reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Mala zasnela ma pierwsza drzemke gdzies ok 11 czyli chyba juz rytm
lapie:)ja zabijam czas dopoki nie wstanie:)dobrze ze jest net
potem idziemy testowac basen i kolo pompowane;)

Kropa-nie we wszystkich butach da sie wyjac wkladke niestety
 
reklama
no i kupiłam bieliznę majtki + podkoszulki po 7 szt w mothercare... 120 zl:baffled: no ale policzyłam, że jakbym kupiła na allegro, to z przesyłka wyszłoby niewiele mniej, ale zanim dostałabym paczkę,wyprała i wysuszyła, zeszłoby do piatku.

kropa no własnie dlatego, że podkoszulki wyłażą, zdecydowałam się wziąć rozmiar 3-4 lata, w porównaniu do 1,5-2 miał tylko 1cm więcej na szerokość ale już ze 4-5cm dłuższa, więc nie powinna wyłazić:tak: majtki na 2-3 lata, ale pewnie zaczniemy bez pampka najwczesniej w maju.
Docelowo chciałabym, żeby Gosia była w stanie sama rozebrać się na nocnik

eijf
kolibry! super, ja nigdy nie widziałam, ale to musi wyglądać niesamowicie jak sobie tak wiszą w powietrzu nad kwiatem
a ja pamiętam jak na swoim urlopie (kiedy Goska była na etapie wspinania się i niestety bolesnych upadków) najbardziej cieszyłam się, że w apartemencie jest dywan... chociaz normalnie kręciłabym nosem, że kurz itd.:-D

elmoo zdrówka dla malutkiej


gogana ja robię tak, że mam słomkę dociętą na rozmiar stopy i najpierw sprawdzam czy luz w buciku jest odpowiedni, a potem zakładam na nogę i sprawdzam czy dobrze leży (bo Gosia ma wąską nóżkę) i czy lekko chodzi.
Na twoim miejscu wzięłabym 23, ale tylko pod warunkiem, że dzieci ładnie i lekko chodza w tych bucikach.
Z moich własnych (aczkolwiek krótkich;-)) obserwacji wynika, że dobrze dopasowany w kostce but, nawet ciut większy - nie utrudnia chodzenia, natomiast te źle dopasowane do tegosci stopy, nawet jeśli są idealne na długość - utrudniają chodzenie.

No i ja mam taką zasadę, że wymieniam buty na większe - zanim stana się "idealne na długość", tzn. prowadze baczną obserwację jak już jest tylko 0,5cm luzu i często mierzę stópkę, a jak luz zmniejszy się do 0,3cm - to wskakujemy w większy model.
Ja mam manie za ciasnych bucików:tak:Całe życie wypominałam mojej mamie, że mi za ciasne buciki zakładała, bo mam zakrzywiony jeden palec stopy... aż mi się urodziła córka z takim samym zakrzywionym paluszkiem:-D
 
Hej dziewczyny zapomniałyście już o mnie?
Ja bez kompa byłam caly tydzień, więc sporadycznie tylko z telefonu na fb:) Ale to łatwiej ogarnąc niż forum.
U nas w miare ok, udało zaszczepić się Basię ostatnią dawką hexa, teraz czeka nas ta świnka/odra/różyczka, juz wiem że szczepią u nas priorixem!
Generalnie ten weekend pojechałam na działke do rodziców, więc troche odpoczęłam a oni za Basia biegali:) Dziadek miał frajdę! Pogoda u nas piękna, non stop słońce, czasem lekki wiaterek ale kurtkę czasem na kamizelkę wymienić można:) Udało mi sie dorwać w Skokach super płaszczyk przeciwdeszcowy za 2 zł:D normalnie czad!
Co do butków wiosennych to mamy trzewiki ze skórki zamszowej z deichamna kupione w listopadzie z przeceny, rozmiar 22, Basia Befado domowe ma 20, na sandałki jeszcze nie pora, poaptrzę w czerwcu, ale potrzebuje jeszcze trampki i balerinki, w ccc basia piszczała jak jej trampki założyłam:( Może w innym sklepie da się znaleść! Genralnie najlepszy byłyby ciemne, bo jasne będą natychmiast brudne:( Gogana co do rozmiaru to ja też uważam, że najlepiej mierzyć, bo Basia ma np gruby przegub i jedne buty jej kupiłam i mam do sprzedania bo ona ich nawet nie założy:( A z tego co w sklepie mi panie mówiły to palec powinien wchodzić za pietę bodajże!
Eijf odpoczywaj tam ładnie od Interentu też, bawcie sie dobrze:)
Nef fajnie, że wojaże udane!
Witam nową mamuśkę!
 
Dzięki, dzięki...w sumie to nie taka nowa :-)

Widzę, że temat butów...podziwiam osoby (znam niestety takie) które kupują dla dziecka buty przez allegrobez mierzenia.Chyba bym się na to nie zdobyła...
też mierzymy metodą "na patyczek" bo z moim Kamykiem wyjście do sklepu to jak wspinaczka wysokogórska...

A jak to u was jest z mówieniem?!
 
Nef-fajne ptaszki i niesamowicie szybkie.oprocz ptakow jest tu jaszczurek "jak mrowkow":)mala probuje je lapac;)

Natasza-ja tez za kupowaniem w sklepie ale raz na jakis czas z roznych powodow zamawiam przez net.Najczesciej gdy oddaja pieniadze za przesylke zwrotna.
jesli chodzi o mowienie to moja jest dwujezyczna i miesza sobie jezyki do woli,vzasem budujac zdanie z dwoch roznych:)

Skrzat-mnie net nie meczy to od czego tu odpoczywac.Mam mnostwo czasu,nic nie musze i miedzy przerwami w atrakcjach sobie zagladam.Mialam nie zagladac ale na wakacjach powinno sie robic co sie cgce a ja wlasnie chce:)poza tym mam pobudki o 4-5 i jakos ten czas zabijam.

Dzis bylo testowanie basenu na naszym terenie no i rewelacja.Chyba wygrywa z plazami...Bo piasek sie nie lepi i latwiej krem co chwile smarowac,poza tym cisza,spokoj,zadnego tloku.Jest kilka mam z dziecmi wiec mala ma sie z kim bawic.Woda cieplutka i nie smierdzi chlorem bo go niby nie uzywaja (to ostodek ekologiczny).Jak czegos zapomne to rzut beretwm do domu i w ogole maja swietny basen dla dzieci ,taki ze mala moze wzdluz i w szerz przejsc sobie.obok ma plac zabaw.W duzym basenie plywa z tata i w pompowanym kole
 
reklama
Natasza-jesli chodzi o mnie to ja raczej nie kupuje "na zapas".biore buciki na teraz i jesli mam kupic przez net to zazwyczaj dzwonie do danego sklepu zeby mi wymierzyli dlugosc wkladki.biore te z 1-1,5 cm luzu.Do tej pory sie udaje
 
Do góry