reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Nie widziałam żadnego takiego ostrzeżenia, sam producent nie pisze też nic na ten temat. Akurat do 15 kwietnia jest promocja na palmersa w rossmannie, więc planuję zaopatrzyć się I zacząć stosować po prenatalnych, czyli za jakieś półtora tygodnia 😊
używałam palmersa w pierwszej ciąży i nie miałam na brzuchu ani jednego rozstępu, nie wiem czy to cudowny balsam czy przypadek. Jedynie pamiętam, że strasznie mi przeszkadzał ten charakterystyczny zapach.
 
reklama
tez mam wagę 74 ale jestem niska .prawie 160 kiedyś schudłam do 60 kg i dobrze się czułam ale efekt jojo później nigdy nie udało mi się schudnąć ważyłam 68 kg a od momentu koedy mieszkam w bloku przytyłam do 75 . Zaczęłam się odchudzać schudłam do 71 i zaszłam w ciąże
ja mam 162 więc tak samo u mnie gdyby nie brzuch to nie narzekalabym
 
Mi to znowu idzie w tylek i biodra, biust to mam mały, po cichu liczę że moze w ciąży się trochę powiększy :D
No ja mam nadzieję, że mi już w cycki więcej nie pójdzie 😅 już wolę biodra 😅
Team grubaski ❤️ ja mam 165 cm i na na wadze 90kg 🤦‍♀️🙊🙈 ale, jak już dziewczyny tutaj pisały, z wagą 80kg wyglądam względnie szczupło, a ważąc 72 to byłam chuchro. Nie wiem, czy kości ciężkie czy co 🤷🏻‍♀️
Ja dziś jest 9+3, mdłości nie mam żadnych od jakiś 2tyg mniej więcej i super. Ale... Cały czas, non stop, sterczą mi sutki i są przeokropnie tkliwe. Stanik tylko sportowy, najmiekszy jak się da.
Brzuch już ogólnie czuje, że się powiększa. Śpię na brzuchu i już nie jest tak rozkosznie miło na mojej tluszczowej faldce, tylko czuć.. twardo.
Kiedy moje usg na nhs nie wiem 🤷🏻‍♀️ czekam cierpliwie na list. Kolejne spotkanie z położna 19.04 więc już całkiem niedługo 🙂
Ja raz schudłam do 60 kg to zaczęto mnie o anoreksję podejrzewać i nikt nie wierzył, że jeszcze 5 z przodu na wadze nie ma. Także nie wiem od czego to zależy 😉
 
Nie zawsze jesteś w stanie odpyskować. Ja podczas porodu czułam się tak bardzo bezbronna tak bardzo mnie bolało naprawdę nie miałam w tej momencie siły jeszcze skupiać się na tym żeby im powiedzieć coś konkretnego. Niestety to tak bywa jak człowiek jest przy duszy To lekarze przede wszystkim czują się w ogromnym obowiązku poinformować ci żebyś dużo nie żarła. Co oczywiście nie zawsze ma miejsce bo niektóre dziewczyny po prostu mają z tym problemy. Jak moi lekarze zawsze słyszeli że jestem strasznie aktywna od wielu lat jeżdżę na hulajnodze po parę kilometrów chodzę na spacery na basen to nie umieli uwierzyć że nic nie chudnę i i na pewno ich okłamuje. Kiedyś udało mi się naprawdę ładnie schudnąć 25 kg zeszłam ze 117 to 97 kilogramów ale potem trafiłam parę razy na SOR ponieważ jestem bardzo chora i mam chorobę niewiadomego pochodzenia która chce mnie zabić która powoduje u mnie ogromne zaburzenia hormonalne żaden lekarz nie jest mi w stanie pomóc i a wszystko przebrałam z nawiązką. Czasami po prostu jak się da to naprawdę można odpyskować a czasami naprawdę człowiek już się czuje tak bardzo upokorzony że nie ma na to siły.
Ja mam 160 cm i przed ciąża ważyłam 58 kg a na ostatniej wizycie u lekarza ważyłam 64 [emoji24] ja wiem ze to nie az tak dużo ale jest to napewno za duży przyrost wagi. Jeszcze mama mnie straszy ze przytyła w ciąży 30kg a przy moim krasnalim wzroście to nie będzie ciekawie [emoji16]

Ps. Komentarze dt. wagi są obrzydliwe.. Napewno bym coś odpyskowala
@Ania936 A powiedz mi kochana jak on robił ci te badania bo to są takie głupoty Cieszę się że zmieniasz lekarza bo tylko cię niepotrzebnie zestresował
 
tez mam wagę 74 ale jestem niska .prawie 160 kiedyś schudłam do 60 kg i dobrze się czułam ale efekt jojo później nigdy nie udało mi się schudnąć ważyłam 68 kg a od momentu koedy mieszkam w bloku przytyłam do 75 . Zaczęłam się odchudzać schudłam do 71 i zaszłam w ciąże
Ja też jestem dość niska, bo 159 cm .. U mnie waga piórkowa, bo startuje z 53kg, ale jestem przerażona, bo całe życie tyle ważę i liczę, że nie przytyję więcej niż 10-12 kg.

Podejście wielu lekarzy jest niestety nieakceptowalne - wolą obrazić czy ganić kobietę niż edukować. Zresztą czego tu wymagać.. Na medycynie mają może kilka h zajęć z żywienia. Ludziom brakuje po prostu empatii. Nie każda osoba, która ma nadwagę czy otyłość je niewyobrażalne ilości jedzenia. W wielu przypadkach to naprawdę złożony proces..
 
Nie chodzisz już do niego co?
właśnie chodzę do niego od jakichś 15 lat, jest miły, sympatyczny i dowcipny. Chodzę na NFZ, a pierwszą ciążę prowadził mi w prywatnym gabinecie. Potem chodziłam do innego. A teraz jak już faktycznie się potwierdzi ciąża to od badań genetycznych pójdę do jeszcze innego prywatnie. Doświadczenie z poprzednich ciąż, pobytów na patologii ciąży i porodówkach nauczyło mnie że lekarz prowadzący ciążę powinien pracować w szpitalu w którym chce się rodzić.
Dziewczyny ważę około 120 kg, obie ciążę kończyłam z wagą 118kg. Także ten... Na razie uznałam że nakarmię trzecie marchewką, popiję wodą i zobaczymy jak będzie.
Lekarze i położne traktują pacjentki jak bydło, a święcenia gołym tyłkiem w szpitalu to nienawidzę serdecznie. U nas w szpitalu na patologii jest codzienne badanie na fotelu, rozkładasz nogi a w pokoju 5 lekarzy i położna patrzą jak szósty cię bada.
 
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 14 kg, zaczęłam od 60 kg a skończyłam na 74. Po ciąży juz mi tak zostało niestety i ta ciaze zaczęłam z 72 kg i w sumie póki co tak się utrzymuje.
A jeśli chodzi o USG, to ja wczoraj mając 9+3 miałam badanie przez brzuch a nie dopochwowo. Sama się zdziwiłam ale Było widać wszystko idealnie, to zdecydowanie zależy od sprzętu.
 
reklama
Do góry