reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Hej. Ja przewijak w weekend wyniosłam. Więc widać to najlepszy czas 😀 polecam książki z odgłosami zwierząt. U nas hit. Starszy dostał w tym wieku na gwiazdkę właśnie. Umie aaaa jak widzi psa i eee na barana. No przepada za tymi zwierzętami. Też plastik fantastic ale Fisher ma takie kostki więc też lubi. Starszy też dostał sorter (bawiliśmy się kolorami-dobieranie parami) i taki szajs z mellisa and dought ale bardzo lubią. Szajs bo garaże są tekturowe 🤣 ale bardzo lubią je obaj i się kłócą o te autka.
 
reklama
U nas aktualnie repertuar zabawek to głównie te z Fisher (większość po starszym) sorter, piramidka, skrzynka pocztowa, 3 kostki z elementami ruchomymi. Do tego książeczki dźwiękowe i zwykle oraz piłka do nogi małego rozmiaru. Piłkę popycha sobie rączkami i czworakuje za nią. Do tego butelka plastikowa z wodą, łyżka do butów oraz plastikowe kubeczki.
 
Dziewczyny, czy Wam też tak nadal tryska mleko pod ciśnieniem? Mi z jednej, tej bardziej mlecznej piersi, wciąż. Mała pozalewana jak się "odepnie" ja muszę na szybkiego przykładać pieluchę czy wkładkę laktacyjną. 🤦‍♀️😱
Ile jogurtu zjadają wasze dzieciaki. Moja potrafi mały kubeczek 150ml i zastanawiam się czy to nie za dużo dla niej.
 
Moja uwielbia jogurt naturalny i jak jem to zaraz jest obok i wcinamy razem. Mleko juz nie tryska i nie moczy się drugi chce jak karmie
 
U mnie zależy jak długa jest przerwa między karmieniami, ale zazwyczaj jest to około godziny 1,5 i już nie tryska 😁
Nela zjada tak 1/3 max pudełeczka jogurtu naturalnego, też jej smakuje 💪
Dziś skończyła 9 miesięcy i waży 10.6kg i się zastanawiam na czym tak przybiera skoro nasze rozszerzanie diety idzie wg mnie bardzo średnio.
 
Oj i jeszcze muszę się pożalić, ostatnio miewa max dwie drzemki w ciągu dnia i nie trwają one nawet 40 minut 😳 od soboty jest taka przylepka, najlepiej na rękach chce żeby ją nosić, czworakuje wspina się mi i mężowi po nogach. Czytałam już nawet że to może byc skok, ale kurka serio to mi się wydaje że my ich mieliśmy już kilkanaście 🙄😁
 
reklama
A co do przylepstwa to chyba ogolnie taki wiek. Moja czasem zapomina o mnie i wtedy się ladnie bawi sama, gada do siebie, chodzi przy meblach a tylko się oddale wpada w panikę... drzemki na mnie 2 h, w lozeczku 45 min max. Ale jestesmy dumni bo wczoraj wieczorem udalo bam się ja odłożyć do łóżeczka na kilka h a pozniej z nami spala 7h ciągiem! (Nie, nie daliśmy jej żadnych narkotyków. Jedynie paracetamol... :D)
 
Do góry