reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamusie grudniowe:)

Witam witam i o zdrowie pytam:-)
Ja wlasnie zwloklam sie z lozka, siedzialam "na budowie" do 1 w nocy.
Kulka witaj witaj i MOJE WIELKIE GRATULACJE!!! Znam to uczucie spelnienia.

Jesli chodzi o kolki to Julka miala niesamowite. Nic nie pomagalo. Do 4 m-ca sie darla wieczorami non stop. Manka natomiast od prawie urodzenia byla owijana, wlaczane suszarki itp. i to szybko pomoglo. Bez rzadnych debridatow, simeticonow. Roni ja mam taka plyte z technikami, jak znajde to moge Ci przeslac. Obejrzysz sobie i zobaczysz.

Aenye takie zostawianie ma naprawde dobre strony. Dziecko od razu wie, ze to jest miejsce gdzie nie ma mamy. Tak jak Kasia tez mowila, dzieci nie placza jak widza innych rodzicow. I tak naprawde maluchy szybko sie przystosowuja. No moze poza sporadycznymi przypadkami. I tak naprawde to chyba bardziej przezywaja to mamy niz maluchy.
 
reklama
kulka!! Gratulacje i witaj! zaglądaj częściej!
PAti ja myślę, że ma to dobre strony, chociaż ja do dziś pamiętam niektóre "pożegnania" z przedszkola
Kasia_z bardzo mi się podoba ten układ karmienia
Roni u nas pomógł Debridat, dr. Brown, esputikon i Bebilon pepti:baffled:tydzień i po płaczu ucałuj Balneczke

my dopiero niedawno wstaliśmy a co:-p
zaraz śniadnie i na plaże:cool2:
dzisiaj Agnieszka wyjeżdża i już mi troszke smutno ale do 20tej jeszcze trochę czasu:sorry2:
 
Aenye - u nas mój ma swój bidonik i go z rąk nie wypuszcza :-D A co do picia, to pewnie że można, przecież są dzieci co jeszcze z butli piją :tak: A propos ciołkowatości to mój tez jest taki ciołkowaty - nie zabiera zabawek, jak mu ktoś zabierze to tylko smutno patrzy i zero robi - ale ja w ogóle nie mam na tym punkcie jakiegoś filmu. Jak nie ryczy to widocznie mu nie przeszkadza. Raczej etap wydzierania zabawek i tłuczenia po głowie najpewniej przerobi z bratem - i u ciebie też tak będzie. Albo nauczysz że się prosi o zabawkę, daje coś w zamian. Jej, na takie społeczne zachowania to do podstawówki ma tyle czasu że hej. W ogóle się nie przejmuj. Zresztą tam są opiekunki i widzą co się dzieje, na pewno krzywda mu się nie stanie :tak:

Kulka, nie pogratulowałam obrony... MOJE NAJSZCZERSZE GRATULACJE!!! :-):-):-):-)
 
Kulka niby co potrafi? hehe

Nonek, jak masz to bym poprosila :tak:

kasia, ona ma zaje*** gazy, jak lezy to slychac jak jej sie tam przewala, az ma brzuch krzywy
potrafi bekac bez konca, jak ja sie trzyma w pionie, puszcza baczki, a za 5 min znow jej sie zbiera i znow beka bez konca... nawet jak spi to slychac jak jej tam bulgota, spac jej to nie daje, normalnie horror jakis
ja myslalam ze Jasiek mial mocne kolki, ale teraz widze ze nie bylo zle...
a bobotic dajemy od niedawna moze jeszcze nie zaczal dzialac :confused:

Aenye, moj tez faja
nie dojrze nie gada to jeszcze aspoleczny calkowicie
wczoraj chybaporaz pierwszy bawil sie z Julka
tak to nie potrafi i kuniec
ja bym chciala zeby chodzil do zloba, albo przedszkola, moze by sie czegos naumial madrego a nie rozgnaiatania ciastek :wściekła/y:
 
kurcze, roni, moj te tak mial z tymi gazami, dzis tez niraz mu sie zdarzy nachapac powietrza podczas karmienia. i jezdzi mu w brzuchu koszmarnie. my dlugo odbijamy, kladziemy na brzuszku, robimy rowerek itp. i pomaga nam takze trzymanie go w pozycji siedzacej. ale juz jest o niebo lepiej!
a tak w ogole, to wczoraj pierwszy raz od 3 tyg ponad nie dalam na noc boboticu (zapomnialam) i moje dziecie przespalo 7H Z RZEDU, potem jedna pobudka o 4.30 i dfalej kima do 8, potem amu i kima do 9.30 :-D CALA NOC WE WLASNYM LOZECZKU! PIERWSZA :-D
takze dzis juz mu nie daje nic, moze juz nie potrzebuje?

powiem wam, ze u mnie poki co sie sprawdza powiedzenie, ze drugie dziecko jest nagroda za pierwsze :-) Fiolek byl zloty, ale Maksio jeszcze latwiejszy w obsludze ;-)

i jeszcze powiem, ze on zjada na raz 150ml mleka :-D sprawdzilam :-D
 
e matki nie przesadzajcie, jak mozna powiedziec ze jest ciolkowaty???
teraz to taki wiek, jeszcze mu sie zmieni, a jak bedzie przebywal z dziecmi to jeszcze nie ogarniecie :tak:
 
Dziewczyny to normalne, teraz dzieci jeszcze sie nie bawia "spolecznie". Swiat sie kreci tylko wokol ich osoby.
A i Roni, przypomnialo mi sie, ja Manke wiecznie kladlam Manke brzuszkiem na moich kolanach.
O wlasnie tak.
 
reklama
Hehe, Nonek super to wygląda :tak:
A propos ciołkowatości i aspołeczności to mój się super bawi z dziećmi, tylko takimi przeważnie starszymi (bo w jego wieku rzadko się bawią z kimś), ale po prostu nie reaguje wrzaskliwie jak mu ktoś zabiera zabawki. A bawi się ładnie np. z trzylatkami na placu zabaw.
Aenye - gratulacje pierwszej nocy, oby tak dalej :tak:
Roni - to moze jeszcze faktycznie nie dziala bobotic. U mnie przelewało mu sie strasznie, bekal i pierdzial bez przerwy, ale kolek to zero mial...
 
Do góry