reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

to juz w toku jest 37tc... lekarz mi w zeszła srode mowil ze niby do konca 3 tyg, ale on mi obstawia ze to tydzien max, czyli jutro heheh
ja wiem ze im dluzej to lepiej, ale w zadnej ciazy nie mialam tak wszystkiego dosc jak teraz, nigdy nie bylam tak niedołężna, normalnie porazka. 2 kroki i zadyszka. nocami sie dusze, młodszy jak mi zajęczy w nocy, to zanim ja sie podniose to on juz rozbudzony i sam do mnie przyłazi... do tego maz od jutra ma wolne no i by sie juz mogl chlopcami zajac, a potem znow bedzie pracował, wiec stres czy dojedzie czy nie itp itd.... marudze sobie normalnie heh
 
reklama
To dziewczyny witam w kubie :) tez juz nie mam co z soba zrobic pokoik malej juz gotowy, okna nawet pomylam, firanki popralam i pozmienialam, teraz studiuje tenat karmienia piersia :) jeszcze macymalnie dwa tygodnie nam zostalo...
 
Lotka rozumiem, nie dziwie się. No ja nie mam 37 a 36+6 to jeszcze wcześniak... Mimo że będzie samodzielny bez oznak wcześniactwa to trzeba będzie robić full badań wiec wole po 37 takie to. Właśnie głupie. To trzymam kciuki żeby coś się rozkrecilo nie długo :)

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Ja dziś mam 37 skończone więc ciąża donoszona.

Mogę rodzić i nie ukrywam, że chciałabym tak za tydzień by moja córka nabrała tej gotowości przyjścia na świat, ale wiem, że biorąc pod uwagę pierwszą ciąże i wagę małej oraz to jak się na razie zachowuje to po prostu nie jest gotowa. Więc jak chce to niech siedzi jeszcze te trzy tygodnie.

Czytałam ostatnio artykuł o "terminowości" ciąży i okazuje się, że dzieci w 35- 36 tc mają 2/3 objętości mózgu dzieci z 40 tc. Więc dla wielu dzieci 37 tc to dość, ale dla wielu nie. Pewnie wiele zależy od wyliczenia terminu, cyklu, momentu zapłodnienia i samego rozwoju dziecka.

W każdym razie jeżeli będę mieć jednak cesarkę to będę się upierać by poród sam się rozpoczął albo przynajmniej by było to blisko terminu.
 
dddmala powodzenia na usg.
kasz nie chcę Cię załamywać, ale równie dobrze maluszek może urodzić się za 4 tygodnie (ja córcię urodziłam 12 dni po terminie), poród wywoływany a każdy dzień "po" to był koszmar ;-)
Ewel oczywiście masz rację, najlepiej jeśli maluszek jest donoszony i oczywiście zupełnie zdrowy.

Mam już tak dość, że mam ochotę krzyczeć, jeszcze tydzień i mogę rodzić, choć w to wątpię, czop mi nie odszedł a przepowiadające są jeszcze rzadko, jutro wizyta to dowiem się co i jak :-) Jestem tą ciążą tak zmęczona, że popadam w jakieś depresyjne nastroje :-(
 
hej
Od kilku dni mam wilczy apetyt, a przez całą ciążę raczej słabo było. Najchętniej jadłabym biały ser i ryby. No i jabłka. Dziś chrześnica moja ma urodziny to pojem torcika :-) Jutro zaś fryzjer i pasowanie Misia. I w czwartek mogę rodzić. Urodziny ma wtedy moja mama :-) Jeszcze tylko nie kupiłam materaca do łóżeczka ..... A kupujecie mleko dla maluszka już? Jak tak to jakie?
Chciałabym piersią karmić ale w razie czego chcę mieć mm w zapasie.
Gardło dalej boli, i kaszel męczy. Gotuję rosołek a na drugie gulasz. Na nudę nie narzekam :-)
 
Nie kupuję mleka bo po co ma mi leżeć. Planuje karmić piersią, a w razie "w" są apteki całodobowe i tesco ::)
Szkoda żeby mleko leżało i się starzało.

Gosikk u nas też bedzie pasowanie, ale niestety w listopadzie i jeszcze nie ma daty. Więc różnie może być
 
Gosikk, sa takie male saszetki z mlekiem modyfikowanym. Ja kupilam 2 w razie czego aby miec pod reka. Koszt nieduzy, opakowanie male wiec nie bedzie szkosa jak nie wykorzystam a w razie problemow z kp bedzie od razu w domu. Ja Bebilon kupilam.
 
reklama
ja mm nie kupuje, maz mi kupi jak bedziemy wychodzili ze szpitala. u nas bedzie bebiko, jak zawsze, chyba ze potem wyjdize jakas nietolerancja albo co to bedziemy zmieniac.
u nas pasowanie 5 listopada.
 
Do góry