reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Cześć dziewczyny.
Jestem z wami od początku…
Nie wszystkie wiedza ale jestem z Anglii.
Niestety w poniedziałek wylądowałam na szpitalu i zaczął się poród. Nie dało się nic zrobić. Mój malutki synek umarl nam na rękach. Był za malutki żeby go uratować. Nie potrafię opisać tego co dzieje się w moim sercu 😭 proszę was o modlitwę za mojego malutkiego Gabrysia który jest już w gronie aniołków.
[*]
Niestety musimy się pożegnać. Życzę wam powodzenia z całego serduszka 💗

Lady loka pozwolę sobie Napisać do ciebie na priv.
Okropnie mi przykro, to niesprawiedliwe:(( dużo sił dla Ciebie
 
reklama
Hej dziewczyny :)
Pytanie, zaczęłam 18tc jutro mam wizytę u mojego ginekologa. Czy to on musi mi dać skierowanie na badania połówkowe i je trzeba zrobić w szpitalu czy jak to wyglada? Przepraszam, ale jestem zielona i to moja pierwsza ciąża. Badania prenatalne I trymestru robił mi on. Jak pytałam o płeć to mówił, że w 18tc i teraz nie wiem czy jutro się nastawić czy coś mi już zdradzi czy po prostu wizyta kontrolna i stad mnie skieruje na połowkowe i tak się dowiem jaka płeć?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 
Hej dziewczyny :)
Pytanie, zaczęłam 18tc jutro mam wizytę u mojego ginekologa. Czy to on musi mi dać skierowanie na badania połówkowe i je trzeba zrobić w szpitalu czy jak to wyglada? Przepraszam, ale jestem zielona i to moja pierwsza ciąża. Badania prenatalne I trymestru robił mi on. Jak pytałam o płeć to mówił, że w 18tc i teraz nie wiem czy jutro się nastawić czy coś mi już zdradzi czy po prostu wizyta kontrolna i stad mnie skieruje na połowkowe i tak się dowiem jaka płeć?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pewnie on sam Ci zrobi na dodatkowej wizycie. Po prostu go o to zapytaj. Jutro raczej nue zrobi, bo to jeszcze ciut za wcześnie, ale tak za 2 tygodnie już będzie ok.
 
Pewnie on sam Ci zrobi na dodatkowej wizycie. Po prostu go o to zapytaj. Jutro raczej nue zrobi, bo to jeszcze ciut za wcześnie, ale tak za 2 tygodnie już będzie ok.
Tzn wiem, że to się robi między 18-22 i najlepiej ogólnie po 20tc tylko nic mi o połówkowych nie mówił jeszcze a byłam ostatnio miesiąc temu i chodzę na NFZ. Lekarz też lekko starszy nie ma super sprzetu dlatego pytanie po prostu czy te połówkowe robi lekarz prowadzacy czy on daje skierowanie i ja muszę sama się gdzieś zapisać. Faktycznie jutro wszystko popytam, ale im blizej wizyty tym człowiek wiecej mysli :)
 
Tzn wiem, że to się robi między 18-22 i najlepiej ogólnie po 20tc tylko nic mi o połówkowych nie mówił jeszcze a byłam ostatnio miesiąc temu i chodzę na NFZ. Lekarz też lekko starszy nie ma super sprzetu dlatego pytanie po prostu czy te połówkowe robi lekarz prowadzacy czy on daje skierowanie i ja muszę sama się gdzieś zapisać. Faktycznie jutro wszystko popytam, ale im blizej wizyty tym człowiek wiecej mysli :)
Zapytaj :) może Ci zrobic sam, a może powiedzieć, żebyś zrobiła w innym miejscu. Co do szpitala, to nie wiem czy tam robią, czy nie lepiej gdzieś prywatnie :) ale skoro USG 1 trymestru u niego robiłaś to z 2 nie powinno być problemu.
 
Tzn wiem, że to się robi między 18-22 i najlepiej ogólnie po 20tc tylko nic mi o połówkowych nie mówił jeszcze a byłam ostatnio miesiąc temu i chodzę na NFZ. Lekarz też lekko starszy nie ma super sprzetu dlatego pytanie po prostu czy te połówkowe robi lekarz prowadzacy czy on daje skierowanie i ja muszę sama się gdzieś zapisać. Faktycznie jutro wszystko popytam, ale im blizej wizyty tym człowiek wiecej mysli :)
Skierowanie dostałam na prenatalne I trymestru, robiłam w szpitalu. To samo skierowanie jest ważne na badania połówkowe, też robię w szpitalu.
Generalnie jeśli nie masz wskazań innych, to raczej lekarz prowadzący zrobi badanie, może Cię też oczywiście skierować gdzie indziej, jeśli np nie ma odpowiedniego sprzętu.
Płeć poznałam jakoś w 12 tc jako prawdopodobną, w 14 tc nie było już wątpliwości, także jak najbardziej u Ciebie już odpowiedni czas, no chyba, że dzidziuś nie będzie współpracował ; )
 
Hej dziewczyny :)
Pytanie, zaczęłam 18tc jutro mam wizytę u mojego ginekologa. Czy to on musi mi dać skierowanie na badania połówkowe i je trzeba zrobić w szpitalu czy jak to wyglada? Przepraszam, ale jestem zielona i to moja pierwsza ciąża. Badania prenatalne I trymestru robił mi on. Jak pytałam o płeć to mówił, że w 18tc i teraz nie wiem czy jutro się nastawić czy coś mi już zdradzi czy po prostu wizyta kontrolna i stad mnie skieruje na połowkowe i tak się dowiem jaka płeć?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Skierowanie na połówkowe na nfz należy się tylko w pewnych kwestiach. Tak to trzeba je robić prywatnie odpłatnie. Jeżeli robił je Ci Twój lekarz na wizycie to upewnij się czy ma certyfikaty do tego :) Jeżeli nie ma tzn ze jest to zwykle usg tylko dłuższe
 
reklama
Tzn wiem, że to się robi między 18-22 i najlepiej ogólnie po 20tc tylko nic mi o połówkowych nie mówił jeszcze a byłam ostatnio miesiąc temu i chodzę na NFZ. Lekarz też lekko starszy nie ma super sprzetu dlatego pytanie po prostu czy te połówkowe robi lekarz prowadzacy czy on daje skierowanie i ja muszę sama się gdzieś zapisać. Faktycznie jutro wszystko popytam, ale im blizej wizyty tym człowiek wiecej mysli :)
Jeśli nie masz wskazan do darmowych badań połówkowych to spokojnie możesz bez żadnego skierowania zapisać się gdzieś prywatnie :) skoro lekarz starszy i ma słabszy sprzęt to osobiście poszłabym gdzie indziej zrobić- to bardzo ważne badanie ;) u mnie to koszt 350 zł :)
 
Do góry