reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

Dzieki za przyjecie :-) usypianie Na noc jest inne niz Na drzemki, na lezaco, w lozeczku dostawionym do naszego lozka Kevin pije mleczko czy tez ssie tylko sobie I Sam przestaje jak juz prawie spi, odwraca sie na drugi bok I spi Sam.tylko czesto sie budzi ale spi sam, tuz obok mnie. W dzien troche bardziej marudzi przed zasnieciem I czesciej spi mi Na nogach, budzac sie przy odkladaniu, choc czasem sie uda...ech tego powrotu do pracy sie mega boje :-(
 
reklama
Mijaka super chłopak ☺EmEsZet ostatnio dwie moje sąsiadki jedna 40 druga 41 rodzily takze wszystko możliwe ☺
Agnella 2 witamy☺moj też bezsmoczkoqy i antybutelkowy był ale powoli przezwyczajam go do butelki i są efekty .Raczkuje od tygodnia lub dwóch i na stojaco przy meblach acha i ja usypiam Tymka w nosidle albo kima przy cycu albi jest noszony
j musze coś z tym zrobić .....do 4 miesiąca zasypial sam.
A dzis dalam Tymciowi butelke z rurką i załapał więc chyba tak mu bede dawac pic☺
 
Migotka, czemu chcesz nauczyć z butelki ? wszędzie czytam, że smoczki i butelki należy zacząć odstawiać..

Aleks pije normalnie z kubka jak mu trzymam oraz wtedy kiedy chce z kubka 360.
 
Agnella, my też jesteśmy chustowe. I tez rodzicielstwo mocno mnie doświadcza. Choć przyznam że od miesiąca jest troszkę lepiej. A trzy ostatnie noce były z tylko jedną pobudka co dla mnie jest istnym cudem. Ale to dlatego ze wyeliminowalam popołudniowe spanie. W ciągu dnia usypiam w kółkowej. Jest po prostu szybciej.
Ale chyba najważniejsze jest to by próbować. Nieustannie.

Z innej beczki. Kupuje płatki jaglane, gotuje na wodzie, dodaje banana i jest to hit na drugie śniadanie. Dobra alternatywa dla tych rozpychajacych kaszek.

Corrine, super, zaczyna się chodzenie. Teraz zacznie się ból pleców ;)
 
Ja tez staram się wywalic Piotrkowi druga drzemke bo juz chodził spać o 22. Oczywiście ma mega kryzys kolo 18-19 ale wtedy go pakuje w chustę i odpoczywa trochę. Młody mi w chuście nigdy nie zasnął wiec do usupiania się chusta nie nadaje u nas :)
 
Cześć agnella! Nareszcie ktoś totalnie mojego "wyznania" :p U nas bardzo podobnie to wszystko wygląda. Chociaż Kuba nie jest aż tak wymagający, na spokojnie mogę go już odłożyć do łóżeczka i śpi sam. Ale w ciągu dnia usypia tylko w chuście. Moja mama za to po prostu się z nim buja i nuci i też daje radę go uśpić, więc to jak dziecko zasypia zależy też od tego, kto z nim akurat jest.

Kuba też już wstaje i tupta przy meblach, ostatnio z zamiłowaniem wspina się na wszystko, także wszystkie pudełka i kartony muszą być pod kluczem. Najgorsze są guzy, które co chwila sobie nabija, jak tylko jeden zejdzie, to pojawia się drugi :(

Ja na śniadanie gotuję często płatki owsiane, orkiszowe, jaglane, ryżowe i dodaję owoców. Rewelacja, zajadamy się razem, co Kubie też odpowiada, bo mama je to samo co on ;)
 
Corrine dobre pytanie , nie zastanawialam sie nad tym że za chwile bede chciaka butelki wywalic......chyba zostane przy podaniu mleka z kubka z rurką a normalnie z "doroslego"też ladnie pijje oczywiscie Mu trzymam kubeczek....dobra wywalam butle☺w sensie smoka☺dzięki dobra kobieto hihia co do kubka 360 to ja mam złe doswiadczenie mialam i lalo sie z niego .. .chyba, że felerny jakis trafilam.
Asiaf a jak żłobek chodzi Piotruś?
 
