reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Mój zasypia w łóżeczku. Najczęściej bez żadnych wspomagaczy. Kładę go, przykrywam i odchodzę. Nie przeszkadzają mu już hałasy, nic. To jednak w ogóle nie jest moja zasługa, po prostu od początku tak wolał i tyle. Choć zdarzyło mi się kilka razy uśpić go na rękach gdy miał gorszy dzień. W nocy jest za to cyrk. Wieczorem usypia normalnie a potem w nocy podczas karmienia. Karmię na leżąco i odłożenie go potem do jego łóżka żeby spał dalej to mega kombinacja, która zwykle kończy się tym że wraca do nas.
W ciągu dnia ma kilka krótkich drzemek, mniej więcej o tej samej porze ale wg własnego rytmu. Wiadomo że najchętniej drzemie po karmieniu ale różnie to bywa [emoji5]

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Sophie u nas więcej cykru jest jak już coś to podczas zasypiania wieczorem (rzadko ssie zdarza), ale w nocy po karmieniu na leżaco (bo już nie mam siły na siedząco) nie ma problemu z zasnieciem. Ja zawsze sie staram w dzien aby mały nie kojarzyl zasypiania z piersią bo potem bedzie masakra.... nie wiem tylko co z tym mm robic. Miałam plan karmić mieszanie (w 5-6 miesiacu) jak ze starszym a tu ....

słyszałyście może o tych butelach Link do: Difrax - Butelki do karmienia - Allegro.pl ? ktoś napisał na forum, że tylko ta butelke mały wzial do mmm ale juz sama nie wiem. Ja mam ta mimijumi (nazywaną czesto ostatniej szansy) a Adas za nic nie chciał jej ruszyc ...
 
Wiesz on zasypia bez problemu. Tylko odłożony do siebie od razu się budzi i zaczyna marudzić.
Moja starsza też taka była z mm. Jak była starsza to wszystkie kaszki jadła tylko na wodzie albo moim mleku i nie dała się oszukać. Jak zrobiłam na mm konsekwentnie odmawiała jedzenia po pierwszej łyżeczce. Dobra idę ją wygonić do przedszkola

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas zasypianie jest roznie. W dzien najczesciej w salonie na lozku (poki sie nie obraca) ale czesto w kolysce. Generalnie zasypia sama plus smoczek ;-) ;) a w nocy to nic nie uzywamy. Czasami smoczek. Budzi sie ja jedzenie i zasypia przy piersi (ale w miedzyczasie ja budze przewijam i odbijam:rofl:)
 
w dzien Klara spi w wozku, mieszkamy w domu pietrowym i na dole nie mam lozeczka
w nocy spi w lozku ze mna, tak nam najwygodniej. lozeczko jest na razie dekoracja pokoju.

Karolyn nie wiem co ci poradzic, moze inne mleko sprobuj, moze to mu nie podchodzi?

co do butelek to my mamy aventa na awarie, czasami daje jej mm jak np mam termin u starszaka w szkole i nie chce tam cyca wywalac, albo kiedy tatus chce sie wykazac i pokarmic corunie a ja w tym czasie jestem z chlopakami.
butle chwyta ladnie, bo przez ten zastoj co mialam na poczatku laktacji i jej zle przybieranie dawalismy jej jedna butle mm dziennie.

co do kp to potrafi oproznic dwie piersi w 15 min i starcza jej to na okolo 3 godz.
 
Franek zasypia na rękach albo przy cycu :( Śpi różnie - nieraz w swoim łóżeczku, nieraz z nami. W dzień śpi też różnie - trochę w swoim łóżeczku, trochę w naszym albo w wózku. Na spacerze zawsze śpi cały czas, nawet ponad 3 godziny. Nieraz jak wrócę wcześniej to dosypia. W nocy jak się zaczyna kręcić to przystawiam go do cyca na śpiąco i odkładam jak się naje bez problemu. Nieraz jak walnie kupę na koniec to go przewijam ale też na pół śpiąco a jak się rozbudzi to też nie ma problemu żeby z powrotem zasnąć. Samo usypianie różnie, około godziny. Śpi 3 godziny, dokarmię go na śpiąco i od dwóch dni śpi dalej 5 godzin z hakiem. Po tym czasie znów na śpiąco karmienie i koło 7-8 pobudka. Godzinę pogawędzi, popatrzy na karuzelę i drzemka (różnie - nieraz 40 minut, nieraz godzinę, nieraz ponad 2).
Teraz drzemie w swoim łóżeczku ale usnął na rękach. Próbowałam go po prostu położyć samego aby zasnął ale nic z tego.
 
Mój usypia sam w lozeczku nie ma z tym problemu. Wlasnie wracam od lekarza, pogorszyło mu się dostał antybiotyk, jakiś hormon i dalej inhalacje.. już mam tego dość!
 
Sopek ale co my dokladnie jest? Może lepiej zrobić jakiś wymaz zamiast co chwilę w niego inny antybiotyk ładować... jest strasznie mały

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Karolyn a co do butelek to jest chyba taki typ że nic nie pomoże.. moja trójką taka jest nigdy butli nie akceptowali i najmłodszy teraz jest taki sam.. pamiętam jak najstarszy miał 2 miesiące a ja byłam w szkole to mąż dawał mu moje mleko łyżeczka żeby z głodu nie umarł..
 
Do góry