reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

U nas ze spaniem to jest tak że Alicja sobie śpi kiedy chcę. Nieraz w nocy nieraz w dzień. 😂Rzadko płaczę, dużo się uśmiecha. Ja jej nie ustawiam jakoś specjalnie. Jest jak jest. Śpimy we dwie więc nikomu to nie przeszkadza. Ja potrzebuje 4 h snu i będzie ok. Choć były i dni że spałam z nią po 10 h, raz to spała 9h ciągiem i to tylko na cycku. 😏
Mój też śpi kiedy chce. Jeden dzień ma taki, że cały dzień prześpi, a w drugi dzień robi sobie drzemki po 15-30 minut i nic na to nie poradzę. Nawet na spacerze potrafi nie spać tylko sie rozglądać. Powiedział już nawet kilka razy MAMA!!!! Ale radość była w domu 😀😀😀
Wiem, że to takie gaworzenie, ale jednak 😁
Lubi przeglądać się w lustrze. Czasem się śmieje do samego siebie, a czasem robi miny jakby się wstydził 😀
 
reklama
Mój też śpi kiedy chce. Jeden dzień ma taki, że cały dzień prześpi, a w drugi dzień robi sobie drzemki po 15-30 minut i nic na to nie poradzę. Nawet na spacerze potrafi nie spać tylko sie rozglądać. Powiedział już nawet kilka razy MAMA!!!! Ale radość była w domu 😀😀😀
Wiem, że to takie gaworzenie, ale jednak 😁
Lubi przeglądać się w lustrze. Czasem się śmieje do samego siebie, a czasem robi miny jakby się wstydził 😀
To gaworzenie jest najlepsze 😁😁😁nasza Helena jak coś jej nie pasuje to "mowi" NIE NIE i my tez się smiejmy ze cudowne dziecko już mówi hehe 11 tygodni 😂😂😂
 
Jeśli chodzi o Nas to zauważyłam, że Patrusio ma stałe godziny buntu i snu.
Płaczliwy jest podczas puszczania bączków. U Nas tez pojawiła się ciemieniucha, ale stosuje ten sam system co u córki - Oliwka i wyczesywanie.
10.02 mamy kolejne szczepienie.
Czy Wasi lekarze zalecili USG bioderek i czy szczepiłyście maluchy na meningokoki?
My wybraliśmy NFZ + rotawirusy + pneumokoki, a teraz się dowiedziałam, że meningokoki też są zalecane. 🙄

Pierwsze USG bioderek robi się między 6 a 12 tygodniem, u nas lekarz daje skierowaniem na pierwszym szczepieniu. Drugie USG w czwartym miesiącu. Ogólnie robiłam na LUXMED więc skierowaniem nie jest potrzebne. U nas na meningokoki bardzo polecane, tym bardziej że największa umieralności do 1 roku życia. Płaciłam za nią 330zl...
 
U nas na meningokoki bardzo polecane, tym bardziej że największa umieralności do 1 roku życia. Płaciłam za nią 330zl...
Z drugiej strony corocznie choruje w Polsce nie więcej jak pięcioro dzieci. U nas nie polecają, ale w tym sensie, że ta szczepionka jest bo jest. Chcesz bierz, nie to ok. U mnie w ośrodku 550 😱
 
Pierwsze USG bioderek robi się między 6 a 12 tygodniem, u nas lekarz daje skierowaniem na pierwszym szczepieniu. Drugie USG w czwartym miesiącu. Ogólnie robiłam na LUXMED więc skierowaniem nie jest potrzebne. U nas na meningokoki bardzo polecane, tym bardziej że największa umieralności do 1 roku życia. Płaciłam za nią 330zl...
No ja wiek właśnie kiedy się to usg robi ale my córka mieliśmy skierowanie od lekarza a tutaj przy synku lekarz nic nie wspomniał że jest taka potrzeba, więc się zastanawiam. O meningokokach też mi nic nie mówili 😳
Powiem wam, że ogólnie współczuję pierworodkom bo jak czegoś w internecie nie wyczyta to w przychodniach są takie informacje, że hej... 🙄
 
Z drugiej strony corocznie choruje w Polsce nie więcej jak pięcioro dzieci. U nas nie polecają, ale w tym sensie, że ta szczepionka jest bo jest. Chcesz bierz, nie to ok. U mnie w ośrodku 550 😱
A u Nas w przychodni nic mi nie powiedzieli, że to zalecane jest. Teraz dopiero pobrałam grafikę z aktualnymi szczepieniami i widzę, że są zalecane.. Córki urodzonej w 2017 nie szczepiłam
 
Jeśli chodzi o Nas to zauważyłam, że Patrusio ma stałe godziny buntu i snu.
Płaczliwy jest podczas puszczania bączków. U Nas tez pojawiła się ciemieniucha, ale stosuje ten sam system co u córki - Oliwka i wyczesywanie.
10.02 mamy kolejne szczepienie.
Czy Wasi lekarze zalecili USG bioderek i czy szczepiłyście maluchy na meningokoki?
My wybraliśmy NFZ + rotawirusy + pneumokoki, a teraz się dowiedziałam, że meningokoki też są zalecane. 🙄
Chyba usg bioderek jest obowiązkowe, my dostaliśmy od pediatry skierowanie. My mamy druga dawkę rotawirusow 16 lutego i meningokoki też wtedy chcemy załatwić. Podobno to bolesny zastrzyk :(
 
Ja się przyzwyczaiłam że moja 2 miesięczna córa wstaje w nocy raz na karmienie koło 3 a potem dopiero po 7 więc jak dzisiaj wstawała o 1, 3 i 6 pobudka to było ciężko :)

To trzymam kciuki żeby ładnie przybrała :)
U nas podobnie ze spaniem. Ciężko się na gorzej przestawić we wszystkim. Ja widzę po sobie ze jak mi się uda zaliczyć dwa razy po pełne tezy godziny snu to czuje się ok. Do tego jakaś godzinka tez się trafi przed pierwszym karmieniem lub po ostatnim. Bez tego to średnio. W ciągu dnia to nie ma mowy żeby się już z nią zdrzemnąć. Najdłuższa dwugodzinna drzemka to na spacerze a w domu to max 30 minut wiec już prędzej mogę koło niej przysnąć jak na macie się bawi bo to dłużej trwa niż drzemka.
 
reklama
My po szczepieniu dziś. Dziś pneumokoki tylko. Za równy miesiąc ostatnia 5 w 1 i Rota. No i mneningokoki tez chce zrobić tylko termin mam kiepski bo na polowe marca dopiero a mówiła żeby w lutym zrobić. Nie było terminu.

Usg bioderek tez tylko raz robiliśmy bo wszystko dobrze.

Dostaliśmy kolejna zawiesinę na ten trądzik na buzi (łojotokowej zapalenie skory) zobaczymy czy to zadziała na pryszczatka naszego :)))

Z ciemieniucha dalej emotopic będziemy walczyć.
 
Do góry