reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński,L4 a działalność gospodarcza

Dołączył(a)
16 Maj 2011
Postów
1
Od równo roku prowadzę działalność-ZUS ulgowy.Wiem ze przy takiej składce nie mam co liczyć na jakiekolwiek pieniadze.Jestem w 21 tyg ciąży-termin porodu 26 wrzesień.
Pod koniec ciąży i przez pierwsze miesiące po porodzie nie dam rady pracować czyli prowadzić działalności a perspektywa zostania bez żadnych środków jest fatalna.

Chciałabym zwiększyć składkę chorobową,czy muszę zrezygnować z ulgowego Zusu?Czy wystarczy zwiększyć tylko składkę chorobową?
Wiem że L4 i macierzyński są liczone ze średniej-12miesięcy.Wiem też że mogę zawiesić składkę chorobową na miesiąc,podnieść ją i wtedy liczy się tylko ta nowa,ale L4 nie przysługuje przez 3 miesiące?

Jakie byłoby dla mnie najkorzystniejsze rozwiązanie,tak żeby dostawać na macierzyńskim przynajmniej 1500-2000zł?I żeby ZUS się nie czepiał :)
 
reklama
Proszę poszperać na forum, bo kilka miesięcy temu był bardzo obszerny wątek na ten temat. Znajdzie Pani w nim odpowiedzi na wszystkie zadane w poście pytania. W razie kolejnych pytań, zapraszam.
 
Do góry