reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

łupież

L'Oreal niedawno wypuścił taką serię szamponów, gdzie "przeciwłópieżowość" jest jakby dodatkiem. Ja ma przeciwłópieżowy do włosów farbowanych. Cena przystępna i na mnie działa.
 
reklama
A ja zawsze stosowałam Nizoral i nic takiego nie mialam i nawet dermatolog mi mowiła że raz w miesiącu to warto umyć całe ciało tym szamponem :-)
 
bajkowa, ja też kiedyś używałam jak pojawiał się problem z łupieżem i faktycznie działał, ale na chwilę i wysuszał zarówno włosy jak i skórę głowy. Ale wiadomo, że każdy musi znaleźć produkt odpowiedni dla niego.
 
Właśnie ta pianka Oliproxu też jest stosowania do całego ciała, czasem pożyczam od męża;p Ale widzę, ze jest mega łagodna i delikatna, nie miałabym nawet obaw przed użyciem jej do umycia dziecka.
 
Miałam ten sam problem- leczyłam różnymi preparatami a potem nawrót i tak w kółko.
Mam jednak swój sposób- pomógł mi szampon Oliprox. W sumie przygoda zaczęła się od lakieru bo mąż miał problemy z paznokciami, a że ten był skuteczny to skusiłam się też na szampon przeciwłupieżowy. Jest bardzo wydajny i zadziałał już po kilku użyciach. Najważniejsze, że łupież nie wraca!
 
W moim wypadku najskuteczniejszy jest szampon leczniczy Selsun Blue - dostępny w aptece. Natomiast tak reklamowany Nizoral na mnie kompletnie nie działa....
 
Ja też miałam problemy z łupieżem i tylko apteczne środki pomagały. Żadne szampony z drogerii niby zwalczające nie dały rady. Trzeba zainwestować w lekarstwo niestety
 
A ja zawsze stosowałam Nizoral i nic takiego nie mialam i nawet dermatolog mi mowiła że raz w miesiącu to warto umyć całe ciało tym szamponem :-)
Dermatolog zaleca takie czynności w momencie, kiedy występuje łupież pstry. Choć w profilaktyce warto sięgać po naturalne środki jak Pityver - nie podrażnia on skóry, a siarczek selenu zawarty w szamponie działa grzybobójczo.
 
reklama
Mój mąż złapał łupiez pstry. Pewnie na siłowni ( różni ludzie tam przychodzą w końcu). Czy choroba jest bardzo zaraźliwa? Obawiam się , że mąż może zarazić mnie oraz nasze dwie córeczki. Chociaz jak na razie wszystko jest ok. Stosuje nizoral ale średnio mu pomaga. Czy ten pityver jest stosowany również do leczenia czy tylko do profilaktyki?
 
Do góry