reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Witam się:) u mnie dziś slonecznie w końcu i możemy wyjść na spacer:) mamy dziś druga turę szczepien, ja chyba znoszę je gorzej od Natali. Nie mogę patrzyć jak jej igły wbijaja, tamtym razem ja za nią plakalam.. teraz mam takiego stresa że brzuch mnie boli.. stope masujemy cały czas przy kąpieli i kiedy się da. Czekamy i zobaczymy co dalej będzie.

Michalina moja tak miała jak miała potowki. Wiercila się w nocy, w dzień spala po 20 minut i znów krecenie. Jeśli jej coś wyskoczylo to możliwe że ją swedzi. Posmaruj może witamina A albo sudocremem i udaje się do lekarz może żeby skontrolowal. My meczylismy się z potowkami dlugo, nie mogły zejsc.. smarowalam cieniutko sudocremem to ją tak nie swedzialo w końcu cuda zdzialala lampa BIOPTRON do naswietlania. Cudo. Znikło po kilku dniach.:) swoje rozstepy też mam zamiar naswietlac efekty są ponoc zadowalające:)
Na kilka dolegliwości pomogla:) zastanawiam się też żeby jej tej stopy nie naswietlac, bo jak to jakiś przykurcz mięśnia to może pomoc.

A jak u Was i Maluszkow?:)
 
reklama
Czesc dziewczyny :-)
Michalina moze to i od potowek ale jak moj Filip mial 3 m-ce to tez przechodzilismy maly kryzys, plakal gdy zaczynal jesc, spal po 30-40 min w dzien i dostawal napadow krzyku, ciagle chcial byc na rekach. Przeszlo samo i nie wiem co to bylo. Skok? Nie mam pojecia :no: Tyle, ze my zadnej wysypki nie mielismy. Moze skonsultuj to z pediatra.
Vici mysle, ze to bardzo rozsadne podejscie do rozszerzania diety, tez tak wlasnie zrobie. Sloiki i taka kolejnosc. Dzieki za dobra podpowiedz :tak: Powiedz mi tylko, miesko bedziesz wprowadzac tez w tym miesiacu czy juz w nastepnym( tzn kiedy Raphael skonczy 5)?
Cayoka super taka lampa. Ja bym naswietlala ta nozke jak najczesciej, napewno nie zaszkodzi. A jak po szczepieniu?
Koralikowa nie zasypalo Was?
U nas pomalu i do przodu. Marcheweczka wprowadzona, dziecko utytlane ale przeszczesliwe :-D
Odezwijcie sie co tam u Was.
 
ThirdBird po szczepieniu super, Mała rozmawiała po swojemu z lekarzem, uśmiechała się do niego jak ją badał :-D Trzy wkłucia nie były takie straszne jedynie właśnie wtedy zapłakała, potem wyszłam z gabinetu, a ta już się śmieje, rozmawia. Żadnych objawów nie było, żadnej gorączki, jakby szczepienia nie było :tak: jestem bardzo pozytywnie zaskoczona :tak:
Lekarz mówił mi, że mogę soczki i kaszki wprowadzać, kaszka szczególnie na noc. ale u mnie nawet już marchewka zaliczona.:-) Jak ja byłam mała to dzieci w wieku Natalki już wsuwały marchewkę i jabłuszko, i czytając blogi dziewczyn też już w wieku 3 miesięcy dawały. Żadnych ubocznych efektów nie było, a nawet już za drugim razem się zajadała :-p ale póki co daję po 3-4 łyżeczki.
 
