reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

My też robimy chrzest z roczkiem. Corka miała dwie osobne imprezy i na drugą nie wszyscy się stawili, a prócz tego dodatkowe koszty bez sensu - ale to mój osobisty wniosek po imprezach córki - a dziecko i tak nic z tego nie pamięta.. Poza tym w dobie pandemii chce sobie oszczędzić spotkań rodzinnych.. Taki Samson ze mnie 😂👍
Ale oczywiście nie neguje jeśli ktoś chce robić osobno. Sytuacja każdej z Nas jest inna więc to co dla mnie może być bez sensu dla innych może być jedynym sposobem zeby zebrać rodzinę w kupę na przykład 😉
U nas właśnie tak było z tym zbieraniem rodzinki. Wyprowadziłam się rok temu 200 km od domu rodzinnego, przez cały czas mieli wymówki, żeby nas odwiedzić, ale jak mały się urodził i doszło do chrztu, stawili się wszyscy 👍😊 a wcześniej, na pierwsze odwiedziny, też tak wybiórczo przyjechali.
@MiśZielinka zadręczasz się tą pielęgnacją. Zaufaj swojej intuicji, swojemu instynktowi macierzyńskiemu. Ty wiesz najlepiej, czego potrzebuje Twoje dziecko.
 
reklama
Powiem Ci ze

Ja ogólnie też się zdziwiłam tym antybiotykiem i niewiem czy bym go podała ale boję się tego, że znowu przedobrze..
Położna, która była u mnie ostatnio bardzo wpłynęła na moją psychikę i teraz już sama niewiem co jest dobre a co złe... Już nawet zaczęłam oglądać poradniki w sprawie opieki nad noworodkiem, więc sobie możesz wyobrazić.. 🤦‍♀️
Muszę zaufać lekarzowi zwłaszcza, że tj pisałyście do zapalenia płuc krótka droga a każda matka chce tego uniknąć..
Ciągle tylko zastanawiam się jak to możliwe.. Córka nie chodzi do przedszkola od października, ja też nigdzie nie wychodzę, nie byliśmy jeszcze na spacerze.. Wiesz najgorsze jest to, że ciągle szukam winy i się zastanawiam czy gdzieś popełniłam jakiś błąd..
My nawet przy katarze dostaliśmy jakby się pogorszylo już skierowanie na rtg płuc. 😱 Jak na razie jest lepiej, ale różnie to może być po nocy.

Też nie daj się tej położnej i zaufaj sobie, bo ich wiedza jest często niestety aktualna na rok w którym kończyły naukę albo mocno przeplatana z aktualną. Moja położna mówi że świetnie że kąpię małą co 3 dni bo tak jest w aktualnych zaleceniach, a inna położna w przychodni robi mi aluzje czy ja też się kąpię co 3 dni, bo każdy powinien się kąpać codziennie. 🤦
 
Tez nie stosuje poza tym ze odżywiam się zdrowo czyli brak przetworzonej żywności czy tez słodyczy lub napojów gazowanych ale to kija standardowa dieta. Jestem w 90% na diecie bezmięsnej. Mała niestety czesto miewa bóle brzuszka ale kładę to na karb niedojrzałości. Espumisan dwa trzy razy dziennie podaje i trochę pomaga.

Niech moc będzie z nami 🤦🏻‍♀️

Dla rozrywki zajęłam się organizacja chrztu. Idę do parafii właśnie zmienić termin bo rodzince nie pasuje pierwotny. Zamówiłam ubranie dla małej i zrobiłam listę spraw. Chrzestni jeszcze nie wiedza bo u nas króciutka lista.
Ty a ile masz bi są 2 espumisany jeden ma 100mg/ml a drugi 40mg/ml ile kropel podajesz? Bo pytałam się położnej ale ona niewie a ja mam ta 40
 
Ej dziewczyny można podczas KP pić elektrolity? Coś czuję ze to "czerwone gardło" i ja od małego dostaje i chciałabym wypić sobie co nieco właśnie z jakichś witaminek i elektrolitów.
 
Skąd wiedzieć ze dziecko się najada na piersi? Moj syn mam wrażenie że je przez sen... jak go odłożę po 30 minutach takiego jedzenia po 5 minutach placz wrzask i tak w kółko? Po takim jedzeniu po ściśnięciu sutka mam mleko w piersi
Poczytaj sobie profil na IG „laktacyjna” - dużo wskazówek. Jeśli przybiera i zapełnia pieluszki to jest najważniejsza oznaka. Podczas karmienia zwróć uwagę czy jest ono efektywne. Powinnaś slyszec odgłos przełykania (bezdźwięczne k).
 
Ty a ile masz bi są 2 espumisany jeden ma 100mg/ml a drugi 40mg/ml ile kropel podajesz? Bo pytałam się położnej ale ona niewie a ja mam ta 40
Też to mam i dawałam 25 kropelek na raz (12 i 13 z łyżeczki, synek latwiej pobierał takie mniejsze). Wieczorem tak samo. Czyli na dzień dostawał 50 kropelek, to maksymalna dawka dla niemowląt. Tak mi wychodziło z ulotki.
Te 50 możesz podzielić sobie na różne dawki i podawać np po 10 kropli co 3 godziny.
 
Też to mam i dawałam 25 kropelek na raz (12 i 13 z łyżeczki, synek latwiej pobierał takie mniejsze). Wieczorem tak samo. Czyli na dzień dostawał 50 kropelek, to maksymalna dawka dla niemowląt. Tak mi wychodziło z ulotki.
Te 50 możesz podzielić sobie na różne dawki i podawać np po 10 kropli co 3 godziny.
Przy 40mg/ml?
Jasny gwint takie poleciła kobitka w aptece i mąż mi wziął...
 
reklama
Do góry