PregnaPlus bierzecie coś wiecej?

Wyczytałam, ze jest w 1 tabletce 50 MG, a zapotrzebowanie dzienne 200 MG
Biorę pregne plus bez żelaza. Wyszłam z założenia, że jeżeli to suplementy rekomendowane przez polskie towarzystwo ginekologów i położników to nie będę się czepiać ;p moja ginekolog też mi to poleciła i nie wspominała o koniecznej suplementacji DHA. Wydaje mi się, że styknie to co jest w dziennej dawce ;)
 
Hej dziewczyny! Mam pytanie odnośnie badań. Czy wszystkie które mam zlecone są tak bardzo potrzebne ? Któraś miała podobny zestaw? Boje się ze zapłacę 500zl za te badania 😩 czy pojemnik do ogólnego badania moczu to ten większy w aptece? Bo wiem ze jest jeszcze taka mała fiolka. do tego mam sprawdzać często tsh bo mi skacze mimo leków pół wypłaty na lekarza i badania 🙈
Wydaje mi się, że to notmalny zestaw badan. Ja również takie robiłam i zapłaciłam 250zl w lomie
Ja odradzam. Często nie można złapać tętna a to nie znaczy ze go nie ma. Ogolnie więcej szkody niż pożytku.
Ja również odradzam. W pierwszej ciąży małą małpka tak się ukryła, że nawet położne po 30 tygodniu nie umiały złapać jej detektorem. Gdybym sama pribowala w domu to bym zwariowała, że coś jest nie tak i tylkoczesciej się latala do ginekologa.
To jak już jesteśmy przy badaniach wczoraj pierwszy raz robiłam TSH i wyszło mi 3,454 - wydaje mi się, że trochę za dużo?
Dziewczyny które miały podobne wyniki, co Wam na to powiedzieli lekarze?
Za dużo, powinnaś mieć poniżej 2,5, a najlepiej żeby nie było powyżej 1,5.
Ja mialam powyżej i dostałam eurhyrox 50. Teraz trzyma mi się w okolicach 1
 
reklama
Dziewczyny które robiły badanie mocz. Wyszły Wam jakieś bakterie ? Bo mi tak,dzwoniłam do gin A on mówi że to nic takiego, natomiast w necie już przeczytałam że może być to niebezpieczne. Kupiłam sok z żurawiny.
 
Do góry