reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łojotokowe zapalenie skóry

Aniu, dobrze, że Krystiankowi już przeszło to chróbsko skóry. Daje mi to nadzieję, że u nas też nie będzie trwać wiecznie. Buziak już wygląda całkiem ładnie ale najgorzej ze skórą głowy. Porobiło się mnóstwo takich przesuszonych małych strupków i nie wiem jak ja to potem wszystko wyczeszę.
 
reklama
Dori, mój Krystianek też ma dużo strupków na główce, takich właśnie wysuszonych i nasz dermatoog powiedział, że wszystko jest w porządku, że to samo już zniknie i nie trzeba już z tym nic robić, z tego co zrozumiałam, to jest to wynik zjedzenia przez mamusię kozich produktów :). Dori, nie martw się i poczekaj trochę czasu, może nie nakładaj już papki na główkę, bo nam lekarz tymczasowo odradził.
 
o rany, Aniu, czemu az tyle ci nie wolno jesc? ta lista nie ma nic wspolnego ze skaza, co maja owoce drobnopestkowe do bialka krowiego ??? chyba ze Krystianek w ogole ma alergie na rozne rzeczy. (mleko sojowe tez nie ma nic wspolnego ze zwklym mlekiem).
ja dzemy jem , glownie zreszta porzeczkowe :)
pomidorowke z zeszlorocznych pomidorkow jadlam i wszystko bylo ok (ale bez smietany, niestety). Jem tez jajka i to w duzych ilosciach (4 dzienie), bo cos przeciez musze jesc, a nabialu, wolowiny, cieleciny, nawet masla mi nie wolno. nie probowalam na razie orzechow, ale jadlam nasiona slonecznika (przeciez uzywam olej slonecznikowy) i tez sie nic nie dzialo.

co do masci sterydowych to moj lekarz jest do nich sceptycznie nastawiony (ja tez)- lecza tylko objawy, skora czasem sie uzaleznia od tych masci, zreszta czesto po pewnym czasie przestaja dzialac (moze sie skora przyzwyczaja ???).

nie stosowalam zadnych masci, wysypka Oli sama zeszla jak odstawilam wszystko co pochodzi od krowy.
Teraz walczymy z paskudna ciemieniucha.
 
A ja dalej nie wiem co z tą wysypką mojej Igi. Muszę poszukać jakiegoś dermatologa...czerwone krostki całkowicie zniknęły z twarzy, ale zostało tysiące maleńkich drobnych krosteczek, właściwie ich nie widać ale skóra jest szorstka. No i uszy się zaczęły łuszczyć..myję jej buzię mydłem Oilatum ..to chyba nie jest skaza białkowa- mam taką cichą nadzieję..
 
kasianka pisze:
A ja dalej nie wiem co z tą wysypką mojej Igi. Muszę poszukać jakiegoś dermatologa...czerwone krostki całkowicie zniknęły z twarzy, ale zostało tysiące maleńkich drobnych krosteczek, właściwie ich nie widać ale skóra jest szorstka. No i uszy się zaczęły łuszczyć..myję jej buzię mydłem Oilatum ..to chyba nie jest skaza białkowa- mam taką cichą nadzieję..

Kasianka, a może zacznij prać swoje bluzki i swetry w proszku maluszka?? Ja zacznę tak robić, bo mały jak śpi z nami, to później ma podobne objawy.
 
Aniam pisze:
o rany, Aniu, czemu az tyle ci nie wolno jesc? ta lista nie ma nic wspolnego ze skaza, co maja owoce drobnopestkowe do bialka krowiego ??? chyba ze Krystianek w ogole ma alergie na rozne rzeczy. (mleko sojowe tez nie ma nic wspolnego ze zwklym mlekiem).
ja dzemy jem , glownie zreszta porzeczkowe :)
pomidorowke z zeszlorocznych pomidorkow jadlam i wszystko bylo ok (ale bez smietany, niestety). Jem tez jajka i to w duzych ilosciach (4 dzienie), bo cos przeciez musze jesc, a nabialu, wolowiny, cieleciny, nawet masla mi nie wolno. nie probowalam na razie orzechow, ale jadlam nasiona slonecznika (przeciez uzywam olej slonecznikowy) i tez sie nic nie dzialo.

co do masci sterydowych to moj lekarz jest do nich sceptycznie nastawiony (ja tez)- lecza tylko objawy, skora czasem sie uzaleznia od tych masci, zreszta czesto po pewnym czasie przestaja dzialac (moze sie skora przyzwyczaja ???).

nie stosowalam zadnych masci, wysypka Oli sama zeszla jak odstawilam wszystko co pochodzi od krowy.
Teraz walczymy z paskudna ciemieniucha.

Aniu, koniecznie kup Skarb Matki Olejuszka - rewelacja! Nam zeszła ciemieniuszka po 3 stosowaniach.
Aniu, nie wiem czemu dermatolog tak zawęziła moją listę żywienia, w każdym bądź razie mogę jeść i pić:
- Bebilon Pepti1 :), pieczywo, margarynę zwykłą lub Delmę niebieską, płatki oswiane i inne, kasze, ryż, ziemniaki, makarony, wieprzowinę, indyka (kurę kazała odstawić), soki śliwkowe, jabłkowe, gruszkowe (i takie powidła), jaja przepiórcze, jabłka, banany, marchewkę, mogę spróbować szpinak, brokuły, kalafiora, możemy jeść zupkę jarzynową, krupniczek, pieczarkową. Mam spróbować jajka kurze, sałatę i szczypiorek.

Aniu, napisz co już jadłaś z warzyw i owoców, będę wdzięczna.
 
aniu oj biednas ty biedna tak malo ci wolno-ale to wszystko dla dzidzi-co do margaryny zwyklej to cie podziwiam-ja bym nie przelkla wolalabym suchy chleb ;)
co do masci sterydowej nie stosowalabym na pewno-wyczytalam na jakims forum ze u takiego maluszka nie wolno stosowac bo niszczy tak delikatna skore ze za kilka lat moze sie odbic na cerze............

teraz juz nie ufam lekarzom-wode borna przepisala nam pani dermatolog-a na forum pediatrycznym-gdzie udziela odpowiedzi lekarz jest zabroniona ze wzgledu tego boru bo jest trucizna,wyczytalam ze zakazana jest masc tormentiol(nie uzywalam ale czytalam ulotke i na niej nic nie pisze) tez ze wzgledu ze jest toksyczny......................

u nas poznikalo juz prawie zostala taka kaszka lekko wyczuwalna
 
Anik piorę swoje rzeczy w proszku Igi..pościel swoją też..zresztą nawet jak śpi ze mną to pod swoją kołderką i na swojej poszewce. wrażliwe te nasze dzieciaczki..Ja tak jak Ty prawie nic nie jem, bo się obawiam..Iga ma ciągle jakieś kłopoty z brzuszkiem..wczoraj zjadłam kilka herbatników i mała budzi się i pręży regularnie co 4 minuty :(
 
reklama
anik nie to byl tradzik niemowlecy,ktory juz prawie zszedl ale gdzie niegdie pojawia sie krosteczki
 
Do góry