reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

mój Antoś zasnął wczoraj w miarę szybko i bez awantur jakoś po 21ej, po 1 ej pobudka na jedzonko i tak co godzina:szok: pierwszy raz mi zrobił taki numer:baffled: teraz już wraca do do rytmu 2 godzinnego, ale tak to matka oczy na zapałki i jedziemy z cycem:szok: wydaje mi się, że musiał nadrobić wczorajszy dzień bo ciągle spał i trzeba go było budzić na jedzenie:sorry2: też zaczynam się martwić pokarmem bo często mam miękkie piersi, ale mleko jest no i Mały się chyba najada bo dobrze przybiera na wadze i awantur o jedzenie nie ma:dry: jednak boję się czy kiedyś sam od siebie nie zaginie:crazy:
 
reklama
Agnieszka,Post u mnie ten sam problem byl i ja niestety wysiadlam przy tym ciaglym cycowaniu,a jak czytam wasze posty to tak jakbym siebie slyszala.No i niestety teraz Macius w wiekszosci dostaje sztuczne mleko.Na poczatku dawalam tylko raz dziennie,pozniej dwa,a teraz doszlo juz do tego,ze cyca daje raz dziennie z rana a i tak do tego robie butle,bo maly sie nie najada.A cycki juz mam sflaczale i zadna herbatka ani laktator nie pomga:-:)baffled:

Ja dzisiaj jestem wkurzona na maksa na ta obsrana angielska pogoda:crazy::wściekła/y:Ledwo co wyszlam z domu a zaczelo lac,w ogole zimno jak nie wiem,maly w kombinezoniku a mi w bluzie zimno bylo:baffled:Doszlam na poczte i stwierdzilam ,ze wracamy bo ciezko mi manewrowac wozkiem jedna reka jak w drugiej trzymam parasol.A takie mialam ambitne plany,zeby spacerkiem zajsc do szpitala i umowic sie na ten implant:angry: No nic implant poczeka,a my tym czasem juz drugi z kolei dzien przesiedzimy w domu i n dodatek jeszcze nam grzyb wylazi na scianie przez ta wilgoc:crazy:Nic tylko sie pociac!
Na szczescie za miesiac jedziemy do Polski,odwiedzic dziadkow:-)
 
Dziewczyny ja mam cały czas miękkie piersi a mleko jest i przy odciąganiu i jeszcze się leje jak się młody odłączy. Twardnieją tylko jak np. dam wcześniej odciągnięte mleko i dłuugo nie karmie. Ja się zwykle stresuje jak mały często chce jeść ale myślę, że to może mieć coś wspólnego z chęcią pociumkania czegoś i niechęcią do smoczka. Chwyta czasem smoka ale minę mam taką jakby cytrynę jadł i wypluwa puki się nie zassie.
 
Haszi u mnie to samo
mleko tryska a piersi juz miekkie
podawane na żądanie
a smoka nie dostaje więc pociumkać cycka uwielbia - zwłąszcza, że cycu mamusiny rośnie;-)
 
AHaa bo chyba cos przegapiłam przepuchlina u małej?/ a wiesz w wyniku czego powstała?? ja mam fioła na tym punkcie i co wizyta Natalki u pediatry to karze oglądac pępek. co prawda słyszalam ze czesciej to wychodzi u chłopców bo oni miewaja czesciej i silniejsze kolki a w związku z tym wiecej płaczą i sie pręzą co własnie prowadzi do przepuhliny pepkowej ale nie wiem czy to prawda.
 
Witajcie,
Kacperek właśnie smacznie spi
zobaczymy jak długo:baffled:

martwi mnie jedynie to, ze nic che nic oprócz cycusia, a jak dam mu zupkę do wymiotuje aż do żółci:szok::szok::szok:
więc lekarz zalecił brak zupek tylko deserki które toleruje jako tako:dry:
bo właśnie przed chwile zjadł może 4 łyżeczki i krzyk i ciągnie za bluzkę:szok::-(

żałuję, ze wcześniej nie odstawiłam, bo chyba będzie u nas problem

a oto kolejna części ubranek które wstawiam jak tylko mam czas
, a nie za dużo go mam:baffled:

