reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Moja w domu lezy w body z krotkim rekawem. I tyle. 23-24 stopnie, przy 22 mnie telepie. Byla bardziej poubierana ale widzialam ze jej goraco wiec stopniowo rozbieralam. Duzo macha rekami, nogami. Na noc kocyk na to. Karmie 22 , 24-1, 4, 6-8,9 . Ostatnio liczylam to wychoxzi 10 karmien na dole.
To ja w nocy karmie przeważnie raz lub dwa. Mała je koło 19:30, zasypia o 20:30. Często wstaje tylko koło 2-3 i potem rano koło 6-7. Czasem przebudza się jeszcze raz.

Ostatnio próbujemy ją karmic na śpiocha jak my idziemy spać koło 24 i raz się udało że pospala do 6. Dzisiaj wstała o 4, ale za to później spaliśmy do 8.
 
reklama
Kobietki wam tez tak wypadają wlosy ? Jest masakra....bierzecie jakieś witaminy/ wcierki?
Wgl przyjmujecie jakieś witaminy karmiac piersią?
 
M
Kobietki wam tez tak wypadają wlosy ? Jest masakra....bierzecie jakieś witaminy/ wcierki?
Wgl przyjmujecie jakieś witaminy karmiac piersią?

Mi wypadają okropnie. Jak przeczeszę dłonią to zostają na ręce 🙈 Łykam Wit d, wiesiołka, witaminę C i teraz jak jestem przeziębiona rutinoscorrbin. Ale można śmiało stosować wcierki, ja zwyczajnie nie mam na to siły i czasu.
Po pierwszej ciąży też mi tak wypadały, nie wylysiałam co prawda, ale włosy się przerzedzily znacznie. Jak zaczęły odrastać to miałam mnóstwo baby hairs, szczególnie przy czole. Więc wyglądało to komicznie.
 
Mi nie wypadają. Z synem był koszmar, a teraz biorę witaminy ciążowe i jest spokój. Wtedy też miałam bardzo długie włosy, teraz w ciąży ściełam i są do ramion.
 
Wypadaja ale nie tak tragicznie. Biore ciazowe mama dha premium plus , do tego cynk , sok z pokrzywy i aroni, czasem magnez. Ogolnie sie zdrowo odzywiam
 
Mi też w ogóle nie wypadają, ale cały czas biorę Mama dha premium plus, może dlatego. Chociaż nie wiem czy to nie jest zależne od hormonów - biorę tabletki antykoncepcyjne.
 
Mi wypadają i to bardzo!!! W ciąży mi tak nie wypadały, a teraz wszędzie moje włosy. Bralam witaminy te co w ciąży, a teraz kupiłam Elewit, ale jest tam duża dawka żelaza i zauważyłam, że mnie żołądek po nich boli. Chyba wrócę do Femibion.
 
Mi wypadają i to bardzo!!! W ciąży mi tak nie wypadały, a teraz wszędzie moje włosy. Bralam witaminy te co w ciąży, a teraz kupiłam Elewit, ale jest tam duża dawka żelaza i zauważyłam, że mnie żołądek po nich boli. Chyba wrócę do Femibion.
Bo ciazy nie wypadaja, ogladalam wywiad z dermatologiem. Wszystkie wchodza w faze wzrostu I po ciazy musza wypasc te na ktore "byl czas" w ciazy. Mi przez pierwsze okolo dwa mieciace tez nie wypadaly wcale. Teraz wypada wiecej niz normalnie ale bez przesady.
 
Odnośnie spania i ubierania to ja przy Zosi zachwycona jestem ubrankami z wełny merynosa i kupiłam kilka bodziakow takich z długim rekawem. Czuje ze jest w nich jej idealnie. Są trochę droższe ale kupuje używane jedynie. No i zwykle jest w takim bodziaki lub zwykłym bawełnianym i legginsach i skarpetki. Na spacer wkładam ja do kombinezonu. Czasem dołożę kamizelkę bawełniana jak uwazam ze jest zimniej lub wieje bardzo. W domu 21 w dzień 20 w nocy. W nocy pajacyk na gole ciałko i otulacz bawełniany. Przykrywam cienkim kocykiem, śpi na płasko bez poduszki.

