reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

reklama
CorrineTymek nadal ma 6 zębów ale przebijają Mu się trójki u góry , prawa wyskoczy lada dzień chyba...a na dole dziąsła ma rozpulchnione trochę więc przed roczkiem powinny być☺
Sypia w śpiworku i różnie czasami w pajacach a czasami w takich rampersach bez stopek.Jak śpi w pajacu to mu nie dopinam spiworka...jakoś mam wrażenie, że Mu za ciepło. Może przez to , że mam strasznie ciepłe mieszkanie i mimowietrzenia temp w pokoju mam 22°C w nocy w porywach 21 czasami się zdarzy.
Nie wiem czg przez te zęby ale maly potwornie gryzie eszystkich i wszystko zaciska zeby i ciagnie .pianka na podloge jest niebezpieczna już mu wyciagalam z buzi ją, śliniak odgryzl też, nitkebz recznika wyszarpal i liże podłogę a ja mam psa i ciezko cały czas z mopwm latać a on jeszcze sie nie przemoeszcza sam ....troche sie poprzesuwa ale wstaje za to nagminnie cały czas i uwielbia odchylac glowe do tylu i spadać na plecy. Generalnie pcha fo buzi wszystko oprócz jedzenia.już dwa razy mega mi sie zadlawił że palce do gardla musialam mu dać ...jestem tym przerazona.

Zdjęcie uzębienia ☺czapka byla tylko mierzona , nie zakladam po kąpieli jakby ktoś pytał.
 

Załączniki

  • 20160215_212503.jpg
    20160215_212503.jpg
    553,6 KB · Wyświetleń: 51
Migotka, no właśnie o to mi chodziło z tym ubraniem do spania. Właśnie też się zastanawiałam czy mu rampersa do śpiworka nie ubrać, przetestuję. Tymek nie ma zimnych stópek później ? ja też mam dość ciepłe mieszkanie, pomimo tego, iż właściwie prawie w ogóle go nie grzejemy. Niezłe masz przejścia z Tymkiem - spadanie na plecy to musi być koszmar.
Gratuluję pięknego uzębienia :) Aleks też wszystko i wszystkich gryzie, na szczęście jeszcze nie wpadł na to, że z podłogi coś można zjeść :) nie wiem czy to jeszcze przed nim czy ten etap go ominie :D Za to koszmarnie gryzie zęby!! tak, że ja mam ciarki. To jest okropny dźwięk! staram się nie zwracać na to uwagi, żeby nie widział reakcji, tylko odwracam jego uwagę zabawą itp. Mam nadzieję, że mu to przejdzie.
Kupiłam mu pastę do zębów i szorujemy je, ale na początku dawał się myć, a teraz wszystko musi sam. Dziś również spróbuję odwrócić wieczorny rytuał, czyli najpierw jedzenie, potem mycie. Chociaż nie wiem jaki w tym sens, skoro w nocy i tak jeszcze dwa razy je.
 
Sprawdzalak kilka razy i nie ma zimnych nóżek. W spiochach i spiworku zawsze ma strasznie ciepłe ,przegrzane w moim odczuciu , dlatego mu wentylacje zostawiam i nie dopinam spiworka. Corrine sorawdz może nie będzie Mu zimno .
No masakra z tym rzucaniem sie na plecy dziś walnął głową na szczęście na pianke ale sie popłakał...może sie nauczy s jak nie to pomyślę o tym kasku
Ja wlasnie cos sie nie moge zabrac za te zęby jego, szczotkuje ale nie codziennie.zazwyczaj mąż go kąpie a ja ogarniam dom i starszego ale od dziś się biore za zebiska☺
Corrine jak gryzie zęby w sensnie , że zgrzyta....? ☺
 
My mamy dwa zęby i po kompanii jak mu pampersa wkladam to najpierw moment ja szcotkuje a później mu szczoteczek daje i on ja gryzie. Przynajmniej zajęty jest a ja mogę spokojnie pupe posmarowac i pieluche założyć. :) Oczywiście szczoteczka jest z pasta żeby smakowala. Pasta bez fluoru
 
Migotka, zgrzyta, gryzie, nie wiem jak to określić :D przekrzywia szczękę i gryzie sobie jednego zęba... Stuka po prostu o niego. Nie robi tego w nocy, więc nie jest to ze stresu, tylko w ciągu dnia. Uznaje to po prostu za świetną zabawę.. A dźwięk jest taki, że ja mam ochotę uszy zatkać. Pojawiły mu się również białe plamki na górnych jedynkach.. Już się dopytywałam u dentysty, na razie jest ok. Czasem tak bywa.
asiaf, u mnie nie ma szans żeby mi oddał szczoteczkę :D kiedyś tak, ja mu myłam i był wniebowzięty, a teraz robi się z niego zosia samosia i on musi sam. Zawsze siedzimy sobie na podłodze w łazience i ja biorę szczotkę do zębów (swoją), jemu też daję i myjemy każde swoje zęby :) pastę kupiłam ekologiczną również bez fluoru. Rano przed myciem ząbków sadzam go również na nocnik :)
Od wczoraj zauważyłam, że nie chce mojego mleka w ciągu dnia :( rano je jeszcze trochę, a potem nie ma szans. Nie wiem co mu się odwidziało :( chyba chce być taki dorosły jak my i jeść z nami.. Na szczęście po południu i wieczorem nie ma problemu z jedzeniem. Przynajmniej na razie. Z jednej strony dobrze, że się rozwijają te nasze dzieci, a z drugiej smutne, że tak szybko rosną :p
 
reklama
Corrine i jak tam u Was z tym karmieniem się ? Zjada z cyca w ciagu dnis czy odrzucił już? Tymek niestety z jedzeniem kiepsko nawet owoców ostatnio nie bardzo no ale walczymy. Nadal mm nie chce a od jutra dostanie jogurt naturalny bo tego j3szcze nie mial.
No i w reszcie dziś jest po chrzcinach☺☺
 
Do góry