reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Dokładnie, raczej zrobi ci na wizycie, może wspomni o tym jitro. zawsze możesz umówić się sama prywatnie do lekarza, który posiada certyfikat FMF, czyli ma uprawnienia i pewnie wiedzę większą skoro się szkoli... Wybór należy do ciebie 😉
 
reklama
Już wszysto wiem :) mój lekarz zrobi mi te badania tak samo jak prenatalne, więc certyfikaty widocznie ma. Badania mam na 5.01 i wtedy też powiedział, że wszystko na spokojnie plus płeć. Dzisiaj tylko przedłuzenie l4, pytania jak się czuję, badanie sopochwowe zeby sprawdzic jak szyjka jest ustawiona i słuchalismy serduszka i dzidzi kopniaki 😂trochę szkoda, ze dzisiaj płci nie podał no ale dla mnie to nie jest najwazniejsze. Byleby zdrowe ❤️
 
Hej, ja też mam mętlik w głowie po badaniach prenatalnych...
W 12 tc robiono mi USG + test podwójny. Wyniki z krwi dobre, ale przezierność karkowa powyżej normy. Wyliczono ryzyko T21 1:150.
Dwa dni później poszłam na konsultację do mojego lekarza prowadzącego ciążę. Zmierzył przezierność karkową i stwierdził, że według niego jest w normie. Postanowiłam wykonać jeszcze raz badania prenatalne u innego lekarza z certyfikatem FMF. I uwaga.... W 13 tc na USG przezierność karkowa wynosiła 1,5mm (czyli w normie), pobrano mi jeszcze raz krew do testu podwójnego. Wyniki otrzymałam wczoraj i ryzyko T21 wynosi 1:12420. Dwa odmienne wyniki!
Chyba tak jak Ty zdecyduję się na test Nifty, bo nie wiem co o tym myśleć.
Robiłaś te genetyczne z z krwi ?

U mnie oczywiście wynik prawidłowy ;)
 
Robiłaś te genetyczne z z krwi ?

U mnie oczywiście wynik prawidłowy ;)
Super, że u Ciebie wynik prawidłowy! Bardzo się cieszę :)

Po rozmowie z mężem wspólnie podjęliśmy decyzję, że jednak nie będziemy robić tego testu.
Póki co byłam 5 grudnia na kontrolnym USG i wszystko jest w porządku. Wszelkie pomiary mieszczą się w normie, serduszko też ok, pani doktor zdradziła nam płeć dzieciątka - będziemy mieć córeczkę! :)

29 grudnia czekają nas badania połówkowe i mamy nadzieję, że również wszystko będzie dobrze :)
 
A jak tam ogólnie?:) połówkowe już bliżej niż dalej, ja mam za tydzień. Ruchy już czujecie?
Ja mam momentami tak wymęczoną macicę 😅 czuje się taka skopana od środka. No i już czuje jak się schylam czy jak się ruszam, że coś tam siedzi 😁

Ja robiłam test Sanco po prenatalnych :) tak sama dla siebie.
 
A jak tam ogólnie?:) połówkowe już bliżej niż dalej, ja mam za tydzień. Ruchy już czujecie?
Ja mam momentami tak wymęczoną macicę 😅 czuje się taka skopana od środka. No i już czuje jak się schylam czy jak się ruszam, że coś tam siedzi 😁

Ja robiłam test Sanco po prenatalnych :) tak sama dla siebie.
I mnie 29 czekają połówkowe, mam cichą nadzieję, że poznamy płeć bombla ;) ruchy tak od 16-17 tygodnia zaczęłam czuć, strasznie dużo już przytyłam, nie wiem czy to wina zaparć, nie wydaje mi się abym bardzo dużo jadła ;( bardzo źle już się czuję w swoim ciele...
Poza tym ogólne samopoczucie jest ok, a jak wasza waga w ciazy ? U mnie od początku +7 kg ;( ;( ;(
 
Spomojnie, zejdzie po :) ja mam niecałe +3 teraz. Ale fakt, zaparcia robią swoje. Ja jem pestki dyni jak czuję, że jest gorzej. I staram się jeść bardziej płynnie, dużo zup, makaron z sosem, szukam takich dań, po których się nie "przytkam" bo nie mogę mieć zaparć.
 
Ja też mam zaparcia ☹️ Ogólnie samopoczucie okej. Ja mam połówkowe dopiero 5.01 a teraz mi się zaczął 19tc. Ruchy takie solidne, że już wiem że to nie jelita od dokładnie tygodnia 😁 też bym już chciała znać płeć. Niby to nie najważniejsze ale dopóki nie poznam płci to nic nie mogę kupić. Mam na razie wózek, wanienke i fotelik, bo to od brata partnera aięc bardzo się cieszę bo to nie mały byłby wydatek. Chyba jestem jedyna co w 22tc pozna płeć 😭 ja przytyłam niecałw 5kg więc też sporo ale to chyba przez te zaparcia… aż przestałam brać Pregna Plus z żelazem muszę dzis kupić bez żelaza.
 
U mnie już na ostatnim USG w 17+1 było widać :D ale chłopaków można łatwiej wypatrzeć, poprzednio jak mieliśmy dziewczynkę to tak się kręciła na badaniach, że nawet na połówkowych nie było pewności.
 
reklama
U mnie już na ostatnim USG w 17+1 było widać :D ale chłopaków można łatwiej wypatrzeć, poprzednio jak mieliśmy dziewczynkę to tak się kręciła na badaniach, że nawet na połówkowych nie było pewności.
Tylko, że tydzień temu jak byłam to nawet dziezi nie widziłam tylko tak jak wtedy pisałam, serduszko słuchaliśmy i kopniaki i sprawdzał ułozenie szyjki. Jeszcze nigdy nie miałam USG przez brzuch więc zaczynam się zastanawiać czy to normalne. Chodzę na NFZ niby lekarz spoko, pyta, odpowiada ale no nie wiem? Jak tak czytam na forach to mam wrażenie że jestem jakaś do tyłu a przecież 19tc to już dość daleko 😭😅
 
Do góry