reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Ja planuję karmić o ile mleczka starczy to do roku ;) Myślałam, że nie dam rady długo karmić jednocześnie studiując dziennie, ale na indywidualnej organizacji studiów zajęcia mam dwa razy w tygodniu. Zobaczymy jak będzie w następnym semestrze. A inne pokarmy zamierzam wprowadzić najwcześniej od 5 miesiąca.
 
reklama
Ja chce i zycze sobie karmienie do roku potem powoli odstawiac jak starsza..(skończyłam karmic w 15 miesiacu)
a co do innych pokarmow..jest jeszcze czas... min. 5 miesiecy na moim milku a potem powoli cos ...od marchewki zaczynajac

Mamy karmiace piersia dajecie glutem po 4 miesiacu tzn.. ten "zastrzyk"?
 
ja słyszałam, że pierwszą porcję glutenu podać najlepiej po ukończeniu 5 a nawet 6 msc. (w 4 miesiacy jeżeli planuje się odstawić od piersi po 6 miesiacu). Ja mam zamiar zrobic troszkę kaszki na moim mleku i dać małemu 2-3 łyżeczki maksymalnie.
 
madziujka ja nie daje glutenu.a trzeba to dawac? i po co w ogole? bo ja o tym nawet nie slyszalam .

ja tez nie bardzo wiem o co chodzi??

tu chodzi o zapobieganiu ewentualnej chorobie trzewnej - celiakii.
Ekspozycję przeprowadza się po 4. i po. 5. miesiącu

Etap I - podawanie niewielkich dawek glutenu jako dodatku do posiłku - 2-3 g produktu glutenowego (np. kaszki manny) na 100 ml posiłku (np. zupki) - po 4. miesiącu niemowlęta karmione piersią i po. 5. miesiącu niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym

Etap II - po 6. miesiącu życia (niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym - zwiększenie ilości glutenu - 6 g produktu glutenowego na 100 ml zupki. Niemowlęta karmione piersią po dwumiesięcznym, pełnym okresie ekspozycji mogą otrzymywać gluten bez ograniczeń).

Etap III - po 9. miesiącu życia - gluten może być podany bez ograniczeń.


Ważna zasada - ekspozycja na gluten powinna trwać pełne 2 miesiące od chwili wprowadzenia.
Wprowadzenie glutenu, Karmienie > Wprowadzenie glutenu
 
HEh, a ja slyszalam, ze wszelkie dodatkowe posilki, u dzieci karmonych sztucznie podaje sie po 4 miesiacu a w przypadku karmieia piersia to po 5 miesiacu. To samo tyczy sie glutenu. No i kto ma racje?
 
koralowa, również słyszałam podobnie.
WHO zaleca urozmaicanie posiłków piersiowym dzieciom po 6m-cu, do szóstego tylko i wyłącznie cycek wystarczy.
 
reklama
Dla mnie te dwie informacje są sprzeczne-należy karmić tylko i wyłącznie piersią do końca 6 miesiąca i nie wprowadzać żadnych pokarmów, a druga od 4 miesiąca dodawać do zupki gluten (przecież zupki można podawać dopiero od 6 miesiąca):baffled: To jaka w końcu jest prawda?:confused:
 
Do góry