reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny czy powie mi któraś czy to są dobre wyniki?
 

Załączniki

  • cb0fbd57-ced6-4adf-8a2b-fdea4a130365.jpg
    cb0fbd57-ced6-4adf-8a2b-fdea4a130365.jpg
    57,6 KB · Wyświetleń: 98
reklama
Powiem wam że 5 gr, które połknął mój syn jest pomiędzy jelitem cienkim, a grubym. Mamy czekać jeszcze 4 dni. Lekka ulga, że może wyjdzie samo. No ale przez ten stres czuje się koszmarnie i czuję jeszcze bardziej jak mała napiera na szyjkę. Trzeba leżeć.
 
Cześć Dziewczyny,
mniej mnie tu ostatnio, bo ten stres w oczekiwaniu na wyniki Harmony powoduje, że staram się innymi rzeczami zająć myśli. Ale z pozytywnych rzeczy - dziś rano robiłam test obciążenia glukozą i właśnie dostałam wyniki. Wszystko jest ok :)
Na czczo - 74,5
po 1 h - 145,8
po 2 h - 101,9.
Jedynie morfologia mi trochę poleciała. Miałyście zwiększoną liczbę białych krwinek? Ja mam 14,85, a norma jest do 10. Wiem, że są inne normy dla kobiet w ciąży i WBC mogą być zwiększone, ale od ostatniego badania miesiąc temu dość sporo mi podskoczyły.
 
Jestem w szoku bo nie dostałam skierowania do diabetologa ani zalecenia by mierzyć.. jedynie ograniczyć węgle proste, a akurat w ciąży słodycze i białe bułki mi najlepiej wchodziły [emoji23] No ale czas wrócić na dobre tory.. A jeszcze mam pytanie czy wiecie coś na temat usuwania pieprzyków w ciąży? Jak pępek zaczął mi się wywijać to wyszło, że w środku miałam pieprzyk o którym nie wiedziałam [emoji33] no i teraz się tak zastanawiam czy nie lepiej byłoby go usunąć bo potem może być ciężko go monitorować :/
No to dziwne. Ewidentnie masz cukrzycę, musisz to kontrolować... Cukier może Ci skakać, dobrze byłoby zebys mierzyła 1h po jedzeniu. Ja poszłabym do rodzinnego i poprosiła o skierowanie do diabetologa. Lepiej mierzyć cukier i to kontrolować (tym bardziej w Twoim przypadku gdzie wynik był za duzy) niż olać temat i żeby miało coś później się wydarzyć.

Dziewczyny czy powie mi któraś czy to są dobre wyniki?
Wszystko jest ok :)

Cześć Dziewczyny,
mniej mnie tu ostatnio, bo ten stres w oczekiwaniu na wyniki Harmony powoduje, że staram się innymi rzeczami zająć myśli. Ale z pozytywnych rzeczy - dziś rano robiłam test obciążenia glukozą i właśnie dostałam wyniki. Wszystko jest ok :)
Na czczo - 74,5
po 1 h - 145,8
po 2 h - 101,9.
Jedynie morfologia mi trochę poleciała. Miałyście zwiększoną liczbę białych krwinek? Ja mam 14,85, a norma jest do 10. Wiem, że są inne normy dla kobiet w ciąży i WBC mogą być zwiększone, ale od ostatniego badania miesiąc temu dość sporo mi podskoczyły.
Tak, ja też mam podwyższone. Obecnie lekko ponad 12.
 
Tu wklejam wam info odnośnie darmowych badań przesiewowych na SMA od kiedy są/będą po urodzeniu dziecka do zrobienia w szpitalu
 
Cześć dziewczyny :)) od wczoraj jakoś mniej czuje ruchy mojego małego, właśnie weszliśmy w 27 tydzień, czy to jest normalne czy mam się martwić? Ogolnie czuje tylko jakieś przelewanie od wczoraj a nie kopniaki.
Ja tez mialam tak w tym czasie wtedy było gorąco lekarz mówił ze dużo ma wpływ i ze zjeść coś słodkiego jak mało się rusza :-) i sprawdzić
 
Cześć Dziewczyny,
mniej mnie tu ostatnio, bo ten stres w oczekiwaniu na wyniki Harmony powoduje, że staram się innymi rzeczami zająć myśli. Ale z pozytywnych rzeczy - dziś rano robiłam test obciążenia glukozą i właśnie dostałam wyniki. Wszystko jest ok :)
Na czczo - 74,5
po 1 h - 145,8
po 2 h - 101,9.
Jedynie morfologia mi trochę poleciała. Miałyście zwiększoną liczbę białych krwinek? Ja mam 14,85, a norma jest do 10. Wiem, że są inne normy dla kobiet w ciąży i WBC mogą być zwiększone, ale od ostatniego badania miesiąc temu dość sporo mi podskoczyły.
A wiesz że myślałam dzisiaj o tobie czy już są wyniki czy jeszcze czekasz. Mam nadzieję że niedługo odbierzesz pozytywne wyniki.
Super że cukier w porządku. A morfologia podobno może trochę szaleć w ciąży. Stres też nie sprzyja.
 
reklama
Cześć
Jestem teraz w 28tc i na wynikach TSH skoczyło mi powyzej 3 ,Gin zalecil mi euthyrox 25 najmniejszą dawkę.Czy któraś z Was ma może problemy z tarczycą w ciazy?
Niby ten wynik nie odbiega dużood normy ,ale jednak mi wzrosło.
 
Do góry