*LADYBIRD* Super adidaski dla chłopczyka 0-6M (428597028) - Aukcje internetowe Allegro
*GOERGE&ADAMS*Super modny chłopczyk 0-3M (428602297) - Aukcje internetowe Allegro
*NEXT&ADAMS* Super modny chłopczyk 62-68 (428605630) - Aukcje internetowe Allegro
Jesień2008 Wizytowy zestaw dla małego eleganta (428608037) - Aukcje internetowe Allegro
**MARKS & SPENCER** dla małego eleganta 3-6 M (429095347) - Aukcje internetowe Allegro
**ADAMS & GEORGE**Super dino dla maluszka 3-6M (429100085) - Aukcje internetowe Allegro
JESIEŃ 2008 Super modny chłopiec 3-6M +GRATIS (429109419) - Aukcje internetowe Allegro
Śliczny dresik firmowy dla chłopca 3-6 M+buciki (429620831) - Aukcje internetowe Allegro
JESIEŃ2008 wizytowy zestaw dla młodego eleganta (429661071) - Aukcje internetowe Allegro
Śliczna ciepła misiowa bluza z kapturkiemNEXT 62 (429673221) - Aukcje internetowe Allegro

z tego co wiem to przepuklina powstaje w wyniku nadmiernego i zbyt częstego dużego napięcia mięśni brzusznych, czyli przy tak zwanych kolkach
kiedy maluszek płącze i głosno krzyczy a rózne sposoby biorą w łeb:-(

słyszałm, ze w największym odsetku przypadków pomaga suzenie brzuszka ciepłym strunimieniem, uspakaja i zmniejsza ból:tak::tak:
a le my czegoś takeigo nie dośwaidczylismy ...uf na szczęście
ponieważ Kacperek płącze jedynine jak jest głodny, lub coś go boli czyli jak sie uderzy


a i słyszalm, że te plasterki są bardzo drogie, bo po każdej kapieli nalezy wymieniac na nowy plasterek a sztuka kosztuje ok 7 zeta, to prawda??

Haszi u mnie na początku piersi były twarde cały czas chyba że oszamał wszytko z cycusia. a teraz jkak to mówi moja koleżanka są jak sakrpetki ajka kacperek zaczyna ssac to robia się twarde i z obu cieknie mi ciurczkiem.
kiedyśnie zauważyłam i całłą bluzkę maiłąm mokra od drugiego


a gdyby ktoś mial problemy z laktacją to z właśnego dośwaidczenia wiem, ze najlepiej pomaga picie duzej ilosci cipłej przegotowanej wody, :tak::tak::tak:
choc nie zaprzeczę, ze herbatka ROJBOS tez bardzo pomaga, ale jak się jej raz napiłam to normalnie leciło jak z kranu więc zostało mi cąłe opakowanie:-p
 
AHaa kuzyn miał przepuklinę, ciotka i wujek się pół roku męczyli zanim lekarz odkrył, że mały płacze od przepukliny a nie od zwykłej kolki. Super, że wiesz już teraz i możesz działać,i leczyć. U nich było za puźno i skończyło się zabiegiem. No ale mówią, że to było wybawienie i dla nich i dla małego który zniusł to b. lekko.
Trzymajcie się, plasterki napewno pomogą :)

sylka
Potwierdzam. Ja pije rooibos i bez wkładek laktacyjnych karmić nie moge bo bluzka cała mokra.
 
AHaa bo chyba cos przegapiłam przepuchlina u małej?/ a wiesz w wyniku czego powstała?? ja mam fioła na tym punkcie i co wizyta Natalki u pediatry to karze oglądac pępek. co prawda słyszalam ze czesciej to wychodzi u chłopców bo oni miewaja czesciej i silniejsze kolki a w związku z tym wiecej płaczą i sie pręzą co własnie prowadzi do przepuhliny pepkowej ale nie wiem czy to prawda.

mi się zdaje że ona już była jak kikut odpadł(po tygodniu) ale myślałam że to jest normalne - taki pępek podpuchnięty i się wchłonie, lekarz rodzinny się dziwił że w szpitalu nie zauważyli
co do kolek to mała na szczęście nie ma, nie płacze ale się strasznie napina i pręży kilka razy dziennie i myślę że od tego się powiększyła bo to jednak nie lada wysiłek, aż jej naczynka nieraz pękają na buźce:-(
a za plastry nie płacę, chirurg zakleił jej brzuszek i za tydzień mam zciągnąć i potem na następne przyklejanie musimy iść
a kąpać niestety nie mogę jej żeby tych plastrów nie zamoczyć:-( przemywam ją wodą albo rumiankiem i takie to mycie uskuteczniamy
 
reklama
Moj Kuba w dzień jest marudny, w sumie jak nie śpi albo nie je to buźka mu sie nie zamyka, głodny raczej nie jest bo jak daje cycka to ssie z minute i koniec, dzisiaj podałam mu herbatke koperkową wiec moje plany o niedopajaniu poszły się... no ale cóz, wypił troche tej herbaty ale potem i tak cycka chciał:baffled:
za to w nocy jest w miare ok kłade go ok 20-21 i spi do 1-2 potem budzi sie ok5-6 i śpi do 7-8 . Nie zawsze tak jest ale najczesciej wystepuje taki schemat, no a o10 wychodze na spacer tak do 12

co do karmienia to narazie je z 1 cycka i wydaje mi sie ze mu wystarcza, zobaczymy jak bedzie dalej bo tez bym chciała do 6 miesiąca karmić cyckiem a potem powoli wprowadzać jakieś nowowści:tak:
 
Do góry