reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszki u lekarza

A my byliśmy na kontroli bioderek jak Igi miał6 tygodni. wszystko było bardzo dobrze. Dr powiedziała, że kolejna kontrola nie jest konieczna, chyba że chcemy się upewnić. Ale skoro wy też chodzicie raz to daruję sobie i ja.
 
reklama
My do lekarza idzemy 14-go to jest w najblizsza srode.

clue napisz prosze cos wiecej o tym napieciu Mateuszka, co dokladnie zuwazyla lekarka. Ja mam wlasnie na liscie pytan do pediatry napiecie. Michalek bardzo sztywno trzyma raczki przy ubieraniu czy rozbierniu, nie chce tez prostowac raczek w czasie kapieli kiedy chce mu paszki umyc, chyba ze sie go czyms zabawi albo polaskocze. Nie wiem czy to normalne bo Oliwia bardzo ladnie sie poddawala i nie byla taka sztywna. Zobaczymy czy lekarka zauwazy cos u nas podczas badania, jesli nie to ja zapytam, ale jesli mozez to napisz czy ty cos takiego zauwazylas u Mateuszka. Mam nadzieje ze badania Mateuszka wyjda w porzadku, nie martw sie.
Filwinka jak tam Antos, zapomnial juz o tym zabiegu, przeszly kolki?
aga111 i jak Igus strawil zolty serek?
Antila witaj w klubie kolkowcow, oby medykamnty Ani ulzyly.

Widze ze w PL rutynowo robi sie przeswietlenia bioderek. Tutaj bada pediatra i jesli wedlug pediatry sa ok to nie kieruja na przeswietlenie. A moze warto by te bioderka jednak sprawdzic... zobaczymy co lekarka powie w srode.
 
Dorinka po serze nic nowego Igorkowi nie wyskoczyło. Ale to był jednorazowy wybryk. Nabiału dalej nie jem.
A my wizyte u pediatry i szczepionkę mamy 22 .
 
Dorinka te nasze chłopaki to chyba bliźniaki są jak już zauważyłaś wcześniej ;/

A u mojego podczas badania u beznadziejnej pediatry płakał całą wizytę i był bardzo spięty więc dała skierowanie na usg główki i do neurologa.
Mój przy cysiu się rozluźnia, nie zaciska piąstek i podczas głębokiego snu. Jak śpi na pleckach to bardzo delikatnie nóżki ma odgięte w jedną stronę. Ale może to ja już sobie wymyślam bo schizy dostaję na tym punkcie. W czwartek idę na usg główki a później do neurologa i okaże się. Wiem, że to napięcie u lekarza to mogło byc od płaczu i zdenerwowania małego.
W kąpieli też jest spięty i ogólnie wydaje mi się spięty ale tak jak mówiłam może po prostu sobie wmawiam ;/ przynajmniej mam taką nadzieję.
Nie chcę na razie o tym myślec - staram się go masowac, więcej się z nim bawic i jak najszybciej uspokajac by ograniczyc płacz.
On jest strasznie płaczliwym a raczej rozkrzyczanym maleństwem, ale chyba taka natura. Po cc jak go zobaczyłam na sali operacyjnej to darł się w niebogłosy - nie potrzebował klapsa, a teraz znajomym się urodził chłopczyk i tylko kwęka jak chce cyca a do mojego przylatywała pielęgniarla z końca korytarza bo tak się darł :baffled:
 
filwinka- co wzbudziło twoje niepokoje ze udaliście sie do lekarza?-jak obajawia sie ta przepuklina?
 
Clue dla pocieszenia napiszę że synek mojej przyjaciółki miał zespół napięcia mięśniowego. Tylko jak podnosiło się Piotrusia na rączki to robił się sztywny jak patyk i wyginał sie do tylu. Normalnie jakbym kłodę na rękasz trzymała. Rehabilitowali go przez dobre pół roku, dwa razy w tyg. prywatnie a codziennie w domku ćwiczyli. Treaz Pioter ma ponad rok i śmiga jak szalony. Wogóle nie widac że coś było nie wporządku. Głowa do góry , wszystko będzie dobrze, a może rzeczywiście mały się spina od płaczu, wiesz zawsze lepiej jest sprawdzić . Trzymaj się !!
aga111 u mojego małego z bioderkami jest wszystko ok ale ide 9 lutego sprawdzic jeszcze raz, tak dla pewności.
 
bigU kiedy się urodził miał wodniaczka w prawym jąderku i wiedzieliśmy o tym ale rankiem tego dnia kiedy miał zabieg obudził się z bardzo spuchniętym jąderkiem, i bolało go mocno przy dotyku.
dorinka już jest całkiem dobrze, z małego chłopczyka o smutnym cierpiącym spojrzeniu, stał się pogodnym maluszkiem o bystrych ciekawskich oczkach. W dodatku okazało się że głowną przyczyną kolek są nie tylko podrażnione jelitka, ale również slaza białkowa i po odstawieniu prze ze mnie mleka i wszelkich jego produktów, oraz podawaniu Debridatu dla regulacji pracy jelit, kolka pojawiła się tylko raz ( ale zastanawiam się czy nie wypiłam za dużo kompotu z szuszonych owoców, a przecież działa on przeczyszczająco)
Antila dorinka my robimy też kilka razy dziennie ten masaż na kolki Masaż na kolkę | wideo
A jakieś dwa tygodnie temu oglądałam w tv program o masażu Shantala i też go zaczęliśmy bo ma bardzo dobry wpływa na niemowlęta, może nie tyle na kolki co ogólnie na rozwój dzieciaczków. Masaż Shantala dla dzieci
Masaż Shantala - krok po kroku - EKOdzieciak : Naturalnie ...wybór istnieje!
Przerobiliśmy też już wszystkie mżliwe kropelki, espumisan, sab simplex, bobotic ( ma tyle samo symeticonu co sab simplex) i Gripe water, i prawdą jest że każdemu dziecku pomaga co innego, mimo iż większosć tych kropelek ma tę samą substancję czynną. Pediatra zakazała nam też podawania jakichkolwiek herbatek z koprem włoskim czy innymi ziołami bo powodują one tylko produkcję zwiększonej ilości gazów.
clue, nie martw się, mój Antoś też się napina czasami kiedy go biorę na ręce, w doodatku uwielbia patrzeć w sufit i nasza pediatra powiedziała że to normalne że dziecko sztywnieje kiedy płacze, albo kiedy znudzone daje nam do zrozumienia że chce czego innego niż noszenie na rękach, np. że jest głodne
 
My już po szcepieniu...
Dziewczyny jakie szczepionki podajecie maluchą??
Ja lecę na pentaxim-ie 3w1 mały podobnie jak ostatnio marudny po szczepieniu :dry:
mały skończył 11 tygodni, ale ten czas leci:shocked2:
kolejne szczepienie na początku marca...
 
reklama
My też własnie wróciliśmy ze szczepienia, teraz synuś spi - po karmieniu(bo strasznie płakał przed szczepieniem-chyba z głodu i było przez to troche stresa i głosno w przychodni)
Zaczeliśmy szczepionke infanrix ipv czyli to jest 5lub 6 w 1 (z hip)
Kolejna dawka 26lutego
Macius prawidłowo przybiera -jestem spokojna:-)
 
Do góry