reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny jaki magnez zazywacie. Ja kupiłam sobie maglek i właśnie wpisałam fraze maglek w ciąży i trochę zdębiałam "Leku Maglek B6 nie należy stosować w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. W profilaktyce należy stosować 1 do 2 tabletek na dobę. W pozostałych wskazaniach – wg zaleceń lekarza."
Chyba oszaleje... Byłam przed chwilą u lekarz i tylko zapytał czy biorę Magnez i tyle....
Mi lekarka kazała brać 3x1 aspargin a nie zwykły magnez
 
reklama
Mam jakieś bakterie w moczu, właśnie dostałam wyniki posiewu. Lekarka dała mi jednorazowy antybiotyk Monural bezpieczny w ciąży. Być może te moje kłucia i bóle brzucha to od tego
 
Ja tez kupilam go 2 dni temu 🤦‍♀️ ale na ulotce nie znalałam nic o ciąży tak czytałam pewnie :/ myślałam ze magnez to magnez i tyle.
Mi przyjaciółka powiedziała kup tylko Magne b6 ale nie było akurat i gość w aptece powiedział że maglek jest identyczny! To wzięłam 😒
Kupiłam już magne a tamten dam mężowi 😁
Dosłownie wszytsko trzeba sprawdzać
 
Dziewczyny jaki magnez zazywacie. Ja kupiłam sobie maglek i właśnie wpisałam fraze maglek w ciąży i trochę zdębiałam "Leku Maglek B6 nie należy stosować w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. W profilaktyce należy stosować 1 do 2 tabletek na dobę. W pozostałych wskazaniach – wg zaleceń lekarza."
Chyba oszaleje... Byłam przed chwilą u lekarz i tylko zapytał czy biorę Magnez i tyle....


Kurde ja biorę tylko pregna plus z witamin teraz
 
Ja już po badaniach prenatalnych 🙂
Z dzidzia wszystko dobrze, chociaż przy badaniu lekarz powiedział, że przezierność karkowa jest na górnej granicy ale później powiedział,że dla tego wieku ciąży jest w normie.
Maleństwo ma 7cm z usg wyszło,że jest 13w+1d
Ja też dzisiaj miałam prenatalne 😁 Z dzidzia też wszystko dobrze i tak samo jak u Ciebie przezierność karkowa na granicy, z tym że u mnie powiedział że to może być efektem infekcji (a dwa tygodnie temu byłam przeziębiona). Teraz czekamy na wyniki z krwi i jak wyjdą ok to nawet tego nie będzie brał pod uwagę.
Z USG 12w4d a maluszek mierzy 6,11cm.
 
Mam jakieś bakterie w moczu, właśnie dostałam wyniki posiewu. Lekarka dała mi jednorazowy antybiotyk Monural bezpieczny w ciąży. Być może te moje kłucia i bóle brzucha to od tego
Ja wczoraj odebrałam wyniki badania moczu, ogólnie u mnie nie za dobrze to wygląda. Poza bakteriami są leukocyty, erytrocyty i jeszcze kryształy szczawianu wapnia, też mam kłucia po boku brzucha i czasem nawet bardzo bardzo bolesne. Może faktycznie przyczyną jest układ moczowy. Muszę na wizycie zapytać o to ginekologa.
 
Ja wczoraj odebrałam wyniki badania moczu, ogólnie u mnie nie za dobrze to wygląda. Poza bakteriami są leukocyty, erytrocyty i jeszcze kryształy szczawianu wapnia, też mam kłucia po boku brzucha i czasem nawet bardzo bardzo bolesne. Może faktycznie przyczyną jest układ moczowy. Muszę na wizycie zapytać o to ginekologa.
No coś mi się zdaje ze to właśnie pęcherz 🤦‍♀️
ja poprzednio jak badałam mocz to miałam erytrocyty ale to nie jest nic strasznego po prostu mogło być jakieś plamienie itp, teraz już mi nie wyszło.
Podobno to bardzo częste wszystko w ciąży wiec spokojnie. Ważne żeby sprawdzać. Ja właśnie wypiłam antybiotyk i był... pyszny, jak oranżada mandarynkowa 🤣
 
reklama
To można mieć tak niskie ciśnienie mi dzis lekarz kazał kawę pic i więcej soli używać na podniesienie ciśnienia a mnie od tego odrzuca :-(
Też mam takie. W ciąży z synkiem zaczęłam mieć prawidłowe dopiero w 8 miesiącu 😵 Przez co tamtą ciąże dosłownie przespałam, a teraz już nie mogę, bo jestem całe dnie z małym sama. Jeszcze antyprzedszkolny typ mi się trafił, więc ulżyć sobie nie mogę. Oczy na zapałki. 😂
 
Do góry