reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe przybieranie na wadze

Daga1995

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2020
Postów
194
Ostatnio pisałam posta na temat roszerzania diety, bardzo mi pomogłyście a teraz przychodzę z kolejnym pytaniem.
Bartek 19 czerwca będzie miał 5 miesiący urodzeniowych i teraz ma 3 miesiace korygowane.
Byliśmy wczoraj na szczepieniu i przytył w 10 dni tylko 100 gram, lekarz mówi że to zdecydowanie za mało i że nie wie dlaczego tak jest, wszystkie badanie idealne, żadnych problemów, pije bebilon pepti syneo 1 ale nie zwiększa porcji, chciałam włączyć mu dodatkowe karmienie nocne ale nie chce jeść, już sama nie wiem. Tak przybierał po 300 gram w 10 dni a teraz 100. Myślicie ze to juz ten etap mniejszego przybierania na wadze? Co zrobić by więcej jadł?
 
reklama
Ostatnio pisałam posta na temat roszerzania diety, bardzo mi pomogłyście a teraz przychodzę z kolejnym pytaniem.
Bartek 19 czerwca będzie miał 5 miesiący urodzeniowych i teraz ma 3 miesiace korygowane.
Byliśmy wczoraj na szczepieniu i przytył w 10 dni tylko 100 gram, lekarz mówi że to zdecydowanie za mało i że nie wie dlaczego tak jest, wszystkie badanie idealne, żadnych problemów, pije bebilon pepti syneo 1 ale nie zwiększa porcji, chciałam włączyć mu dodatkowe karmienie nocne ale nie chce jeść, już sama nie wiem. Tak przybierał po 300 gram w 10 dni a teraz 100. Myślicie ze to juz ten etap mniejszego przybierania na wadze? Co zrobić by więcej jadł?
10 dni to krotki czas... Syn wczesniak z hipotrofią, wiez wazony jest od urodzenia praktycznie co tydzien. Zdarzaly sie tygodnie bardzo niskich przyrostów, a następne już standardowych. Czasami tak bywa. Martwilabym sie srednią z miesiąca, a nie pomiarem po 10 dniach. Druga rzecz... Czy wazony na tej samej wadze, o tej samej godzinie, po takim samym jedzeniu i wyproznieniu? Na pewno nie🙂
 
10 dni to krotki czas... Syn wczesniak z hipotrofią, wiez wazony jest od urodzenia praktycznie co tydzien. Zdarzaly sie tygodnie bardzo niskich przyrostów, a następne już standardowych. Czasami tak bywa. Martwilabym sie srednią z miesiąca, a nie pomiarem po 10 dniach. Druga rzecz... Czy wazony na tej samej wadze, o tej samej godzinie, po takim samym jedzeniu i wyproznieniu? Na pewno nie🙂
Bartek urodził się 19 stycznia z wagą 2050 , 17 lutego wyszedł z szpitala z wagą 2600, aktualnie waży 6070, 29 mają ważył 6750, 2 czerwca 6970 a wczoraj 6070
 
10 dni to krotki czas... Syn wczesniak z hipotrofią, wiez wazony jest od urodzenia praktycznie co tydzien. Zdarzaly sie tygodnie bardzo niskich przyrostów, a następne już standardowych. Czasami tak bywa. Martwilabym sie srednią z miesiąca, a nie pomiarem po 10 dniach. Druga rzecz... Czy wazony na tej samej wadze, o tej samej godzinie, po takim samym jedzeniu i wyproznieniu? Na pewno nie🙂
godzina na pewno nie była taka sama ale godzinę po karmieniu i po kupce ( poprzednie ważenie również było godzinę po karmieniu i kupce) sama nie wiem, już lekarze mnie starsza szpitalem bo za mały przyrost ale przy okazji mówią że nie wygląda na niedożywionego, każde badanie krwi, moczu czy wszystkiego innego wychodzi idealnie ale jednak nie podoba się lekarzowi ten przyrost
 
reklama
A no problem w tym że żaden lekarz nie wpisuje nic w siatkę centylowa, ani pediatra ani neonatolog.
Zrób to.sama🙂 Nie przejmowałabym się 100g w 10 dni. Brałabym pod uwagę przyrost miesięczny. Jeśli dziscko je, moczy pieluchy i jest ogolnie radosne, to spokojnie bym czekala i porownywala przysrosty miesięczne. Roswoj dziecka jest zawsze nieharmonijny. Bywają tygodnie, ze przybiera duzo. A bywają, ze nie przybiera a bardzo zmienia się długość. To norma. A trochę w temacie wiem, bo urodziłam syna z wagą na 3 centylu. Teraz jest na 50.
 
Do góry