reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Witajcie Majóweczki:-)
wczoraj nie miałam jak do Was zajrzeć... ale melduję się dziś;-)

Gratulacje nowym zafasolkowanym, witamy na majówkach!
Gratuluję również wizyt u lekarza.

Straciatella, super, że rozmowa już za Tobą i że masz wyrozumiałego szefa. To najważniejsze. Ja jeszcze chyba kilka tyg poczekam i też będę komunikowała wieści:-pna bank kierowniczka będzie wkurzona:angry:

a co u nas? Zjadłam dziś obiadek i jakoś tak mi się zachciało spać, że musiałam się położyć. A jak się obudziłam, to okazało się, że chyba obiad się jednak nie przyjął, bo kiepsko się czuję:-( Któraś z Was już pisała o Rooibosie chyba, ale ja ze swojej strony też polecam. Ponoć dobra "na wszystko" prawie. M.in. na mdłości, problemy żołądkowe, niedobór żelaza, czyli na ciążę jak znalazł. Chyba sobie wypiję szklaneczkę, może na niestrawność mi pomoże.
Rooibos – Czerwonokrzew afrykański • oHerbacie.pl

My jesteśmy na etapie szukania większego samochodu. Wczoraj jeździliśmy oglądać, ale chyba jednak więcej argumentów jest na nie i szukamy dalej... ech może do zimy coś znajdziemy?

ja też już odebrałam wyniki badań krwi. Wygląda na to, że wszystko ok. Toxo ujemne, żadnego zapalenia wątroby, kiły, HIV nie mam. Przeciwciał w krwi też nie mam. Glukoza ok. Tylko morfologia delikatnie poza normami w kilku przypadkach.
Cytomegalii nie robiłam, bo badałam kilka m-cy temu i wyszło, że kiedyś przechodziłam i mam przeciwciała. Też byłam w szoku kiedy to miałam jak poczytałam w Internecie, ale ponoć łatwo pomylić to ze zwykłym przeziębieniem. Takie cuda wyczytałam:-p
Co do morfologii, to moja dr powiedziała, że w ciąży koniecznie co miesiąc. Na początku września na wizycie miałam wyniki lipcowe, to mówiła, że już mogą być nieaktualne.

Co do tych badań jak toxo, cyto, to może lekarze jeszcze Wam wypiszą skierowania? Moja koleżanka na pierwszej wizycie nie dostała, dopiero później. Ale z tego co wiem wielu lekarzy się schytrzyło i każą robić te dwa badania na własny koszt. Ale część przepisuje je na NFZ. Oczywiście od lekarza zależy;-)
 
reklama
Ja herbatką sie relaksuje:tak: Zaraz poszukamy z mężem jakiegoś filmu. Od jutra mąż trzy dni z rzędu będzie pracował od 15 do 2 w nocy więc czekają mnie samotne wieczory:-( Ale najważniejsze, że jest praca:tak: I nie zawsze będzie miał późne zmiany przecież.
Kolorowych snów majóweczki:tak:

CrystalEye
to całe szczęście! Wydaje mi się, że to raczej tylko nadżerka. A ten gin będzie Ci też robił usg? Trzymaj się cieplutko i oby plamienia się już nie pojawiły :*


iwonaimaja jeśli te upławy są białe lub przeźroczyste to nawet jeśli jest ich bardzo dużo nie masz się czym martwić :)
 
Jeeeennnyyyy ale bym zjadła rzodkiewkę !!!!!!!!!!!!!! Niech mi ktoś przyniesie :((((((((((((((((

To na tyle z wieczora. Niedobrze mi...mąż kupił korzeń imbiru. Działa to?
 
Witam z rana

moje dziecie dzisiaj jedzie na wycieczke do Krakowa i ja już się przejmuje czy się gdzies tam nie zgubi mam nadzieje ze te panie wiedza co robia

wstałam dzisiaj i tak fajnie bez zawrotow bez mdlosci ale jestem już po sniadaniu i już mnie mdli:no:
 
cześć dziewczyny
wczoraj byłam u lekarza na pierwszym usg i lekarz pogratulował że wszystko jest ok że dobrze w macicy osadzony bobas ale serduszka nie było widać bo to za wcześnie (5tydz4d) i kazał mi przyjść za dwa tygodnie a przez ten czas brać duphaston 3x1, ponoć po to żeby przyspieszyć rozwój żeby było widać serduszko za dwa tygodnie. Czytałam na różnych forach że dziewczyny brały go jak miały plamienia,skurcze, po poronieniach, na podtrzymanie itd. u mnie nic takiego nie wystąpiło i boję się teraz wziąć ten lek żeby nam nie zaszkodzić. Czy któraś z Was tez miała przepisany ten lek na początku ciąży?
 
agatka91, to w sumie nie lek, a hormon. Jak weźmiesz to na pewno nie zaszkodzi. To się bierze, jak moze być za mało progesteronu produkowanego w ciąży.
 
Dzień doberek :)

Ja od wczoraj wieczora mam zły humor - była u nas moja mam i powiedzieliśmy jej o ciąży . I tak przykro mi sie zrobiło bo zero gratulacjoi, entuzjazmu , czegokolwiek. Troche smutno ale cóż:-(

Agatka
mi też gin przepisał duphastonale ja biorę 1 raz dziennie. Myślę, że nie zaszkodzi, skonsultuj się tylko czy na pewno aż 3 razy dziennie potrzeba, Bo zazwyczaj gin przepisuje 2x dziennie jak nie ma zagrożenia :tak:

A ja umówiłam się do mojego kochanego gina na 11 października do którego chodziłam w poprzedniej ciąży- prywatnie jakieś 300 zł bede musiała wywalić - bedzie bolało ale musze iść do niego i sie uspokoić :-) A później .. zobaczymy
 
Ostatnia edycja:
kurcze dziewczyny czytam was i czytam, i sie tylko zastanawiam czy mnie dobrze prowadzi moja gin :confused: ja na badaniach miałam robioną tylko morfologie, grupę krwi, na skrzep i badanie ogólne moczu, a wy to macie badania za badaniem :szok: i to takie o których pierwsze słyszę.. ja biorę tylko kwas foliowy 5 mg i takie witaminy z calivity dla ciężarnych (oczywiście była konsultacja z gin :-)). Az sie zaczynam martwić, ale gdyby było coś nie tak z kruszynka napewno by mi powiedziała. Dość często macie też wizyty ja kolejną mam opiero 5 listopada.
 
reklama
Skorupka nie martw sie mi gin wogole nie przepisal skierowan na wyniki i sama musialam kombinowac i mam tylko zrobiona morfologie, glukoze,mocz. A tez po wyplacie to zrobie toxo,tsh i ta cytomagelie czy jakos tak bo jak tu poczytalam to sie wystraszylam. Ja biore tylko folik i co ktorys dzien magnez bo wychodze z zalozenia ze w 1 trymestrze to nie potrzeba. A gin tez mi nic nie mowil. Ale gina zienilam i ide teraz do mojego starego to moze cos innego zazadzi. 7.10 sie dowiem.
 
Do góry