reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Świetny! I jaka cena!!
Olo, współczuję Ci bardzo tego bólu, pamiętam że przy pierwszym też cierpiałam nieziemsko... Ta poradnia laktacyjna to niegłupi pomysł, bo na bank coś skoryguje położna i Maryś będzie głębiej chwytać. Pilnuj tylko żeby zastój się nie zrobił ( ja miałam właśnie z tego powodu, że z bólu podświadomie odciągałam moment karmienia). Uwierz mi na słowo, że całkiem niedługo będziesz uwielbiała kp
 
reklama
Tak, poradnia laktacyjna bardzo pomaga nawet psychicznie.
Ja niestety mam 3 dziecko i z jedna piersią taki sam problem za każdym razem. :-(
Ale jeszcze trochę i będzie pięknie - i ta malutka rączka, którą maluszek kładzie na górze piersi....
 
No ten Twój mąż Karlik!!! Prorok czy co? Już niech on lepiej nie kracze, będzie dobrze! Musi być! Hmmm, a dlaczego nie można zasugerować lekarzowi, że źle robi? Jeśli tylko masz wątpliwości to wal śmiało! Przecież to nie podstawówka i nikt się nie obrazi, a jeśli nawet to cóż... Zdrowie małego najważniejsze, nie zwracaj uwagi na fochy personelu. I nie kumam dlaczego położna nie może Ci powiedzieć co Karolek dostaje- jako matka masz prawo do pełnej informacji medycznej. Może podejdź sama do lekarza i zapytaj?
 
Weźcie mnie nie przerażajcie, bo zaczynam się bać karmić piersią! :)



@Karlik - ja wzięłam S-kę.
Weszłam w nią nawet teraz z brzuchem, ale nie leżało komfortowo. :p
Natomiast zależało mi, by zobaczyć, jak wyglądają na tyłku.
Wzięłabym XS, ale nie wiem, jak z biustem będzie, a on jest fajny, lekko luźny i S będzie na lato optymalne, bo i brzuch spokojnie schowa. :]

Za dwa dni Dzień Dziecka.
Syn dostał już prezenty tydzień temu, bo to sprzętowe rzeczy do grania w gry poszły :p, ale pomyślałam, że fajnie, gdyby jednak dostał jakiś drobiazg i ostatecznie kupiłam mu -> gacie. :D
Fajowe bokserki w trzypaku, a co.
I Śmiejżelki. :p

Nawet, gdybym wyskoczyła na porodówkę, to paczuszkę dostanie. ;)
 
Jestem dzielna i dostawiam mala do piersi. Tylko szybko przysypia i całego ssania jest raptem 10 minut, wiec chyba troche mało. Wiem, ze bede uwielbiala kp, bo mimo bolu sprawia mi rafosc to, ze moj organizm sam produkuje jedzenie dla coreczki :) Jutro idziemy do pediatry jak sie uda, bo sie boje, ze to jej sapanie to cos powaznego..

Karliku, MajaMaj ma racje - masz prawo wiedziec, co dostaje Karolek, wiec atakuj tam kogo trzeba.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Olo - dzieci właśnie tak sapią jak jedzą :-) naprawdę jak parowozy i wzdychają.
waraai - gdzie Ty z tym swoim murzyńskim tyłkiem a gdzie ja.... ja to w S wejde ale biust mi się chyba nie zmieści.. nie mam tu centymetra...
MajMaj - podejdę do lekarza na nocnej zmianie, teraz nie widziałam, żeby się na tym piętrze kręcił.

moje panny miały dostać od Karolka po lalce Lalalla Link do: Lalka taka jak Ty – ponadczasowa zabawka dla dziewczynki od La Lalla no i jedna pojechała dziś nad morze więc dostała awansem, druga miała dostać od brata ale... mąż nie sprzątnął pudełka tej młodszej z auta i wtopa :-) No ale nic to - tez dostanie awansem.
Chyba przyjedzie teściowa bo mój mąż nie wyrabia... a do mnie dojadą może w sobotę....

burza straszna
 
Ostatnia edycja:
Dziś u mnie dzień na wariackich papierach bo mama moja musiała migusiem wracać do siebie więc raz, że trzeba było jej transport na Dworzec Zachodni skołować, dwa, że zostałam z Dominikiem sama. Więc tylko podczytuję Was dzisiaj z doskoku. Teraz Młody śpi, mąż wrócił z pracy, obiadokolacja w piekarniki, więc mam chwilę oddechu.

@Karlik - straszna ta Twoja współlokatorka. Popieram dziewczyny - poproś o zmianę pokoju dla siebie lub dla niej. Na pewno coś da się zrobić w tej sprawie.
Co do rozmowy z lekarzem o antybiotyku Karola.. sama wiem z doświadczenia, że lekarze różnie przyjmują tego typu uwagi. Jeden jest taki, że porozmawia z Tobą jak równy z równym, a inny strzeli focha i będzie Ci później robił pod górkę. Musisz wybadać swojego pediatrę i jakoś delikatnie zasugerować. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest zdrowie Karola i jeśli będziesz musiała walczyć o zmianę leku to walcz bez skrupułów!
No ale Ty sobie poradzisz. Silna i dzielna dziewczyna jesteś!

@Olo32 - mnie Dominik jedną pierś pogryzł i do dziś się do końca nie zagoiła, ale jakoś zagryzam wargi i dajemy radę. Jak go przystawiam spod pachy (wcześniej zawsze karmiliśmy się z pozycji krzyżowej) to jakoś nie podrażnia tej rany i mniej mnie boli. Spróbujcie może z Marysią zmienić pozycję na taką kompletnie w drugą stronę. W poradni też na pewno Wam pomogą fachowo.
 
Karlik współczucia ja też ba początku leżałam z dziewczyną u której były pielgrzymki miała gości od 8 rano do 22 nie było nawet jak wierzyć rany a gdy do mnie ktoś przychodził to zakrywala głowę poduszka ze idzie spać a teściowa bawiła jej dziecko masakra myślałam że oszaleje dopiero później dali mi izokatke i był spokój zazdroscilam osobom które 3, 4 dni i do domu
 
U nas przy kazdej pozycji boli, ale przyszla dostawa z apteki gemini - lansinoh pomaga. Brodawki nadal bola, ale jest lepiej.

Z ciekawostek: koncze karmienie, tule sie z mala i czuje gaz. Okazuje sie, ze na całym osiedlu sie ulatnia. Siedzimy z Mary w aucie na parkingu, wszyscy mieszkancy z domow powychodzili. Przyjechalo pogotowie gazowe i straz pozarna i sprawdzaja o co kaman...

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
O żesz! Dobrze, że taki przyjemny, ciepły wieczór, w styczniu byłoby słabo, nie?
Karlik, a jak tam po burzy? W tv mówili, że było ostro!
 
Do góry