reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lublin od kuchni

Maltanka,twoj "Migdalowiec" jest bardzo podobny do ciasta ktore ja robie,nazywa sie 3-BIT

Ciasto 3 BIT:
Podaję składniki w kolejności od pierwszej warstwy:

1). warstwa-Herbatniki ( na blachę wchodzi jakieś 7 opakowań zwykłych Herbatników Petit, choć podobno w Biedronce sprzedają mega paczki i wtedy można kupić 2 opakowania)
2). Warstwa-Masa karpatkowa
3).Warstwa-Herbatniki
4).Warstwa-"Krówka"
,czyli 1 puszka ugotowanego skondensowanego mleka (lub jeden sloik gotowego mleka z Ukrainy,mi takie kolega przywozi :-D:-D:-D)
5).Warstwa-Herbatniki
Bita śmietana
(ok. 500ml śmietany 30-36% zmiksowana z 2 opakowaniami śmietanfixu i 2 łyżkami cukru pudru, lub 3 lyzeczkami zelatyny-wczesniej rozpuszczonej w niewielkiej ilosci wody)
6).warstwa-polewa czeloladowa,albo starta czekolada
SMACZNEGO!
 
reklama
Maltanka,twoj "Migdalowiec" jest bardzo podobny do ciasta ktore ja robie,nazywa sie 3-BIT

Ciasto 3 BIT:
Podaję składniki w kolejności od pierwszej warstwy:

1). warstwa-Herbatniki ( na blachę wchodzi jakieś 7 opakowań zwykłych Herbatników Petit, choć podobno w Biedronce sprzedają mega paczki i wtedy można kupić 2 opakowania)
2). Warstwa-Masa karpatkowa
3).Warstwa-Herbatniki
4).Warstwa-"Krówka"
,czyli 1 puszka ugotowanego skondensowanego mleka (lub jeden sloik gotowego mleka z Ukrainy,mi takie kolega przywozi :-D:-D:-D)
5).Warstwa-Herbatniki
Bita śmietana
(ok. 500ml śmietany 30-36% zmiksowana z 2 opakowaniami śmietanfixu i 2 łyżkami cukru pudru, lub 3 lyzeczkami zelatyny-wczesniej rozpuszczonej w niewielkiej ilosci wody)
6).warstwa-polewa czeloladowa,albo starta czekolada
SMACZNEGO!

Ja zamiast warstwy "masa karpatkowa" daję 2 budynie waniliowe zrobione na 1 l mleka. Czasem zamiast pierwszej warstwy herbatników daję biszkopt (ciasto jest wtedy wyższe;-)). Gotowe masy krówki pojawiły się też już u nas - ja ostatnio kupiłam taką w Leclercu, ale widziałam je też w Stokrotce.
 
-2 puszki rozdrobnionego tuńczyka w sosie własnym
-kasza kus kus (cała torebka)
-papryka - zielona i żółta
-2 pomidory
-2 duże ogórki kiszone
-puszka kukurydzy
-mały słoiczek oliwek
-3 łyżki majonezu
-łyżka musztardy
-sól
-pieprz
-do ozdobienia szczypiorek

Kaszę kus kus zalać wrzątkiem (tyle, żeby przykryła ziarenka), poczekać aż napęcznieje, rozdrobnić. Można też zalać kaszę bulionem
Odcedzić kukurydzę, oliwki, tuńczyka, sparzyć pomidory, ściągnąć skórkę i wydłubać z nich pestki. Pokroić w kosteczkę. Papryka w kosteczkę, tak samo ogórki.
Oliwki pociąć w ćwiartki.
Z majonezu, musztardy, soli i pieprzu zrobić sos, połączyć z nim wszystkie składniki, posypać dużą ilością szczypiorku.
Schłodzić przez około 15 min.
 
Gotowe masy krówki pojawiły się też już u nas - ja ostatnio kupiłam taką w Leclercu, ale widziałam je też w Stokrotce.

ja używałam dwa razy gotowej masy i więcej nie kupię :no:
raz była za słodka i nie dało się jeść, a drugi raz był cukier nie rozpuszczony i trzeszczał w zębach. jednak gotowane mleko jest najlepsze :tak:

mama m i o a jaką tą kaszę kus kus dajesz? moja nie jest w torebkach tylko taka sypana.

a sałatkę z tuńczyka ja robię taka:

tuńczyk u puszce w sosie własnym,
jajko,
kukurydza w puszce,
ser żółty,
cebula,
majonez,
ananas.

wszystko pokroić w kostkę i wymieszać, doprawić solą i pieprzem.

laski dajcie pomysły co robicie na sylwestra? muszę coś przygotować a mam pustkę w głowie.
 
Ja zawsze robię taką i szybko znika
Sałatka z tuńczykiem
2 puszki tuńczyka w sosie własnym
torebka ugotowanego ryżu
puszka kukurydzy
puszka kiełków sojowych lub seler ze słoiczka Rolnik (z kiełkami bardziej chrupiąca)
3 plastry ananasa pokrojone w kawałki
3 łyżki majonezu.
 
Torcik -biedronka
Biszkopt:
5 jajek (dzień wcześniej wyjęte z lodówki) ubić z
5 łyżkami cukru i 1 cukrem waniliowym.Jak zrobi się białe to dodać
3 łyżki mąki pszennej i
2 łyżki mąki ziemniaczanej i
1 łyżeczkę proszku do pieczenia(wszystko to przesiane) i ubić chwilę.
Piec ok.20-25 minut w nagrzanym piekarniku w 175stopniach.
To jest przepis na torownicę-wtedy będą po przekrojeniu 3 placki lub blachę to 2 placki wychodzą(jeśli kroimy wzdłuż i wszerz to 4 małe placuszki wyjdą)
Masa:
1 duży budyń (ja lubię kokosowy dać) gotujemy według przepisu i jak wystygnie ucieramy z 1/2 kostki masła roślinnego i przekładamy nasączone ponczem placki.
Poncz:
1/2 galaretki rozpuszczamy w 1/2 litra wrzątku i jak wystygnie nasączamy(wersja dla dzieci),możemy dodać jakieś %,najlepiej rum i dosłodzić troszkę.
Na wierzchu i boki smarujemy masą i możemy wyłożyć tężejącą czerwoną galaretkę i powsadzać brązowe groszki a z paluszków zrobić czułki a oczka też z groszków.
To wyjdzie taka biedronka jak u Olka na 5 lat robiłam,na NK masz fotkę.
 
MASA ZBITEJ SMIETANY I SERA BIALEGO!
* ser bialy 0,5 kg ,śmietankowy(w wiadereczku z Biedronki)
* śmietana 18% 200 ml(kwasna gesta,)
* pol szklanki cukru
* zelatyna 3 lyzeczki
* 0,5 litra kremowki smietany(schlodzonej)
* cukier waniliowy

WYKONANIE:
Ser bialy,śmietane kwasna i pol szklanki cukru miksowac razem,az do rozpuszczenia sie cukru.
3 lyzeczki zelatyny rozpuscic w ok,pol szklanki wrzadku,gdy troche przestygnie dodac do zelatyny ok, 3 lyzki masy serowej i wymieszac,nastepnie zelatyne dodac do masy serowej i razem wymieszac,odstawic na chwile na bok.
Smietane kremowke ubic z cukrem waniliowym(na wolnych obrotach) na sztywno,a nastepnie wymieszac delikatnie z masa serowa.
Przekladac biszkopt gotowa masa.....mozna tez uzyc tej masy do rolady(pycha)
 
reklama
Do góry