Nas szczepienie czeka 16 kwietnia.. masakra po ostatnim mam takiego stresa ze.. Borys tak przerazliwie płakał, cały czas mam nadzieje, że tym razem będzie lepiej : )
Chciałam dać małemu marchewki troche, ale chyba sie wstrzymam do tego 4 miesiąca : )
 
Hej, byłam u lekarza. Prawdopodnie alergia na jajka!! Wiec mam na 2 tyg odstawic jajka i nabial. Dostałyśmy maść cholesterolową - pomogła. Wszystkie krostki zniknęły. Za tydzień kontrola i będziemy pomału wprowadzać nowe pokarmy do mojej diety. Dziewczyny karmiace piersią - podajcie swoim dzieciom jedzenie z butli? Ja próbuję, ale niestety ona w ogóle nie chce butelki (z moim mlekiem).... A jabłuszko, marchewka, kaszka? Nie odwazylabym sie jeszcze, ona ledwo co sobie radzi z przelykaniem nadmiaru swojej sliny i co chwila sie krztusi... ja poczekam az bedzie starsza :D
 
Ooooo jaka cisza... , pewnie ladna pogode macie, spacerujecie z dzieciaczkami i na bb nie zagladacie :-D

Michalina_ch - no alergii , zwlaszcza na jajka to bym sie nie spodziewala :-o
Dziewczyny z tym wprowadzaniem nowych pokarmow do diety malucha to jest tak, ze kazda matka widzi i poznaje czy jej dziecko jest gotowe juz na jedzenie lyzeczka.
Jezeli uznalyscie, ze tak i dzieciaczki radza sobie z przesuwaniem pokarmu jezykiem do srodka to wporzadku. Nikt nie zna waszego dziecka lepiej niz Wy, zaden pediatra czy inny cudotworca, dlatego kazda z Was indywidualnie musi podjac decyzje o tym w jakim momencie zaczac rozszerzac diete swojej pociechy.
My zaliczylismy juz marchew, ziemniaka dynie i jablko( bo kupki zrobic nie mogl, chyba po marchwii :-/ ) Najbardziej zajadal sie dynia a jablko mu niebardzo smakowalo bo kwaskowe hehe.
No i na noc zageszczam mleko kleikiem ryzowym, planuje jeszcze jakas kaszke na 2-gie sniadanie wprowadzic niebawem.
My szczepienie mamy w srode, to juz trzecia seria. Tutaj w uk darmowe sa te 5w1, na rotawirusy, meningokoki itp.
Za pierwszym razem Filip tak sie darl, ze zrobil sie siny i sie zaniosl! Masakra.
Na drugie szczepienia tez szlam przerazona, spocilam sie ze stresu... a tam mila niespodzianka :-)
Dwa uklucia ( w obie nozki) , male kwikniecie, wszystko sprawnie i super.
Ciekawe jak bedzie teraz? Znowu sie denerwuje, grrr.
Pozatym wszystko ok, jest cieplo wiec kiedy moge wyrywam sie do ogrodu ( najprzyjemniejsza praca :-) ), mlodego do wozka i " spacer" na swiezym powietrzu zaliczony ;-)
Nie pisze codziennie ale wciaz zagladam i sprawdzam czy ktoras sie odezwala.
Jak tam u Was kobietki?
Dzieciaczki mam nadzieje wszystkie zdrowe?
Jak dietka maluchow?
 


hej ...nie było mnie ze 100 lat ;-)

nie nadrobię Was choćbym chciała...u Nas rehabilitacja małego była ze względu na krecz szyi -ma małe napiecie mieśniowe jest rehabilitowany tez i na to i w domu cwiczenia...na piersi non stop do 6 miesiąca .Potem zaczniemy marchewki itp :-)
 
Witajcie :-)

pilnie poszukujemy pogodnego, spokojnego maluszka z mamusią ( właściwie z rączkami mamusi) do filmu na nasz portal czyli babyboom - film jest spotkaniem z panią logopedą. Będzie ona pokazywała w jaki sposób można wspomóc rozwój mowy maleństwa poprzez masaż narządów artykulacyjnych czyli, np: języka, policzków, dziąsełek. Udział w filmiku jest płatny. Zdjęcia będą prawdopodobnie w najbliższą niedzielę w Warszawie. Kontakt z aniaslu .
https://www.babyboom.pl/forum/members/aniaslu-5520.htm
l
 
Grudniowki jak tam u Was i Maluchów?:) tak tu wieje cisza:p pewnie spacery, spacery i jeszcze raz spacery:)

Witamy się w cieplutki dzień:)
 

Załączniki

  • 1401283151470.jpg
    1401283151470.jpg
    15,6 KB · Wyświetleń: 58
reklama
Do góry