reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie październikowe u lekarza

ja też jak byłam 13 lutego widziałam tylko malutką fasolkę i wtedy dopiero dotarło do mnie że będę miała dzidziusia. a we środę 27 lutego pierwszy raz widziałam jak mojemu maleństwu bije serduszko. Wrażenie nie do opisania
 
reklama
Witam,
uznalam ze byłoby fajnie wpisywac jakie badania i w którym tygodniu robiłyscie, w razie czego zeby móc poprosic ginekologa o dodatkowe skierowania lub po prostu porównac :-)
więc:

PIERWSZA WIZYTA 7 TYDZIEŃ
-USG dopochwowo
-skierowanie (niestety badania platne bo lekarz nie ma umowy z NFZ) na:
  • -toksoplazmoze
  • -morfologie
  • -badanie ogolne moczu
  • -glukoza
zastanawiam sie czy cos jeszcze robic?
 
Ostatnia edycja:
Przed ciąża tzn w styczniu miałam komplet odzwierzecych Cmv, tokse, rożyczke, bruceloze; cytologie, kolposkopie, usg.
Jeszcze wcześniej bo lato i jesień skończyła szzepioke na zółtaczke,gtypa i tężec
Teraz na pierwszej wizycie mialam usg, badanko i badania do zrobienia morfologie, glukoze, mocz, WR, grupe.
Nastepna przed świetami.
 
ja miałam pierwsza wizyte 13 lutego-6 tyd a po niej zrobiłam badania: krew morfologia, mocz ogólne (potem dodatkowo posiew bo okazało sie ze mam liczne bakterie), VDRL, tokso, HBS, Bhcg, progesteron (ale te dwa to chyba dlatego ze ja juz dwie ciaze poroniłam), grupe moja i meza wraz z RH (ale my mamy konfilkt), no i cytologie.
to chyba wszystko, jesli mi sie cos przypomni to napisze
 
Ja na pierwszej wizycie dostałam skierowanie na badania laboratoryjne:
-mocz,
-morfologia
-glukoza

Grupę krwi mam już oznaczoną.
Pozdrawiam
 
Ja podobnie: morfologia, glukoza, mocz, tokso IgM (IgG robiłam w pierwszej ciąży, na różyczkę też, grupę krwi mam oznaczoną).
Dodatkowo z własnej woli mierzę ciśnienie 2 razy dziennie, bo w pierwszej ciąży miałam gestozę w 8 miesiącu.
 
Witam Was serdecznie mauski. Macie rację usłyszenie jak bije serduszko maluszka jest najpiekniejsze i niesamowiete. Ja usłyszałam 12 lutego i nie zapomnie tego nigdy.
 
reklama
Do góry