reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Madziolina trzymam moccno kciuki!

Julka89.89 jak będzie chcial na rece tl tlumacz ze nie mozesz brac i ze jak chce to mozesz Go przytulic ale na kanapie czy podlodze :)

Gwiazda_237 jak się czujesz?


Venicee witaj w gronie anemiczek ;)
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie do tych które biorą eutyhyrox? i żelazo...w jakich odstępach bierzecie?
mija u was odstęp ok 5godzin?
i faktycznie godzinę przed jedzeniem?
 
Witam

U nas też piękne słoneczko . Od razu humor lepszy :-) :)

Nieufna ogromne gratulacje dla syna. Zuch chłopak, wierze, że jesteś dumna .

Iwona ja lubię czytać o tych Waszych przejściach ze starszakami , przynajmniej człowiek sobie uświadamia , co nasz czeka :-D. Moje córki choć małe bąki jeszcze to też charekterowo są zupełnie różne. Zobaczymy jeszcze jak ta trzecia pannica.
 
Ja już miałam anemię po krwotoku,potem wróciło po żelazie do normy ..noi od nowa sie zaczyna....
Teraz czym ciąża starsza bedą odchyły od norm....
 
Witam wszystkie mamusie:biggrin2:
chciałabym do Was dołaczyć,bo czytam forum już od dłuższego czasu i widzę że wiele ciekawych tematów jest poruszanych a to moja pierwsza ciąża i jestem zieloniutka;)
jestem w 22 tc i bedzie dziewczynka:-D
myślę że trzeba już pomału kompletować rzeczy dla dzidziusia bo nie mam zupełnie nic (poza mega słodkim body które kupiłam po połówkowym usg:-D a w rodzinie małych dzieci nie mamy wiec muszę o wszystkim pomyślec sama:eek:
teraz dyskutujemy z mężem nad wózkiem-myślimy o jakimś 3w1...;)
 
Taka piękna pogoda a ja mam jakiegoś nerwa...chyba mam dzisiaj gorszy dzień.
Przed chwilą dzwoniła mama i trochę się ścięłyśmy..oby ten dzień się szybko skończył!
Kurczę jak szybko mi zleciał ten tydzień..w sumie każdego dnia coś się działo więc szybko minęło. Zaczynam trochę żałować że tak szybko poszłam na L4 bo teraz się chyba zanudzę do porodu...jak nie mam żadnych planów to masakra..cały dzień mogę przeleżeć :/

Muszę zaraz naszykować obiad mężowi bo idę z koleżankami na ploty więc jak wróci to niech ma co jeść..
U mnie dzisiaj ogórkowa a na drugie ryż z sosem curry i kurczakiem i do tego tarta marcheweczka z jabłkiem.
 
Dziewczyny mam pytanie do tych które biorą eutyhyrox? i żelazo...w jakich odstępach bierzecie?
mija u was odstęp ok 5godzin?
i faktycznie godzinę przed jedzeniem?
eutxyrox biorę przynajmniej pól godzinki przed, ale znalazłam na to sposób, mam rano naszykowany i wodę, wstaje obudzić dzieci do szkoły i łykam, a pózniej zanim je ogarnę to mija zazwyczaj więcej niz 30 minut:)
 
Tez ostatnio mijalam palace sie auto na autostradzie. Nie fajny widok. Teraz jak mi jakis smrodek z ulicy zaleci to obawiam sie ze to cos w samochodzie i patrze czy sie spod maski nie dymi.

Czy ktos tutaj bierze zelazo? Jezeli tak to jaka dawke i przy jakim niedoborze? Mi HB wyszlo 10.7 i polecono mi kupic zelazo 200 i brac 2 razy dziennie. I zastanawiam sie czy to nie za duzo.

Ja biorę terdyferon-fol 80mg 2 x dziennie 1 tabl. od wyniku HGB 11,9, po miesiącu HGB12,6 ale nadal biorę taką dawkę.

julita1212 - biorę i eutyhyrox i żelazo ale nie ma u mnie odstępu 5 godzin. Eutyhyrox około 6, terdyferon-fol około 9, śniadanie jem około 10. W sumie to nie wiem czy leki właściwie działają przy takim zażywaniu, bo eutyhyrox biorę dopiero trzeci tydzień.
 
reklama
Witam

U nas też piękne słoneczko . Od razu humor lepszy :-) :)

Nieufna ogromne gratulacje dla syna. Zuch chłopak, wierze, że jesteś dumna .

Iwona ja lubię czytać o tych Waszych przejściach ze starszakami , przynajmniej człowiek sobie uświadamia , co nasz czeka :-D. Moje córki choć małe bąki jeszcze to też charekterowo są zupełnie różne. Zobaczymy jeszcze jak ta trzecia pannica.
hahha TY nam wspólczuj..i powoli sobie:) Ja mam też dwie całkiem odmienne:) i pamiętam,że w tych dwóch ciążach chodziłam całkiem inaczej. Starsza jest rozgarnięta życiowo. Pedantka, rozmowna, zaradna, pamiętam,że mając 8 lat już mi obierała ziemniaki na obiad i to całkiem sprawnie a teraz ma 15 lat i gotuje tak, jak niejedna gospodyni mogłaby pozazdrościc ale buntownik, jesssssu i nerwus, ma też jakiś pierwiastek męski bo nawet rower sobie sama naprawi. Młodsza to artystka i bardzo inteligentna. Sama nauczyła się czytać mając niecałe 4 lata a w zerówce już rozwiązywała matmę z klas 2-3, bez tłumaczenia, na logikę wszystko brała..za to w domu.. może siedziec na śmieciach i żeby coś zrobiła to trzeba pól dnia prosić a i tak zrobi po łebkach, leniuch niesamowity, wodę przypali:) A we dwie: mieszanka wybuchowa. Czasami ledwo oczy otworzą i by się pozabijały. Zaczęłąm wątpić czy one kiedys, po wyjściu z domu będą miały ze sobą jakąkolwiek zażyłość i obydwoje z mężem mamy nadzieję, że chociaż przy okazji świąt ten nasz synciu w drodze będzie je zbierał do kupy:) W nim cała nasza nadzieja:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry