reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Wspaniale podejscie ❤️ I jakie szczescie ze to tylko to. Ten test ci zrobilas to to samo co nifty?

Ja tez czuje przy pierwszej ciazy od 16 tygodnia 😍 czasem czesciej a czasem mamy wyciszenie. Zawsze przed spaniem wyczekuje na jakies ruchu.

a jeszcze ostatnio jak jadlam - uwaga - jablko to ukruszyl mi sie zab :( widocznie male wysysa wapń ze mnie. Niestety czeka mnie wizytau stomatologa ...

z jakim wyprzedzeniem dalyscie znac pracodawcy od kiedy zwolnienie?
Moja bezpośrednia przełożona wiedziała od razu czyli końcem maja, umówiliśmy się,że dopracuje do końca czerwca i l4. Ale gdyby coś się działo bardzo niepokojącego mogłam iść z dnia na dzień
 
reklama
Wspaniale podejscie ❤ I jakie szczescie ze to tylko to. Ten test ci zrobilas to to samo co nifty?

Ja tez czuje przy pierwszej ciazy od 16 tygodnia 😍 czasem czesciej a czasem mamy wyciszenie. Zawsze przed spaniem wyczekuje na jakies ruchu.

a jeszcze ostatnio jak jadlam - uwaga - jablko to ukruszyl mi sie zab :( widocznie male wysysa wapń ze mnie. Niestety czeka mnie wizytau stomatologa ...

z jakim wyprzedzeniem dalyscie znac pracodawcy od kiedy zwolnienie?
NIFTY to test nieinwazyjny z krwi mamy. Wydaje mi sie ze pokazuje on tylko ryzyko. Nie wykrywa chorob na 100%. Kardiotyp molekularny wykonuje się z płynu owodniowego, który jest pobierany przy okazji amniopunkcji. Plusy tego badania są takie że wykrywa dużo mniejsze zmiany niż amniopunkcja i wyniki są dużo szybciej. I mamy pewność co dolega dziecku.
Jeżeli chodzi o l4 to jestem w 19tyg i się zastanawiam czy nie pójść na zwolnienie...
Do tej pory prowadziłam ciążę w luxmedzie, ale w momencie gdy wyszły źle wyniki PAPPA Pani ginekolog poleciła mi zmianę ginekologa... więc w połowie ciąży zapisałam się do poradni przyszpitalnej. Mam nadzieję że też podpowiedzą mi tam coś z położną środowiskową bo też jestem zielona w tym temacie...
 
Byłam dzisiaj na połówkowych. Niby wszystko dobrze, wszystko się dobrze rozwija, dzidziuś ładnie rośnie itd ale zaniepokoiła mnie informacja o niedomykalności zastawki trójdzielnej u maluszka. W karcie mam właśnie wpisane to i podejrzenie VSD. Kazała się nie stresować, bo to nic groźnego w razie czego, ale że możliwe że jest taki ubytek. Możliwe że sam zniknie za jakiś czas, ale zaleciła badanie echokardiograficzne za ok 4-6 tygodni. Czy miała któraś z Was do czynienia z taką wadą ? Serduszko pięknie bije i myślałam że wszystko będzie dobrze. Ponoć nawet gdybym nie wykonała tego badania w ciąży to nie jest to powód do jakiejś wzmożonej czujności przy porodzie, a można to badanie wykonać noworodkowi, ale mimo wszystko....
 
Hej dziewczyny, z ciekawosci.. do kiedy pracujecie? Ja jeszcze jestem ciagle w pracy ale mam bardzo stresujaca, mysle powoli o L4.
Ja na L4 jestem od połowy lipca, moja ginekolog sama mnie zachęcała ze wzgledu na wykonywana pracę. Jeśli Twoja praca Cie stresuje, to wydaje mi się, że nie ma co zwlekać z przejsciem na zwolnienie. Jestem zdania, że jeszcze się zdażymy w życiu naprawcować, a taki wyjątkowy czas warto spędzic spokojnie :)
 
Witam się z Wami i ja. Aktualnie jestem w 19+3tc :) od 3 dni czuje delikatne kopnięcia dzidziusia. 😀 Z USG prenatalnego w 13 tygodniu dowiedziałam się, ze będzie dziewczynka 🙂 teraz USG połówkowe we wtorek, wiec zobaczymy czy się potwierdzi.
Gratuluję dziewczynki 😍 pochwal się po połówkowych czy się potwierdziło 🙂 ja będę miała chłopca
 
Witam się z Wami i ja. Aktualnie jestem w 19+3tc :) od 3 dni czuje delikatne kopnięcia dzidziusia. 😀 Z USG prenatalnego w 13 tygodniu dowiedziałam się, ze będzie dziewczynka 🙂 teraz USG połówkowe we wtorek, wiec zobaczymy czy się potwierdzi.
Cześć! Ja 19+2, połówkowe mam 5 października 😊 na prenatalnych niestety dzidziuś spał odwrócony, więc żyje w nieświadomości co będzie 😅
 
Dołączam do was! Termin mam na 19.02.2021, na ostatnim USG pani doktor powiedziała, że prawdopodobnie chłopiec (i też tego się spodziewałam: przeczucie+zdecydowanie słone i kwaśne smaki), ale pewnie dopiero na kolejnym USG (14.10) dowiem się na pewno :) powiedzcie mi dziewczyny, czy USG połówkowe jest robione w ramach NFZ? Kolejną wizytę mam w 21+4tc., a z tego co mówiła lekarka prowadząca moją ciążę, ona nie ma czasu na tak szczegółowe badanie, więc musiałabym ogarnąć jakiegoś lekarza prywatnie, ale jeśli jest to w ramach NFZ, to chyba powinna zrobić na ten następnej wizycie?
Kolejną rzecz, która mnie zastanawia, jak duże było wasze dziecko w okolicy 18tc.? Moje się okazało dużo większe niż podają w internecie, co dziwne, bo brzucha póki co za dużego nie mam. A jak tam wasze brzuszki? :)
Ps. To moje pierwsze dziecko.
 
reklama
Mam na myśli wagę dziecka - nie przejmuję się tym jakoś zbytnio, bo to jeszcze nadal maluszek, ale jestem ciekawa, czy te internetowe normy faktycznie są z czapy, czy jednak moje bobo tak szybko przybiera i z czym to jest związane (ostatecznie patrząc, wiadomo wolałbym, żeby nie było ponadprzeciętnie duże, szczególnie, że mam nadzieję, że PSN).
 
Do góry