reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamusie po raz drugi,trzeci, czwarty...

Rozwiązania
0
Zakladam wątek, bo zastanawiam się jak przygotować synka na przyjście na świat rodzeństwa. Mój synek ma 2 latka i pewnie dopóki nie będę miała widzocznego brzucha to nie ma sensu nawet mu wspominać o tym, no ale kiedyś trzeba będzie. I w ogóle zastanawiam się jak to będzie potem.Bardzo nie chcialabym aby poczuł się odrzucony, niekochany,itd..Wiadomo ze dzieci różnie interpretują pewne rzeczy i moga powstać problemy. Macie jakieś pomysły, doświadczenia...piszcie

reklama

martusia_78

Mama Wrzesien05Czerwiec09
Miasto
Wojkowice/Omagh
Rozwiązania
0
Moja corcia ma skonczone 3 latka i wie od samego poczatku, ze mamusia ma dzidziusia w brzuszku. Zadowolona chodzi i mowi wszytskim, ze mam dzidziusia,a wsklepie staje przed polkami z ubrankami dla niemowlaczkow i mowi co by chciala juz kupic dla tego naszego amlutkiego dzidziusia. Wydaje mi sie, ze dobrze jest mowic dziecku wczesniej i odpowiednio przygotowac do rodzenstwa w domku. Ja narazie nie zastanawiam sie jak bedzie potem, czas pokaze. Wiadomo ze trzebabedzie bardzo duzo milosci, czulosci, uwagi i czasu poswiecic starszemu dziecku zeby wlasnie nie poczulo sie odrzucone.

Piszcie dziewczyny jakie macie pomysly i doswiadczenia, chetnie dowiem sie czegos ciekawego :-)

Pozdrawiam :-)

patti23

Początkująca w BB
Miasto
Gubin
Rozwiązania
0
Moj synek w lutym skonczy 3 lata, tez jeszcze mu nic nie mowilam, ale pokazywalam mu na przykladzie znajomej,ktora niedawno urodzila corke. Wiec synek wie, ze dzieci sa najpierw w brzuchu u mamy, a pozniej mama idzie do lekarza i przychodzi do domu z dzidzia :-)

Anetka80

Mama Nikolki i Dawidka.
Rozwiązania
0
Ja też będę po raz drugi mamą.

Agusia2109 będziemy mieć dzieci w tym samym wieku.

Sunniva

grudzień'06, czerwiec'09
Miasto
Legnica
Rozwiązania
0
Moja córcia w grudniu skończy 2 latka. Ja też od początku mówię jej, że w brzuszku jest dzidzia i gdy się ją o to zapyta to wskazuje na brzuch, robi "cacy, cacy", całuje.. Ale obaw oczywiście mam mnóstwo, najbardziej stresuję się tym, że maleństwo urodzi się w czerwcu a we wrześniu Majcia idzie do przedszkola, czy nie poczuje się przez to odrzucona..:-(

ell

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Rozwiązania
0
ja też już mam córeczke i od pierwszych dni mówię jej o dzidziusiu w brzuszku...teraz mała już wie i czasami nawet jak mąż mnie przytula to mówi: tatuś uważaj na dzidziusia, bo ja uważam:tak: dziennie rano i wieczorem całuje brzuszek, to jest po prostu cudowne

wesolutka

MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)
Rozwiązania
0
Mój Adaś usłyszał, że mam dzidzię w brzuszku i patrzył, jakbym się z choinki urwała. Na razie nie mówię o tym często, chyba że chce, abym wykonywał jakieś sztuczki albo akrobacje, których nie jestem aktualnie w stanie wykonać albo zaprze się, by go wziąć na ręce, bo "ma nooogi cięęężkie" :tak:

Z innej beczki:
Mój mały jest ze mną w domu. Budzi się - uwaga - o 5.30 :baffled: Ja koło południa mam nogi jak z waty i marzę o chwili relaksu, co udaje się tylko, gdy przyśnie, a to ostatnio nie zdarza się systematycznie. Dziewczyny co robicie, by zając czas maluchom domu? Adaś jest aktywny i ruchliwy, na niczym jednak nie koncentruje się dłużej niż 7-10 minut. Ponieważ obecnie ograniczam mu tv, czuję się odpowiedzialna za wymyślanie jakichś fajnych zabaw (w domu, bo na dworze zawse coś tam wymyślimy:happy2:). Piszcie, co praktykujecie :-)

reklama

ell

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Rozwiązania
0
wesolutka u nas się sprawdzają puzzle drewniane, mała bardzo lubi a na poczatku nie miała do nich cieprliwosci, trwalo to parę dni zanim polubiła i zrozumiała o co w nich chodzi i jak już potrafi sama obrazki układać, to potrafi spędzać nad nimi ponad godzine, a ja wtedy odpoczywam obok na tapczanie, ona zadowolona bo ma mamę blisko, ja bo mam troche czasu dla siebie, nic tak do tej pory się nie sprawdziło, jak to

