reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

To było też 12+6. Ale jak byłam na pierwszych prenatalnych to lekarz mi nie powiedział, a ja też nie zapytałam o płeć. Tak, że jeżeli chcesz wiedzieć to zapytaj, bo chyba oni nie zawsze mówią.
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was miała robione badania genetyczne na trombofilię?
Lekarz wczoraj powiedział, że dobrze by było, gdybym sobie zrobiła, bo ma przesłanki myśleć, że mam.
Znalazłam na necie laboratorium badań dna, gdzie wysyłają zestaw do domu i pobiera się próbkę samemu, a następnie odsyła do badania i można umówić się na interpretację wyników z genetykiem przez telefon.
Zastanawiam się czy taka opcja gdzieś nie straci na jakości i czy nie lepiej jednak jechać osobiście na pobranie/konsultację z lekarzem.
Może któraś ma w tym doświadczenie? :)
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała robione badania genetyczne na trombofilię?
Lekarz wczoraj powiedział, że dobrze by było, gdybym sobie zrobiła, bo ma przesłanki myśleć, że mam.
Znalazłam na necie laboratorium badań dna, gdzie wysyłają zestaw do domu i pobiera się próbkę samemu, a następnie odsyła do badania i można umówić się na interpretację wyników z genetykiem przez telefon.
Zastanawiam się czy taka opcja gdzieś nie straci na jakości i czy nie lepiej jednak jechać osobiście na pobranie/konsultację z lekarzem.
Może któraś ma w tym doświadczenie? :)
Ja robiłam w poradni genetycznej razem z kariotypem po poronieniu. Normalnie krew mi pobrali i to byłoby na tyle.
 
Kurcze, też sie nie mogę powstrzymać od tych lodów..... w dodatku wyszedł nowy smak Big Milka z zieloną polewą 🤤🤤🤤
I jeszcze zapiekanki.... mmmm
Uuuu zapiekanka to w tej ciąży moje drugie imię 💕 Z synem kilogramami jadłam truskawki i maliny. A teraz siedzę sobie w punkcie pobrań i robię krzywa. Jeśli wyjdzie źle to chyba się zapłacze jak tu dziewczyny przede mną. Ja jestem kiepska w dietach. A jak moje kolejne dziecko też będzie turbo alergikiem to już katastrofa. Karmić piersią i jeść te same 5 produktów. 😵
 
Ostatnia edycja:
Uuuu zapiekanka to w tej ciąży moje drugie imię 💕 Z synem kilogramami jadłam truskawki i maliny. A teraz siedzę sobie w punkcie pobrań i robię krzywa. Jeśli wyjdzie źle to chyba się zapłacze jak tu dziewczyny przede mną. Ja jestem kiepska w dietach. A jak moje kolejne dziecko też będzie turbo alergikiem to już katastrofa. Karmić piersią i jeść te same 5 produktów. 😵
Ja też właśnie siedzę w ośrodku i robię krzywą. Zostało mi jeszcze jedno pobranie i też liczę na dobre wyniki. Mam nadzieję że jak wszystko wyjdzie w normie to nie będę musiała robić tego drugi raz.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała robione badania genetyczne na trombofilię?
Lekarz wczoraj powiedział, że dobrze by było, gdybym sobie zrobiła, bo ma przesłanki myśleć, że mam.
Znalazłam na necie laboratorium badań dna, gdzie wysyłają zestaw do domu i pobiera się próbkę samemu, a następnie odsyła do badania i można umówić się na interpretację wyników z genetykiem przez telefon.
Zastanawiam się czy taka opcja gdzieś nie straci na jakości i czy nie lepiej jednak jechać osobiście na pobranie/konsultację z lekarzem.
Może któraś ma w tym doświadczenie? :)
Ja robiłam takie badania po 2 poronieniu. Korzystałam właśnie z tej opcji o której piszesz ale bez konsultacji z genetykiem. Mi ten sposób polecil mój ginekolog. 🙂
 
reklama
Żartujesz ? 🤣 U mnie mak najlepiej wchodzi 🤣 i wszystko słone słodkie, chipsy czekolada paluszki a orzeszki w skorupkach to już wgl. Na frytki miałam mega fazę teraz już mniej. Jasne że ciągle mam ochotę na coś niezdrowego, staram się to ograniczyć jak tylko mogę no ale bez przesady też nie będę sobie ciągle odmawiać 😃 tymbardziej że czasem nic tak dobrze nie wchodzi
Ja marze o chipsach solonych ale nie skusiłem się jeszcze 😂
 
Do góry