reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

Zmijka pierwszy raz spotykam sie z taaaakimi normami. Przeciez nawet dla zdrowych kobiet normy sa nizsze :-o az jestem w szoku. No nic bede musiala wypytac moja diabetolog bo ja mam 92-157-164 i jestem przekonana ze to nieprawidlowa glikemia, ale zobaczymy bo moze faktycznie WHO jakies cuda nowe powymyslala.
 
reklama
Zmijka pierwszy raz spotykam sie z taaaakimi normami. Przeciez nawet dla zdrowych kobiet normy sa nizsze :-o az jestem w szoku. No nic bede musiala wypytac moja diabetolog bo ja mam 92-157-164 i jestem przekonana ze to nieprawidlowa glikemia, ale zobaczymy bo moze faktycznie WHO jakies cuda nowe powymyslala.
Właśnie dopatrzyłam się na moim screenie że to w 2013 roku, więc może to jakieś przestarzałe dane (chociaż takie właśnie normy miałam). Ale sprawdź proszę u lekarki jak będziesz następnym razem i daj znać - co dwie głowy to nie jedna, a może któraś dziewczyna też będzie robić w najbliższym czasie i podzieli się normami :) na jednostki jeszcze trzeba patrzeć bo czasem podają w innych i wtedy już w ogóle zamieszanie
 
Gooskaw a slyszalam ze mialo sie cos zmienic z tymi normami... Nie wiesz czy sie zmienilo?
Ja mialam takie normy przy obciazeniu 75g:
Na czczo do 92, 1h - 180, 2h - 153.
 
Ja na ostatniej wizycie u położnej też 100/60 I powiedziała że w normie...
Dostałam dzisiaj dwie siaty ciuchów ciazowych od szwagierki. Jutro wezmę się ich segregację [emoji57]
Dobrej nocki dziewczyny [emoji847]
 
Gooskaw a slyszalam ze mialo sie cos zmienic z tymi normami... Nie wiesz czy sie zmienilo?
Ja mialam takie normy przy obciazeniu 75g:
Na czczo do 92, 1h - 180, 2h - 153.
Dowiem sie swiezynek - w srode wieczorem, to dam znac. Tez mi sie takie normy przewinely gdzies, ale nie bede sie teraz wypowiadac zeby nie wprowadzac w blad:-) w moim labie norm dla ciezarnych nie ma podanych, a ja nie spytalam... Noo zobaczymy.
 
Dziewczyny dopadł mnie jakiś dół okropny, zaczęłam czytać o ciąży zaśniadowej i schizuję, miałam przecież wtedy to krwawienie, mam plamienia, Boże po co ja to czytałam, dlaczego muszę sobie zawsze coś znaleźć do zmartwień. Wizyta dopiero w piątek, nie wiem jak przeżyję do tego czasu.
 
jest trochę artykułów o tym w necie, np. Link do: Ciąża zaśniadowa - jak ją rozpoznać?
Ja ciągle liczę na to, że u mnie te krwawienie to przez torbiel, która miała 8 cm, a jak trafiłam do szpitala to już jej nie widzieli, i że te plamienia to resztki po tej dużej torbieli, i że miałam już kilka usg, i lekarz widząc dzidzię powiedział, że piękna ciąża. No chyba by coś widzieli, gdyby było nie tak, tylu lekarzy mnie badało. Czasami to się zastanawiam, czy mi jest potrzebny ginekolog, czy bardziej psycholog. Czasami nie umiem sobie poradzić z własnymi lękami, raz jest wszytko ok, mam wiarę i optymizm, a innym razem totalna katastrofa, wszystko jestem w stanie sobie wymyśleć i wmówić.
 
reklama
A jesli wybierałyście ginekologa to kierowałyście sie tym gdzie pracuje w sensie szpitala?? potencjalnego w którym chciałybyście rodzić:)??
Ja chodze prywatnie do pro famili w rzeszowie bo wlasnie tam chce rodzic i wiem ze później nie ma zadnych problemow. Wiadomo tylko ze badania duzo wychodzą. Jak w maju poronilam normalnie mnie przyjeli tam do szpitala na nfz a standard i opoeka w szpitalu jest na wysokim poziomie.
 
Do góry