reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lublin od kuchni

reklama
a wiecie, że to prawdziwy przepis. to naprawdę jest regionalna zupa śląska:tak:

Wow...to może kiedyś się skuszę na nią;-)
A ja wczoraj pokroiłam swojski chlebek w kostkę i maggi kupiłam i czosnek i dziś dla siebie i M zrobię:tak:.A o tej zupie to jak na Śląsku byłam w Sląskiej liście szlagierów śpiewali - Julu tylko woła MAMO,BOŃCIE WOŃĆ:tak::-D:-D:-D.
 
Wafle dla oszczędnych:biggrin2:

Paczka wafli tortowych
2 szk. zabielacza do kawy( ok.300g - to wychodzi 1 1/2 dużej paczki)
3 łyżki kakao gorzkiego - przesiać razem do miski. W osobnym garnku zagotować
1 margarynę
2 łyżki wody
1/2 szk. cukru i wlać do zabielacza z kakao,można dodać trochę dobrych %(rum) i zmiksować na jednolitą masę.Przekładać wafle,zawinąć w opakowanie i na wierzchu obciążyć deseczką.Ja kładę deskę i pusty garnek stawiam.Jak masa dobrze stężeje kroimy i wcinamy;-):tak:.
 
Wafle dla oszczędnych:biggrin2:

Paczka wafli tortowych
2 szk. zabielacza do kawy( ok.300g - to wychodzi 1 1/2 dużej paczki)
3 łyżki kakao gorzkiego - przesiać razem do miski. W osobnym garnku zagotować
1 margarynę
2 łyżki wody
1/2 szk. cukru i wlać do zabielacza z kakao,można dodać trochę dobrych %(rum) i zmiksować na jednolitą masę.Przekładać wafle,zawinąć w opakowanie i na wierzchu obciążyć deseczką.Ja kładę deskę i pusty garnek stawiam.Jak masa dobrze stężeje kroimy i wcinamy;-):tak:.

Hmm...ale nabrałam smaka na wafelki domowe...chyba w weekend się na te skuszę. A jak przywiozę od mamy przepis na wafle cytrynowe, to wrzucę na forum:tak:
 
Sałatka z tuńczykiem:
- makaron-jakis grubszy, ja miałam ciemny Pełne Ziarno świdry-ugotować al dente
-brokuł obgotować, żeby był jędrny, nie za miękki
- główkę czosnku obrać, ząbki pokroić w poprzeczne plasterki, podsmażyć na oliwie z oliwek na złoty kolor- nie za długo co by nie były gorzkie
-tuńczyk w kawałkach w oleju albo sosie wlasnym- wode/olej odlać

wszystkie składniki do michy, dodać troszki soli, pieprzu i wcinamy:))
 
Sałatka z tuńczykiem:
- makaron-jakis grubszy, ja miałam ciemny Pełne Ziarno świdry-ugotować al dente
-brokuł obgotować, żeby był jędrny, nie za miękki
- główkę czosnku obrać, ząbki pokroić w poprzeczne plasterki, podsmażyć na oliwie z oliwek na złoty kolor- nie za długo co by nie były gorzkie
-tuńczyk w kawałkach w oleju albo sosie wlasnym- wode/olej odlać

wszystkie składniki do michy, dodać troszki soli, pieprzu i wcinamy:))

Szkoda, że nie mam brokułów, bo zaraz bym zrobiła:tak::tak:
 
Sałatka warstwowa z ananasem


Składniki:
puszka kukurydzy
puszka ananasów
słoiczek selera w paskach w zalewie
4 plasterki szynki wędzonej
3 jajka na twadro
12 dag sera żółtego
majonez
pieprz

W salaterce układamy warstwami:
odsączony seler
pół puszki kukurydzy
majonez z odrobiną pieprzu
szynkę pokrojona w paseczki
ananasy pokrojone w kostkę
majonez
pokrojone jajka
resztę kukurydzy
majonez
starty ser

Robię ta sałatke na każda okazje :-) Bardzo szybko sie ja robi i dobrze smakuje :tak:
 
reklama
Do góry