reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Nacik. Nie wiem może chwilowo mu nie pasuje ta strona - Kostka też miała taki tydzień. A jak karmisz na leżąco jest to samo, czy tylko na rękach fiksuje?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Głównie na rekach. Na lezaco jest lepiej ale znowu mi zasypia i praktycznie nie je...zastanawiam sie za wprowadzeniem karmienia mieszanego...
 
gnidka raczej będę gotować. tylko nie wszystko na tej naszej wsi z tych organic dostanę :eek: więc będę też używać mrożonych warzyw bo one są lepsze niż te świeże.
na jutro słoiczka chyba już nie mam więc muszę na zakupy skoczyć :tak:
 
Wpadam na sekund3 bo ostatnio nie mam na nic czasu.. Od kiedy i jak podawać gluten dziecku karmionemu mieszanie ale głównie piersią? Podaję mu do mm kaszkę ryżową bezglutenową póki co..

edit: już znalazłam- wprowadzać gluten należy jak przy karmieniu piersią- więc zaczynamy od jutra po pół łyzeczki:)
 
Ostatnia edycja:
hej myślałam że nie uda sie nadrobić bo komp znowu siadł ale jak to wcześniej bywało w weekendy na bb cisza :-)

Normalnie już nie mogę czy wy też tak macie że jak wyjdziecie na prostą to trzeba coś znowu kupić ? Od 3 lat cały czas na cos oszczędzamy na remont, na samochód, na meble i jak właśnie zakupiliśmy już wszystko wszystko to mój osobisty informatyk (tatuś) stwierdził że komputer ledwo zipie i trzeba będzie kupić nowy normalnie aż ręce opadają. Pocieszający jest fakt że sprzęt tanieje. Miałam w planach zacząć odkładać na budowe domu a tu widze że co chwile cos wypada.

Kasiadz wróciłas do pracy ?? Nie wiem czy nie doczytałam czy jak ale powiem Ci że fajnie też bym wróciła :-) bo moja praca to coś co lubie robić. Ja zostaje na roczny urlop (nie wiem jednak co dalej) ale to dlatego że pracę mam poza miejscem zamieszkania więc dojazdy plus praca to jakieś 10h. Poza tym wchodząc do pracy jestem odcięta od świata więc troszke byłoby mi ciężko nie wiedzieć co sie dzieje u mojego dziecka.

Gnidka starania o następne dziecko już poczełam jednak ja widać efektów brak. Gdybym miała pewność że w ciąże zajdę bezproblemowo to napewno starania rozpoczełabym tak aby dzidzia urodzila się pod koniec 2014 żeby między dziecmi było prawie 2 lata różnicy ale do szkoły poszłyby rok po roku.

Czy któras z mam zmieniała mleko ?? bo moja teraz jest na enfamilu chciałabym jej zmienić z czasem bo nie ukrywam że troszke kosztuje !! jak wprowadziłyście zmiany ?
tak wróciłam do pracy a raczej poszłam do nowej. Jak na razie zapierdzielam na magazynie i jestem wyczerpana, stanowisko mam referent ds. sprzedaży a ta praca na magazynie to niby w celu poznania asortymentu, tylko że cały czas zajmuję się tylko jednym asortymentem, hm. No cóż, zawsze chociaż dostanę więej kasy niż jakbym się na roczny macierzyński zdecydowała.
Poprzednią pracę też miałam poza miejscem zamieszkania i nie mogłam mieć w niej komórki, a mimo to wróciłam po macierzyńskim i było ok. Mogłam godzinę szybciej wychodzić ze względu na karmienie, ale że dojeżdżałam z mężem samochodem to nie opłacało mi się to finansowo.

Hey;-)
Ja jak zwykle po poradę;-)
Powiedźcie mi jak podajecie kaszkę? do butelki czy z miseczki? Bo ja chce podawać na razie z butelki i nie wiem ile mam jej sypać na 130ml? I od czego zacząć rozszerzanie diety? Od warzyw czy od kaszek? Ja na razię będę jej dawać słoiczki bo pediatra z racji alergii powiedział że jeśli nie mam zaufanego źródła warzyw (bez oprysków) to lepiej podawać słoiczki. Mi dopiero rosną warzywka więc na razie jesteśmy skazani na słoiki. Kazała nam też wprowadzić gluten. Jak myślicie mogę go dodać do gotowego obiadku? A jeśli tak to czy któraś mogła by mi napisać w jakich poroporcjach to zrobić?
Przepraszam że tak męczę ale jestem tak podekscytowana tym karmieniem że szok!
Z góry dziękuję za odpowiedzi:-)
Pozdrawiam
ja kaszkę daję na gęsto łyżeczką. Rozszerzanie diety zaczęłam od warzywek bo kaszka jest bardzo słodka, od kiedy Franek poznał smak kaszki i deserków warzywa je bardzo słabo :(
gluten możesz dodawać do gotowych słoiczków. Ja robiłam tak że kupiłam kaszkę mannę mleczną i dodawałam ją do słoiczków z deserkami :) Początkowo dawałam po łyżeczce a potem zwiększałam ilość.
 
Dziewczyny, zegnam sie ostatecznie z forum. Dziekuje Wam za cale to ogromne wsparcie, ktore od Was nie raz otrzymalam:) 3majcie sie zdrowo a Wasze malenstwa niech dostarczaja Wam samych usmiechow!
 
Mamy karmiące MM - chciałam dzisiaj kupić mleko, ale zniechęciła mnie informacja na opakowaniu - że dziecko 4-5 miesięcy powinno zjadać 210ml - moj Antek mojego mleka odciągniętego nigdy nie zjadł więcej nić 150ml To jak ja mam mu to mleko przygotowywać? Czy może to MM jest mniej "treściwe" i maluch wtedy zjada więcej? Już pomijam fakt, że Antek je co 2-2,5 godziny... nawet kaszka go na dłużej nie przetrzyma...

Puki co doję się 2-3 razy dziennie ;/



Poli, ale czemu odchodzisz? Chyba nie z mojego powodu? Jak tak to przepraszam...
 
gnidka ale każde dziecko inne. zresztą nie wiem czy na polskich mm tak samo pisze bo jak patrzyłam na polskie schematy to trochę inaczej to wyglądało. u nas Julek z reguły te 210 wypija, ale kuzyna syn 4 miesiące starszy wypija mniej... dużo mniej
no i my po tych 210 mamy min 4 godz spokoju... no więc jak Antek je mniej to częściej więc się wyrównuje :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gnidka Szymon zjada od 150-180 co 4 godz, tylko na noc 210 wciaga. Tak ze nie sugeruj sie tym co jest napisane za bardzo:-)

Chyba doszlam dlaczego moje dziecko takie niespokojne ostatnio w nocy, i mysle ze ani obiadki ani kleik nie ma z tym zbyt duzo wspolnego. Wczoraj zauwazylam, ze na dolnych dziaselkach Szymus ma dwie kreseczki, nie sa jeszcze biale ale taka jakby cieniutka blonka, wiec chyba to moze byc powodem jego zachowania? Ostatnio gryzie wszystko co mu wpadnie w lapki i slini sie na potege. Mysle ze to zabki, ale moze sie myle...
 
Do góry