reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Nie chcę brać teraz zwolnienia. Ale na ostatni miesiąc będę musiała, bo inaczej będę musiała brać urlop bezpłatny, tak jak mojej koleżance kazali, bo muszę być dyspozycyjna od października do stycznia (koniecznie na cały okres), a przecież nie będę, więc od października będę brała zwolnienie. Ja chcę wrócić do tej pracy po macierzyńskim, bo mi zależy na tej pracy, bardzo ją lubię. Dlatego się boję, że po macierzyńskim mogą zwolnić :-(

Nic tak bardzo mnie nie wkurzaj jak wywierania takiej presji... co to w ogóle ma być za polityka, z tymi urlopach bezplatnymi? Albo wcześniejszym powrotem do pracy? Szczerze to nie wyobrażam sobie wrócić wcześniej niż po roku...
Wiem, że łatwo się mówi ale ja postawilabym na swoim, bierz l4 ile chcesz i tak pracodawca płaci za pierwsze 30 dni. Możesz lubię swoją pracę, możesz iść na bezpłatny ale ibtak może okazać się, że zastapili Ci kim innym.
Niestety, takie jest życie i już nie raz przekonałam się, że nie ma co przejmować się pracodawcą bo koniec końców to wszystko i tak odbije się na Tobie.
 
reklama
@Sylwia90 @Aaaanna @Padarka ja na razie 0.5 kg a jestem wg OM 11+6 a ostatniego USG 12+2. Nie wiem czy to nie za mało. Mam prawidłowe BMI.
Wydaje mi się, że to jest.Czesto w pierwszym trymestrze waga stoi, albo spada, jeśli są nudności i wymioty.Ja bym się tylko cieszyła, bo w drugim trymestrze się zaczyna przybieranie na wadze. I wówczas człowiek chce tą wagę zatrzymać, a się nie da.
 
Wydaje mi się, że to jest.Czesto w pierwszym trymestrze waga stoi, albo spada, jeśli są nudności i wymioty.Ja bym się tylko cieszyła, bo w drugim trymestrze się zaczyna przybieranie na wadze. I wówczas człowiek chce tą wagę zatrzymać, a się nie da.

Zobaczymy czy przybiorą do kolejnej wizyty. Na razie od dwóch tygodni waga stoi. Zapytam wtedy lekarza co o tym myśli.
Nie mam wymiotów. Nudności tak. Ale bardziej to jest takie uczucie, że jestem cały czas głodna (nawet zaraz po śniadaniu) i z tego jest mi niedobrze.
 
A mam jeszcze jedno pytanie. Miała któraś z was robiony badanie bakteriologiczne w ciąży mimo, że nie ma objawów infekcji? Czy są jakieś zalecenie kiedy wykonywać ?
 
Od paru dni mam tam na dole 1 krostke pisalam do lekarza ale powiedział zebym byla spokojna bo skoro nie boli i nie swedzi to nie ma powodu do niepokoju... Miała ktoras może cos podobnego?
 
A mam jeszcze jedno pytanie. Miała któraś z was robiony badanie bakteriologiczne w ciąży mimo, że nie ma objawów infekcji? Czy są jakieś zalecenie kiedy wykonywać ?
Ja mam objawy infekcji łącznie z mężem.Meczymy się z tym od marca, a lekarz powiedział, że wykazu nie warto robić, bo i tak może przepisać ograniczoną ilość antybiotyków w ciąży. Zamierzam iść na jakieś badanie prywatnie do laboratorium, ale czy robią?Czy to lekarz pobiera wymaz?
 
Dziewczyny, jak liczycie sobie tygodnie. Z miesiaczki, czy z USG? Mi z miesiaczki wychodzi 13t2d, 13t3d (nie pamiętam kiedy dokładnie miałam), z pierwszego USG 13t4d, z innego 14t0d, z połówkowego z kolei 13t5d. No i nie wiem jak to liczyć.
 
reklama
Dziewczyny, jak liczycie sobie tygodnie. Z miesiaczki, czy z USG? Mi z miesiaczki wychodzi 13t2d, 13t3d (nie pamiętam kiedy dokładnie miałam), z pierwszego USG 13t4d, z innego 14t0d, z połówkowego z kolei 13t5d. No i nie wiem jak to liczyć.

Mnie liczy aplikacja Preglife od ostatniej miesiączki i mniej więcej potwierdza się to z usg, tak samo jak termin porodu.
 
Do góry