reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
Dziś się dowiem co będę konkretnie potrzebować do tamtej parafii i wtedy pójdę, bo to jest ksiądz - bardzo dobry znajomy rodziny mojego i pół spraw nań odpuszcza :)
a ja dziś zamówiłam kiecke. jak nie ubiore na poprawiny to jeszcze mam po drodze komunie i parę innych uroczystości a była bardzo tania :)
 

Załączniki

  • DSC_1056x.jpg
    DSC_1056x.jpg
    63,1 KB · Wyświetleń: 59
Dużo się teraz mówi o tym żeby informować przed porodem, że nie chcesz nacinania krocze jeśli nie będzie to konieczne. W szpitalu, w którym planuje rodzić jest niby "ochrona krocza", ale nie wiem jak to wygląda w praktyce. To moja pierwsza ciąża, więc obawiam sie, że jak już zacznie sie poród to nie będę w ogóle myśleć o tym czy mi natną krocze, czy nie.
 
Ruda przy pierwszym porodzie mnie cieli, a przy drugim peklam sama, powiem Ci ze to rozerwanie lepiej sie zagoilo.

U nas dzis pasa od rana wiec siedzimy w domku :(
 
Sarka zdrówka życzę:)

Julka mały pewnie sie odwrócił :p

Paula_dabro mam tak samo, 30 lat tez mnie przeraża ale w koncu płacimy na swoje a nie komuś do kieszeni ;)

Olcia trzymam kciuki żebyś mogła wyjść w pon i żeby bóle przeszły calkowicie :)

Julka ja brałam ślub w innym mieście niż mieszkamy i musieliśmy w parafii do której należymy spisać cały protokół przedslubny.. ale z tego co wiem to od ręki takie zaświadczenia wystawiają więc chyba nie będzie problemu jak wybierzesz się w przyszłym tyg, tylko właśnie nie którzy kupe kasy chca za to.. my caly protokół spisywany mieliśmy za darmo.

Milego weekendu:)
 
Ruda przy pierwszym porodzie mnie cieli, a przy drugim peklam sama, powiem Ci ze to rozerwanie lepiej sie zagoilo.

U nas dzis pasa od rana wiec siedzimy w domku :(
Trochę na ten temat czytałam i właśnie podobno takie naturalne pęknięcia zazwyczaj goją sie lepiej niż nacięcie.
 
Iwonaimaja, koleżanka trenuje w polonii, ale już studentka, to pewnie w starszej grupie jakiejś. Kumpel trenuje szkółkę gks chyba najmłodszych...
Jeszcze się z naszymi maluchami za kilka lat na treningach będziemy spotykać;)
 
czyli z tym nacinaniem krocza to jest tak, ze jesli dajmy na to rodzi sie bez znieczulenia i trzeba naciąć to czeka sie na skurcz i nacina tez bez zadnego znieczulenia? tez mnie ten temat ostatnio nurtuje
 
reklama
Ja wolałabym nacinać bo szybciej dziecko wyjdzie, często krocze pęka i wtedy ból jest jeszcze gorszy.
tylko,że nacięcie nie gwarantuje tego,że sie nie pęknie.. dwukrotnie byłam cięta i dwukrotnie pękłam mimo to i w innym miejscu. To chyba zalezy od szybkości porodu i w związku z tym z czasem na porozciąganie. Ja miałam szybkie porody przy średnim rozwarciu i może stąd duże "straty"
 
Do góry