reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Troche lepiej jest sa noce ze sie budzi co 3 godziny zje i spi dalej ale szczerze mowiac to malo jest takich nocy. Juz nie robi tyle kupek co na poczatku to tez mniej przebierania w nocy :-) nie powiedziane ze u Ciebie tez tak zostanie. Moze malutka sie szybciej uspokoi i unormuje tryb dnia :-)
 
reklama
Dziewczyny wspolczuje wam tych meczacych nocy i dni
Moj synek w ciagu dnia spi po trzy cztery godziny raz spal piec godzin to myslalam ze cos mu sie stalo ale wszystko bylo ok. Mleko je co cztery godziny po 150ml ma 4,5 miesiaca i wazy 9kg
 
Mój syn sam się zabawi, gryzie wszystko. Tylko jak bąki atakują to pręży się, wygina, kopie i bardzo płacze. Dzisiaj w nocy od 23:19 do 2... wstawałam i masowałam brzuszek jak zaczynał popiskiwać, kopać.
teraz miał drzemkę 22minuty.

je 3 razy po 120ml i 3 razy po 150ml. Waży 6500g i ma 4miesiące i 10dni.

czekam na wyniki krwi w kierunku alergii na składniki mleka. Miały być po 10dniach roboczych a sie okazało że czeka sie 3tygodnie :( moze cos nam rozjaśnią. Dzisiaj zrobiłam jeszcze badanie ogólne kału i wyniki za 5-7dni roboczych.
masakra. Nawet mlekozastępczy Nutramigen LGG 1 ani Puramino nie pomaga :(
 
Ja miałam tylko w pierwszym miesiącu ciężko z synem. Dużo płakał mało spał,w nocy co godz-dwie pobudka na karmienie. W drugim miesiącu jakby lepiej A w trzecim pod koniec już jest dużo lepiej.poyrafi sie bawić,rozgląda. Oczywiście jest bardzo wymagający dalej bo sam sobą zająć się nie może i ciągle muszę albo zmieniać miejsce, pozycję albo nosić, wozić. W nocy 2-3 karmienia Ale już prawie przesyłka 11 godz.z przerwami. W dzień nie śpi prawie wcale.2,-3 drzemki 20 min.
Najważniejsze dla mnie to to że mało płacze. Daje tylko sygnał że się znudził i tyle.
Co do kryzysu miesiąc 3go to coś chyba jest w tym.nie chciał jeść,szarpać pierś tylko w nocy na spiocha jadł. Teraz chętny zawsze.. dzieciom się to szybko zmienia :)
My już przechodzimy na spacerowke ;(( już wyroslismy z gondoli;( 8,5 kg i wypełniamy ją cala;(
 
Ja wam dziewczyny współczuje. Na szczęście nasza malutka mając 3,5 miesiąca sama sie zabawia, ale mieto zostawiam jej cały czas samej, vo z nią też.pogaduje się, śpiewamy, ćwiczymy. Całe noce przespi, a i w ciagu dnia fajnie śpi, nawet 2-3 godz. Chociaż pon i wt to ciężko było. Przygląda się swoim raczkom, gaworzy, śmieje się, łapie grzechotki, pieluszki. Jedynie co, to jeszcze się nie przewraca, no ale każde dziecko jest inne. Na wszystko przyjdzie czas.
Razem nawet mylysmy wczoraj nasze autko. Zjadla sobie o 18.00, o 19 poszłyśmy myć samochód i sobie zasnela i tak spała do 6.00 rano, zjadla i falej spała do 9.00.
W czwartek zdjeto malej gips wczoraj byłyśmy na.kontroli i lekarz powiedział, że przez tydzien mam masować stopki i zobaczymy. Kolejna kontrola za tydzień. Zobaczmy, co nam powie.
Dziś tata ma urodzinki, to zaraz jedziemy na grilla, a jutro na obiadek i kawkę. Dobra lecę, bo się nie wyrobimy :p
 
Moj syn tez dużo "gada", śmieje się, trzyma zabawki, wkłada do buzi, gryzie pieluchę, łapie się za kolana i stopy. Na prawy bok tylko się przekręca.
Nawet częściej a krócej leży na brzuszku, unosi wysoko głowę, odrywa łokcie od podłoża. :)
 
Serwus kobietki i ostatni tydzień wakacji się został :unsure:Znów się zacznie do szkoły szykowanie,wstawanie, śniadanie i ciągłe pytania masz coś zadane. My jeszcze chłopakom nic nie kupiliśmy trzeba bedzie się zebrać i ruszyć do sklepu. Całe szczęście że tych gadżetów do szkoły wszędzie pełno :)
 
My się szyjujemy do przedszkola i jesieni. Dziś też na zakupach, bo i jednej i drugie coś trzeba kupić. Jedynie muszę iść dac spodnie do skrócenia i byty zmienne do przedszkola jeszcze kupić. Dziś mam zebranie w przedszkolu, to się podowiaduje jeszcze co i jak. Wakacje tak szybko minęły... Zacznie się ubieranie, wstawianie i inna organizacja... No ale taka kolej rzeczy
 
reklama
U nas nawet nie myslimy o początku roku szkolnego. Starsza konczy dzis 15 miesiecy a junior 3 miesiące. Kolki biedaka dalej męczą, i na dodatek ida mu dolne jedynki juz widac dwie kreseczki. Poprostu jestem w szoku, ze tak wczesnie. Wec Bartek marudny a Zuza chce rozniesc dom. Wogole najchetniej to cale dnie by spedzala na polu.
 
Do góry