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Mamusie jako ciężarówki po raz drugi :) Ciąża, poród, połóg 10388
Mama-Agnieszka Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-) Staramy się 33211
ibi Listopadowe Mamusie po raz kolejny w ciąży Dzieci urodzone w listopadzie 2006r. 345
kropecka Mamusie po raz kolejny Dzieci urodzone w lutym 2008 52
momtobe_90 Wrześniowe mamusie - lista Wrześniówki 2020 55
A Mamusie 4 latków! -TEMAT GŁÓWNY Przedszkolaki 9
1 Mamusie podpowiedzcie jaka to płeć? Wrześniowe mamy 2020 2
aniaslu Wrześniowe mamusie 2020 Wrześniówki 2020 21920
S Mamusie pomocy Potrzebuję porady 8
A Mamusie potrzebna Wasza pomoc ! Potrzebuję porady 0
MDNMO Mamusie Dolny Śląsk 2
xzeroperfekcjix Czy są tu jakieś mamusie z Poznania? Potrzebuję porady 6
Kazumi Lipcowe Mamusie 2020 prywatnie - lista i rozmowy Lipcowe mamusie 2020 8183
aniaslu Lipcowe mamusie 2020 (nieaktualny) Lipcowe mamusie 2020 48
aniaslu Sierpniowe mamusie 2020 prywatnie Sierpnióweczki 2020 35041
monisia.p Mamusie pytanie nie dzieciowe Sierpniowe mamy 2019 11
Aleksandra2277 Mamusie Rydułtowy i okolice Mamy z różnych miejscowości 0
aniaslu Kwietniowe mamusie 2020 Kwietniowe mamusie 2020 42518
aniaslu Marcowe mamusie 2020 Marcóweczki 2020 16479
Gosiaprzyszlamama2019 Mamusie listopad 2019 Potrzebuję porady 0
Blanka8 Złote rady: na jakie pytania szukacie odpowiedzi mamusie wieloraczków? Mamusie bliźniat, trojaczków i... 6
N Wrzesniowe mamusie 2019- przygotowania Potrzebuję porady 1
Lusi29 Mamusie listopad/grudzień 2019 Ciąża, poród, połóg 13
aniaslu Grudniowe mamusie 2019 prywatnie Grudniowe mamusie 2019 55755
S Lipcowa mamusie ;) waga wzrost data i wszystko inne Dzieci urodzone w 2018 roku 5
M Mamusie z Bemowa Warszawa 1
1 Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :) Przyszłe mamy 10998
N Mamusie z dziećmi z nadciśnieniem! Potrzebuję porady 0
M Mamusie pomóżcie Żywienie 3
M Mamusie pomóżcie Potrzebuję porady 5
M Młode mamusie (przyszłe/obecne) Młodziutkie mamy 4
Wiolinka84 Są tu jakieś Mamusie które siedzą w domu z dziećmi? Mamy będące w domu 15
S Czy są jakieś mamusie z Bytomia i okolic? Mój poród 6
Lovi23 Mamusie lezace Przyszłe mamy 11
S Przeterminowane mamusie Potrzebuję porady 13
L Mamusie z Rudy Śląskiej i okolic Śląsk 0
mysiaka92 Lutowe mamusie 2018 Lutowe mamy 2018 9816
A Są tu jakieś mamusie z Poznania ? Poznań 1
A Młode mamusie po dwudziestce :) Młodziutkie mamy 12
N Witam Łódzkie mamusie! Ogłoszenia - Łódź 0
xBUMx TABELKA - MAMUSIE PAŹDZIERNIK 2017 Dzieci urodzone w październiku 2017 49
katarzyna_s Mamusie z okolic Hanwell Mamy z UK 0
babymamusia Fit Mamusie do lata ! Dzieci urodzone w marcu 2017 14
--Aga-- Przyszłe i już obecne Mamusie Białystok 222
A ANKIETA - Przyszłe Mamusie, proszę o poświęcenie 5 minut :) Ciąża, poród, połóg 1
Justyna5789 Mamusie z Niemiec pomocy :( Mamy z Niemiec 2
A Mamusie 2017 oczekujące pierwszego dziecka Przyszłe mamy 111
Paula_Antosia Mamusie po operacji serca. Potrzebuję porady 0
IzaLeo87 Wesele i 6/7 mc ciąży mamusie pomóżcie :) Potrzebuję porady 10
Karolina2412 Lipcowe mamusie 2017 Przyszłe mamy 4