W gondoli na spacerach jak się obudzi to odsłaniam jej cały daszek i bardzo bacznie ogląda wszystko :) to nowość i fajnie bo tak to ryczała.

Mi tez na razie włosy nie wypadają ale szykuje się ze jak zaczne rozszerzać dietę to zaczną. Bo na razie mam wybitnie dużo jak na mnie. Biorę witaminy dla mam karmiących.

Dziewczyny a jak z wasza waga jeśli mogę spytać? Ja oczywiście na diecie nie jestem ale jem normalnie i zdrowo i nic nie mogę zrzucić. Ruszam się dużo plus już regularnie udAje mi się ćwiczyć i nic się nie dzieje. Jak zrzuciłam prawie od razu 8 kilo to reszta stoi i ani drgnie.muszę jeszcze 6-8 kilo zejsc do wagi sprzed ciąży. U was większe sukcesy na tym polu? Znów pewnie zrzucę dopiero jak skończę karmic. Nie jestem niestety jedna z tych mam którym karmienie błyskawicznie pomaga zejsc z wagi. U mnie mam wrażenie ciało samo trzyma taka rezerwę na karmienie i nic z tym nie mogę zrobić :/
 
reklama
Odnośnie spania i ubierania to ja przy Zosi zachwycona jestem ubrankami z wełny merynosa i kupiłam kilka bodziakow takich z długim rekawem. Czuje ze jest w nich jej idealnie. Są trochę droższe ale kupuje używane jedynie. No i zwykle jest w takim bodziaki lub zwykłym bawełnianym i legginsach i skarpetki. Na spacer wkładam ja do kombinezonu. Czasem dołożę kamizelkę bawełniana jak uwazam ze jest zimniej lub wieje bardzo. W domu 21 w dzień 20 w nocy. W nocy pajacyk na gole ciałko i otulacz bawełniany. Przykrywam cienkim kocykiem, śpi na płasko bez poduszki.

W gondoli na spacerach jak się obudzi to odsłaniam jej cały daszek i bardzo bacznie ogląda wszystko :) to nowość i fajnie bo tak to ryczała.

Mi tez na razie włosy nie wypadają ale szykuje się ze jak zaczne rozszerzać dietę to zaczną. Bo na razie mam wybitnie dużo jak na mnie. Biorę witaminy dla mam karmiących.

Dziewczyny a jak z wasza waga jeśli mogę spytać? Ja oczywiście na diecie nie jestem ale jem normalnie i zdrowo i nic nie mogę zrzucić. Ruszam się dużo plus już regularnie udAje mi się ćwiczyć i nic się nie dzieje. Jak zrzuciłam prawie od razu 8 kilo to reszta stoi i ani drgnie.muszę jeszcze 6-8 kilo zejsc do wagi sprzed ciąży. U was większe sukcesy na tym polu? Znów pewnie zrzucę dopiero jak skończę karmic. Nie jestem niestety jedna z tych mam którym karmienie błyskawicznie pomaga zejsc z wagi. U mnie mam wrażenie ciało samo trzyma taka rezerwę na karmienie i nic z tym nie mogę zrobić :/

W ciąży przytyłam 14kg, po wyjściu ze szpitala miałam minus 8, teraz został mi kilogram. Chciałam ćwiczyć jak przed ciążą, ale nie mam czasu ani siły... I od miesiąca w ogóle nie mam apetytu, wczesniej było z tym ok, ale teraz często jest tak, że zapomnę jeść i uświadamiam sobie to dopiero jak zaczyna boleć mnie głowa...
 
Do góry