reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Ja tak zakładam ze na 50-56 to pierwszy miesiąc. Tak mieli moi chłopcy 3700 i 3100 urodzeni wiec myśle ze mała tez max 3500 będzie miała. No to na pierwszy miesiąc myśle ze 7 pajacyków bawełna lub welur, 3-4 body krótki rękaw, i do tego jakieś 1-2 bardziej wyjściowe ubranko (typu spodenki i koszulka/sweterek). Kombinezon taki do fotelika i do wózka no i jakieś czapki.
Kolejny rozmiar wystarczy na dłużej ale bardzo zależy tu od dzieci. Ja kieruje sie moja dwójka którzy nie mieli jakich skoków wielkich i żadnego rozmiaru nie przeskoczyli.
Na pewno niektóre dzieci rodzą się większe ale jak już ma się dwójkę to raczej nie spodziewam się ze mi większy bobas wyjdzie.
Ogólnie to rzeczy są tak łatwo dostępne ze można nawet się w ogóle wstrzymać. Kupić kilka sztuk i potem więcej. Ale kto wytrzyma 🙈
 
Ja tak zakładam ze na 50-56 to pierwszy miesiąc. Tak mieli moi chłopcy 3700 i 3100 urodzeni wiec myśle ze mała tez max 3500 będzie miała. No to na pierwszy miesiąc myśle ze 7 pajacyków bawełna lub welur, 3-4 body krótki rękaw, i do tego jakieś 1-2 bardziej wyjściowe ubranko (typu spodenki i koszulka/sweterek). Kombinezon taki do fotelika i do wózka no i jakieś czapki.
Kolejny rozmiar wystarczy na dłużej ale bardzo zależy tu od dzieci. Ja kieruje sie moja dwójka którzy nie mieli jakich skoków wielkich i żadnego rozmiaru nie przeskoczyli.
Na pewno niektóre dzieci rodzą się większe ale jak już ma się dwójkę to raczej nie spodziewam się ze mi większy bobas wyjdzie.
Ogólnie to rzeczy są tak łatwo dostępne ze można nawet się w ogóle wstrzymać. Kupić kilka sztuk i potem więcej. Ale kto wytrzyma 🙈
To mój syn miał 3200 ale miał 55 cm, więc te ubranka na 56 były na styk. Tak na kilka dni 😂Był tak chudy, że strach go było przewijać, więc po bokach to mu wszystko wisiało, ale nie było za krótkie.
 
Na podstawie doświadczeń z poprzedniej dwójki dzieci kupię ubranka na start rozmiar 62, łatwiej zakładać maluchowi, rękawy podwinąć, a dzieci szybko rosną. Sprawdzały mi się wszystkie pajacyki, prz grudniowej córce tylko długi rękaw body. Koszulki się podwijają na plecach, a większe body tj 62 nie urażają w pępek. Do tego skarpetki, żadnych niedrapek. Czapka i kombinezon.
 
Dziewczyny czy któraś z was jest może alergiczką i przyjmuje jakieś leki?chodzi o katar alergiczny. Ja mam raz dwa razy do roku atak i zwykle podbieram mężowi leki i mi przechodzi a teraz to nie wiem czy można. Jutro do apteki podejdę może.
 
Dziewczyny czy któraś z was jest może alergiczką i przyjmuje jakieś leki?chodzi o katar alergiczny. Ja mam raz dwa razy do roku atak i zwykle podbieram mężowi leki i mi przechodzi a teraz to nie wiem czy można. Jutro do apteki podejdę może.
Ja, szukałam w necie plus pytałam mojego lekarza i wychodzi, ze najbezpieczniej brac Claritine, te starsze generacje są lepiej przebadane na kobietach w ciazy, ja wcześniej brałam feksofenadyne i najlepiej na mnie działała, ale widzę, ze odpada :) W przypadku duszności tez te spraye rozszerzające oskrzela są na szczęście ok.
 
Dziewczyny często na tym etapie ciąży boli Was brzuch? Gdzieś czytałam, że w drugim trymestrze bóle brzucha itp. zdarzają się rzadko, a mnie ostatnio kłuję, ciągnie i boli macica. W środę mam wizytę więc skonsultuje to z moją Panią Doktor. Czy powinnam przyspieszyć wizytę? Jak jest u Was? Całki bezboleśnie?
 
Mnie dziś od rana kłują jajniki. W sumie to tak na zmianę, raz jeden a raz drugi. Dziś przez to cały dzień staram się leżeć, ale też się od rana martwię przez to. Myślałam, że takie kłucie to tylko na początku ciąży. Nie jest to ciągły ból, ale z przerwami. Też mam wizytę dopiero w środę.
 
reklama
Wogóle zauważyłam, że od kilki dni budzę się rano z podkurczonymi nogami. Może jak śpię to coś mnie tam pobolewa i dlatego podkurczam nogi.
 
Do góry