reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Zostaliśmy w domu. Jesteśmy caly czas w kontakcie telefonicznym z lekarzem. Co prawda do wieczora nie sikała wogole. Ale w nocy mamy już 2 mokre pampersy więc ruszyło cos. Goraczka dalej sie utrzymuje ale mam nadzieje ze po malu choroba wkoncu zacznie się zatrzymywać.

Powiem Wam szczerze ze dlugo szukałam takiego lekarza dla małej jak mam teraz.... kobieta złoto...

Ale moje nerwy kłębią się w srodku strasznie. 4 dni z rzędu goraczka pod 39. Ciagle leki i leki. I przez 1,5 dnia tylko jedne siku.... juz czarne scenariusze ze nerki stanęły itp... Ale po malu cos zaczyna ruszać. Chociaz kolejna noc na czuwaniu i nie spaniu mnie zaczyna zwalać z nóg ;p
 
My chyba mamy covid, przynajmniej ja no ale od Czarka się zaraziłam. U niego od wczoraj sporadyczny kaszel, tzn. raz na jakiś czas ma atak kaszlowy jakby się dusił, ale osłuchowo czysto, bo dziś byliśmy u lekarki. Jeszcze nasza chora, więc u jakiejś innej. Właśnie zamawiam inhalator (nastał w końcu ten czas 😭) i tak się zastanawiam, czy podawanie zwykłej soli fizjologicznej coś da? Czy co tam się w ogóle podaje poza lekami? Lekarka przepisała steryd, ale sama potem mówiła, że jak ten kaszel taki sporadyczny to nie trzeba dawać no i ja bym się wstrzymała (antybiotyków i sterydów raczej nie podawałabym zapobiegawczo), ale też nie wiem jak taki kaszel może się rozwinąć, bo to u nas pierwszy raz 🙈 2 godziny w żłobku i 2 tygodnie urlopu na choroby, ja już słuchajcie marzę o powrocie do pracy. Jeszcze nam jakiś syrop i Tantuum Verde zapisała to będę podawać plus robiłabym te nebulizacje jak już inhalator dojdzie. Czy to ma szansę pomóc, żeby nie zeszło na oskrzela?
 
Częstotliwość tego kaszlu jest taka, że podczas 3 godzinnej drzemki kaszlał tylko raz i się nie rozbudził nawet, ogólnie dzisiaj od rana z 4 razy tak kaszlał to wydaje mi się rzadko, bo ja to się duszę cały czas, a dziś i tak jest o wiele lepiej nie z wczoraj.
 
Częstotliwość tego kaszlu jest taka, że podczas 3 godzinnej drzemki kaszlał tylko raz i się nie rozbudził nawet, ogólnie dzisiaj od rana z 4 razy tak kaszlał to wydaje mi się rzadko, bo ja to się duszę cały czas, a dziś i tak jest o wiele lepiej nie z wczoraj.
Moje dzieci czasami kaszla tak, że myślę że mają zapalenie płuc a robie od lat tylko inhalacje z soli.
 
Moje dzieci czasami kaszla tak, że myślę że mają zapalenie płuc a robie od lat tylko inhalacje z soli.
Ja podaję sól, ale 3%, lepiej działa. Nie daje nic innego do inhalatora
I kaszel przechodzi tylko po tej soli? A ile takich inhalacji trzeba zrobić, żeby pomogło? Bo obawiam się, że u nas będzie gruba awantura i problem z przystawieniem tej maski w ogóle.
 
U nas też 3%sol fizjologiczna 🙂i bez maski daje
Mi lekarz powiedział, że to bez sensu bez maski, w sensie jak się tą parą macha tylko przed nosem. @Beti.mama myślę, że ze trzy razy dziennie, byłoby najlepiej. U nas też kaszel się zaczął więc działam z inhalacją.
 

Załączniki

  • IMG_20220830_092222.jpg
    IMG_20220830_092222.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 72
reklama
Do góry