Mikołaj nie chce pić za bardzo z kubka niekapka. Chociaż dziś troche się napił, musiał być bardzo spragniony ;)
Wkladalam go do fotelika 9-18kg, ale wydaje mi się że jest jeszcze za mały, wzrostem. Więc wracamy do małego i za miesiąc znowu spróbuje.
Powiem Wam że w nocy, od kiedy Mikiego odstawiłam, jest super. Właściwie gdyby nie to że ma zapchany nos i problemy z oddychaniem, to w ogóle by się nie budził. A tak to raz się obudzi, trzeba mu wyczyścić i odłożyć do łóżeczka, chwilę rękę potrzymać na głowie i śpi. Niestety jak się obudzi o 6 to już nie ma spania.
Nie chciałam mu dawać w nocy mm, bo balam się żeby nie było jak u mnie w rodzinie. Mały zaraz kończy 2 lata i od urodzenia do teraz budzi się co najmniej 2 razy w nocy i trzeba mu robić mleko z kaszka, inaczej nie zaśnie, drze się..masakra.
W ciągu dnia zasypia albo na spacerze w wózku albo w Tuli. Pracujemy nad zasypianiem w łóżeczku, coraz lepiej idzie.
Gorzej z moja Majką, byliśmy u laryngologa z jej przewlekłym kaszlem i zobaczyła że na powiększony trzeci migdał. Na razie obserwujemy. Mam nadzieję że nie trzeba będzie usuwać..
Mikołaj zaczyna szalec, już widzę że lekko nie będzie. Wspina się na wszystko. Ostatnio zaczął wstawać przy hulajnodze Majki, łapie się za rączki i sobie chodzi. Wchodzi na krzesełko, zaczyna sięgać do stołu i ściągać rzeczy. I szarpie mnie za włosy. Dziś wyrwał ich całą garść. A dopiero co przestały mi hurtowo wypadac..eh
Witaj agnella! :)
 
reklama
Migotka, polecam się :p z tego 360 (mam Lovi) jak Aleks walnie lub potrząsa to też kapie, nie ma rady na to chyba. Ale jeśli widzę, że rzuca i się bawi to mu zabieram, a tak to stoi sobie gdzieś tam na podłodze w zasięgu ręki. Co jakiś czas jak zapomina jak się pije to mu pokazuję, udaję, że piję z jego kubka :) a i nalewam sporo wody do środka, ponieważ Aleks niewiele jeszcze przechyla ten kubek, a jak mało przechyli a mało jest wody i nie leci to się wścieka i zniechęca.

Maju, plecy już mnie bolą, to co to dopiero będzie... My na śniadanko też zamiennie z kanapkami, jajecznicą, jemy płatki z owocami. Dziś były jęczmienne z bananem pokrojonym w półplastry. Wcina aż miło :)

em-es-zet - próbowałaś "normalnych" płatków typu właśnie jaglane, owsiane, jęczmienne ? ja mam tylko dwie kaszki Holle pszenną i jaglaną i używam ich właściwie tylko do zagęszczania niektórych posiłków.

U mnie Aleks chyba sam sobie redukuje drzemki. Od kilku dni kompletnie mi się przestawił, poza porannym półgodzinnym dosypianiem idzie spać dopiero około 12 na ponad 2h i potem już nie śpi do spania wieczornego. Pod koniec również już jest mocno marudny i trzeba go trochę ponosić żeby odpoczął.

Efka, spróbuj może z 360. Niekapki na dłuższą metę chyba są odradzane... Też nie mogę Aleksa oduczyć szarpania za włosy, masakra z tym jest. Trzymam kciuki za córeczkę :)
 
Do góry